בי וומן » כתבות » סיפורי שיער, לצבוע או לא לצבוע? זאת השאלה!

סיפורי שיער, לצבוע או לא לצבוע? זאת השאלה! 

סיפורי שיער, לצבוע או לא לצבוע? זאת השאלה!, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 16/03/2007

סיפורי שיער...
כמה פעמים זה קרה לכן...(ותודו שאתן עושות את זה) שראיתן בחורה עם שיער מדהים...היא הסתובבה והפנים שלה קצת אכזבו? אז כן, זה קורה לנו הרבה. פעם אמרו לי שבחורה עם עקבים נהיית ב30% יותר סקסית, או כל מיני "עובדות" כאלה שאלוהים יודע מי ממציא אותן. אבל, דבר אחד אני יכולה להגיד בביטחון מלא...בחורה עם שיער יפה היא יפה יותר! עכשיו יש כאלה שתפרשנה את מה שאני אומרת בללכת למספרה ולחמצן את האימא של השיער ואז להגיע לגיל 40 ולקלל את הדקה שהם קראו את המאמר הזה שאמר, אתן יותר יפות בזכות השיער שלכן.

אז ראו הוזהרתן לא בזאת אני אעסוק, אני מהמתנגדות הגדולות והראשונות לחמצון וצבע בלי סיבה משכנעת באמת (שיער שיבה –לאלה מאתנו שהטבע נלחם בהם מוקדם מידי).
הפעם היחידה שמותר לצבוע זה בערך בגיל 15-16... להשתולל קצת לנסות צבעים כמו ורוד סגול ירוק בלונד ומה לא (מרד זה מרד) ואז להפסיק וזאת חברות יקרות אני אומרת מניסיון.

אמא שלי הייתה מאלה שטענו שצבע עושים רק אחרי שמתחתנים (היא אמרה לי את זה לגבי קעקועים, עגיל באף, טיולים, ומה לא). עד כיתה ט' היא הצליחה להחזיק אותי קצר בקטע של הצבע, עד שיום אחד נכנסה אופנת "הפסים" בשיער. ומי לא עשה "פס" תגידו לי? כולן עשו, רק אני לא! כולם הסתובבו (קצת כמו מפגרים - עכשיו כשאני חושבת על זה) עם פסים כאלה עבים ומכוערים בשיער, העיקר להיות באופנה (לצערי הרב האופנה הזאת תחזור עוד מעט אז אני לא ארד עליה חזק מידי). אחרי ימים וחודשים של שכנועים הלכתי לעשות ארבעה פסים אדומים בשיער, מאחר ויש לי שיער חום כהה הסברתי לאמא שזה יראה ממש טבעי. קיבלתי ממנה אישור וכסף והלכתי לספר (אני לא אגיד את שמו כי אני לא רוצה לקחת על עצמי את האחריות של התרוששות העסק שלו) אז נכנסתי ואמרתי לו שאני רוצה כמה פסים אדומים. אדומים? מי שמע על אדום בכלל, כשאני באתי לבקש כולם עשו בלונד מה זה אדום פתאום. בסוף הוא שכנע אותי שיש לו צבעים אחרים, במילים שלו "בול מה שאני צריכה" ואם כבר אני עושה כמה פסים אז שאני אעשה עוד כמה (כל פעם נפלתי לשכנועים שלהם מחדש) וכעבור 3 שעות יצאתי עם שיער...כתום! כן זה היה הרעיון של הספר שלי כבדיחה! ואני? אני נדלקתי על זה! כתום זה קודם כל הצבע האהוב עליי ובכלל אני בת 15 מתי אם לא עכשיו אני אצליח למרוד.

התלהבתי לאיזה חצי שעה עד שאמא שלי באה לאסוף אותי. לחלוטין ברח ממוחי שהיא הולכת לרצוח אותי. עליתי לאוטו והיא פשוט... שתקה כל הנסיעה הביתה (אחד הרגעים הכי מפחידים שהיו לי ביחסים עם אמא שלי לא ידעתי בכלל איך להתמודד עם השתיקה המחרידה הזאת).

לצרוך ההבהרה...הכתום והאדום שהיה אמור להיות לי בשיער החזיק מעמד בדיוק 3 ימים וחצי, ואחרי זה נראיתי כמו הסיוט שלי לאיזה שנה שלמה. השיער המדהים שהיה לי שאמא שלי כל כך התעקשה לשמור על בתוליו כבר בחיים לא חזר להיות אותו הדבר. מסכות, קרמים, ויטמינים ואין סוף התייעצות עם אין סוף ספרים הביאו אותי למסקנה אחת שאני צריכה להסתפר קצוץ. כמובן לא עשיתי את זה כי אני פשוט לא עד כדי כך משוגעת...כתום כתום אבל בכל זאת יש לי גבולות. לקח לי איזה שנתיים להתגבר על השיער הנוראי והצבע העוד יותר נוראי שלו וכפי שאמרתי מקודם השיער שלי לא חזר להיות אותו הדבר.

בטח אתם שואלות את עצמכן למה לעזאזל אני מספרת לכם את זה.. ובכן אני מקווה מאוד שאמא שלי לא קוראת את המאמר הזה אבל היא – צדקה! בנות יקרות באמת שאין טעם לצבוע את השיער 'סתם'. אז כן זה נורא מגניב, נורא יפה, אבל זאת טרחה גדולה מידי אתן לא חושבות? מהרגע שאתן יוצאות מהמספרה כמה זמן הצבע נראה טוב? שבוע? שבוע וחצי? שבועיים? אחרי זה מתחילים לבצבץ להם שורשים כהים/בהירים על הצבע שעשיתם וזה פשוט נראה זוועה. ואחרי חודשיים אתם נכנעות והולכות לספר לצבוע שוב שורשים ועוד פעם לשבת ועוד פעם לחכות ועוד פעם לשרוף את הקרקפת. אז אני שואלת את עצמי למה לעזאזל אנחנו צריכות לטרוח? זה נכון שלאלוהים היו כמה טעויות אצל כמה וכמה אנשים ונתן להם צבע שיער שלא כל כך התאים להם אבל בדרך כלל זה פשוט מתאים לנו... מושלם!

בימים אלה פעם בשנה אני נכנסת לספר המדהים והיקרן שלי, אני יושבת על הכיסא והוא מטפל בי כראוי. אני צובעת את חצי או רבע השיער שלי בגווני שמש (אפילו אני נכנעת לספרים, אין מה לעשות איתם), רק בשביל לתת קצת אור לצבע החום הכהה, וזה מחזיק לי מעמד לשנה ונראה מדהים יותר משבוע לשבוע. אם יש לכן שיער שחור אני ממליצה ללכת על קצת גוונים אדומים ואם יש לכם שיער בהיר אפשר לעשות אפילו בלונד. אז זאת העצה שלי אליכן בנות אל תשתוללו יותר מידי עם השיער שלכן. אני יודעת שזה כיף להפוך לבלונדינית, או לברונטית או בכלל להתפרע וללכת על ג'ינג'י אבל בסופו של דבר, השבוע או כמה חודשים של תהילה מהצבע נגמרים באין סוף "טיפולים" לשיער אם זה צביעת שורשים ואם זה כל טיפול כימי אחר שהספרים שלנו משכנעים אותנו לעשות לשיער שלנו.

אז אם אני כבר כותבת, טיפ קטן על הדרך, חפיפה יומיומית של השיער יכולה לפגוע בו ולהחליש את השורש, ובמקרה, אם השיער שלכן צבוע, מומלץ מאוד להשתמש בשמפו המיועד לשיער צבוע.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

אירוויזיון תל אביב 2019
יש לנו אחלה שיר- מינימום בחמישיה הראשונה
השנה , נשארים הרחק מאחור
מי צריך בכלל נצחון שנה אחרי שנה. העיקר שישי תיירים ושמח
אירוע חשוב לישראל בלי קשר לתחרות.

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: