בי וומן » כתבות » בזיון של מדינה - טור אישי

בזיון של מדינה - טור אישי 

בזיון של מדינה - טור אישי, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 06/09/2007

כיום, מעל 1,000,000 אזרחים בישראל אינם מסוגלים לדאוג לעצמם ולבני משפחותיהם לתזונה בסיסית! כל משפחה חמישית, כל קשיש רביעי וכל ילד שלישי חיים מתחת לקו העוני. יתרה מזאת, מדינת ישראל אוחזת בשיא העולמי בשיעור הילדים העניים בקרב המדינות המפותחות והמתועשות. (לקוח מאתר האינטרנט של ארגון "לתת"). נתונים אילו סביר להניח יזעזעו כל פרט אשר יתקל בהם אך כנראה אינם עושים מספיק גלים בממשלה כיוון שאף על פי שבעיה זו נמצאת כרגע במגמת ירידה היא עדיין כאן וקיימת במימדים שלא ניתן להתעלם מהם. מימדים אשר זועקים לממשלה לנקוט בצעדים הרבה יותר חריפים ממה שנקטה עד כה.
אזלת ידה של הממשלה בכל שנה מחדש מאלצת אותנו, אזרחי המדינה, לפתוח את ליבנו ואת כיסינו ולתרום מכספינו האישי. בכל שנה מתגייסים אומני ישראל ואתם אזרחי המדינה התורמים ממיטב כספכם על מנת שלמספר עצום ולא מבוטל זה של אזרחים החיים תחת לקו העוני במדינתנו הקטנה יהיה מה לאכול בחג הקרב ובא, ראש השנה.
שהגיעו מים עד נפש. אני מאמינה שמדינת ישראל התיימרת להיות מדינה סוציאלית צריכה לדאוג לאזרחיה בדבר הכה בסיסי שהינם מבקשים – מזון ולא אזרחיה כפרטים. אך בחמשת השנים האחרונות, שנה אחר שנה, מתגייס ארגון "לתת" אשר לקח על עצמו את האחריות לשים אוכל על השולחן של אילו ששולחנם נותר ריק בחג ומרים משדר טלביזיוני בהשתתפות השמות הכי נחשבים מעולם הבידור. המשדר מתקיים בהנחיית אושרת קוטלר שלמרות דעותיה הנחרצות בנושא עדיין מתגייסת בכל שנה מחדש לפרויקט זה ועימה מגייסת רבים נוספים מפני שמצפונה אינו נותן לה לשבת מהצד באי מעש בניגוד למצפונם של מקבלי ההחלטות במדינה זו.
ארגון לתת הינו סיוע הומניטארי ישראלי אשר נוסד בשנת 1996 במטרה להעניק סיוע לאוכלוסיות במצוקה, בארץ ובעולם, על בסיס אוניברסאלי ושוויוני, על ידי הנעת החברה האזרחית בישראל למעורבות בשדה הפעולה ההומניטארי ובכך ליצור מודעות חברתית ולהקנות ערכים של ערבות הדדית ונתינה. "לתת" הינו ארגון לא ממשלתי, א-פוליטי וללא כוונות רווח, הממומן מתרומות בלבד. בארגון פעילים יותר מ - 4,000 מתנדבים מכל רחבי הארץ. (לקוח מאתר האינטרנט של ארגון "לתת").
ערן וינטרוב, מנכ"ל ארגון "לתת" טען במשדר אמש כי "לא יתכן שבמדינת ישראל השאלה אם יהיה או לא יהיה מה לשים על שולחן החג יהיה תלוי בטוב ליבם של אזרחי המדינה" ואני אישית חושבת שהצדק עימו. הגיע הזמן שראשי המדינה יתעוררו מהתרדמת בה הם שרויים ויבינו עד שחזון זה יתממש אני דוגלת בלהמשיך לפעול לפי צו מצפונינו שבא היטב לידי ביטוי במילות שירה החדש של שרית חדד אשר נכתב במיוחד עבור משדר התרומה:
"לתת הכל, לפתוח את הלב.
לתת הכל, חיוך מתקרב.

לפתוח דלת ולא לסרב, לא ניתן ללב להיות רעב..."
12,000 מתנדבים של ארגון לתת ותנועת הצופים יפעלו בכל הארץ במשך שלושה שבועות – במרכזי ערים, בתי ספר, צמתים, קניונים, חופי ים ועוד. אני קוראת לכם בכל לשון של בקשה, תפתחו את ליבכם ותתרמו, עשרה שקלים שווי ערך לארוחה אחת.
אני מאחלת שתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: