בי וומן » כתבות » המאמן האישי שלי מאת י.ז

המאמן האישי שלי מאת י.ז 

המאמן האישי שלי מאת י.ז, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 25/11/2007

החלטתי שאני פונה למאמן אישי. לא ידעתי לגמרי מה זה אבל שמעתי את המושג ואת הרעש סביב מקצוע הקאוצ'ינג עד שהחלטתי לנסות. נזק זה לא יעשה אמרתי לעצמי. מצחיק שכך חשבתי, כי זו היתה אחת החוויות המעצבות בחיי.
הייתי במצב של תקיעות – לא התקדמתי בעבודה וחשבתי על קריירה אחרת ולא מצאתי בן זוג וכבר נמאס לי מכל הדייטים השטחיים האלו מהאינטרנט. הייתי חייבת שינוי. ואז בהחלטה של רגע ולחיצה קלה על המקלדת הגעתי למאמן האישי שלי. בלב עוד אמרתי כמו עדי אשכנזי "מה זה השטויות האלו? מה זה כבר יעזור?" אבל משהו אחר לחש בי שאולי זה יוביל אותי למקום אחר בחיי.
בפגישה הראשונה הגעתי ספקנית אך מהר מאד נפתחתי והתגלגלה שיחה מדהימה ודמעה קטנה (אולי יותר) ובחרנו אחד בשני. "אני כאן איתך כדי להשיג את היעדים שלך!" אמרת לי, וזה כך כך נכון, היית איתי בכל הצמתים,הפחדים, התהומות והפסגות שעברתי בדרך לשינוי המיוחל.
בעזרת הקשבה נקיה, ללא שיפוטיות ועם הרבה אנושיות וחמלה, למדת אותי וראית את כל המעצורים שהפריעו לי לגדול. "באימון אנחנו מסתכלים לעבר העתיד, העבר שייך לפסיכולוגיה" אמרת לי והצגת את המגרש "כאן הכל קורה, כאן משנים תוצאה" וכך בחרתי מצופה ביציע של חיי להפוך לשחקנית ראשית ולשנות את הספרות בלוח התוצאות.
בזכותך מאמן יקר למדתי כי אני פועלת בדפוסים שפוגעים בי אפילו שאני אומרת שאני רוצה להצליח, ואפילו שאני מחפשת קשר אני תמיד נמשכת לבחורים הלא נכונים אשר מעוניינים בבילוי בלבד.
כל שאלה שלך הציבה מולי מראה, כל משימה לימדה אותי כל כך הרבה. ולא היה קל, אני מודה.
"אנחנו אומרים שאנו רוצים שינוי אבל אנחנו רוצים שהוא יקרה עכשיו, אין לנו כוח לאמצע" אמרת ושוב צדקת, התהליך קשה ולפעמים מתסכל אבל שמסתכלים אחורה ורואים איזה דרך עברנו – תחושת הנצחון גדולה ביותר מתמלאת בנו, הנצחון על עצמנו.
"זה נורא קשה", "אין לי כוח", "אני לא יודעת", "אני לא חושבת שאני יכולה", "נראה", "אני אחשוב על זה", "אני מקווה שאני אצליח", "אני אנסה", "אני אשתדל". מאחורי אמירות תמימות האלה שאמרתי הסתתרה מחשבה חבלנית קטנה אחת: "אני רוצה להצליח, אבל אני לא מוכנה לשלם את המחיר הנדרש ממני".
"האם את יכולה לבחור באיזו מודעות להשתמש?" שאלתי, "בוודאי שכן" ענית "לא רק שאת יכולה לבחור בין שתי המודעויות שלך, זוהי זכותך הבסיסית ביותר. ובחירה זו תקבע אם תהיי מרוויחנית או מפסידנית. מי שאת היום איננו בשום אופן מאסר עולם. בכל שלב של חייך את יכולה לבחור מי תהיי מכאן והלאה".
כמה זה חשוב שילווה אותך אדם מיומן בתהליך השינוי, יקשיב, ישאל, יצביע על בעיה, יציג אפשרויות נוספות שלא חשבתי עליהם לבד, וידרבן אותי כל פעם שאני נשארת חסרת מוטביציה.
תתארו לעצמכם מערכת יחסים שבה כל תשומת הלב מתמקדת בכן, במה שאתן רוצות בחיים ואיך להשיג זאת. עד לאימון הייתי רב חובל של ספינתי והשטתי אותה בערפל, בעזרתך מאמן יקר, הערפל התפוגג והאופק ברור.
אתה לימדת אותי על האיזור הבטוח שהוא מקום שאליו אנחנו חוזרים תמיד, מכיוון שאנו מכירים אותו ויודעים בדיוק איך להיות בו. האיזורים הבטוחים שלנו הם תוכנית חיים שבלי לדעת אנו חיים על פיה, ולפיה אנו בוחרים בחירות ששומרות עלינו בתוך התחום המוכר.
היום אני יודעת שאיזור בטוח הוא לא טוב ולא רע, רק צריך להבחין מתי הוא מפסיק לשרת אותך (בנקודה מסוימת, אצל כל אחד, הוא מפסיק להועיל והופך למכשול להגשמה העצמית ולאושר(.
לסיכום, עדיין לא מצאתי אהבה אבל אני אישה אחרת, שיניתי הלך רוח ועכשיו הכל הרבה יותר פתוח.
יצא לי חרוז, אז אני אמשיך באותו סגנון:
פתאם הכל מחייך לי, פתאם הדרך יותא קלה, פתאם גיל 30 נראה רק ההתחלה...
תודה על הכל מאמן יקר, על התמיכה האין סופית והאוזן הקשבת, לא בטוחה שהייתי עושה את זה אחרת.
מאת י.ז


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: