בי וומן » כתבות » ליצור את מציאות חייך.

ליצור את מציאות חייך. 

ליצור את מציאות חייך., מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 16/11/2008

איזו מציאות אתם רוצים ליצור עבור עצמכם ? על היתרונות ודרכי הפעולה של האימון אישי- מנטלי המשלב כלים אנרגטיים, דמיון מודרך ואלמנטים מתורת המגנוט ('הסוד')

bokobza.jpg

1 מודעות.
אם ברצונך לעשות שינוי בתחום מסוים עלייך, קודם כל, להיות מודע/ת ולהבין כי הדרך הישנה אינה עובדת יותר עבורך וכי את/ה צריך/ה לשנותה למשהו שכן יעבוד, לרכוש כלים מעשיים חדשים, אחרים שיחליפו את הישנים ויקדמו אותך לעבר מטרותייך,הגשמת חלומותייך והרגשתך הנפשית, המנטלית והפיזית. בתהליך זה את/ה מאפשר/ת לעצמך לדעת את עצמך טוב יותר, לגלות ולהתחבר לעוצמות, לכוחות המניעים הפנימיים שלך, להכיר את הכשרונות והיכולות שלך וגם את החולשות, החסמים והמעכבים שלך על מנת להשתחרר מהם, מצד אחד, ולמנף אותם לתועלתך האישית מצד שני. כלומר, את/ה למעשה מחליט/ה לקחת אחריות על חייך ולהתחיל ליצור בהם מציאות של הצלחה ושפע כאשר אחד הכלים המומלצים לעשות זאת,הוא אימון אישי- מנטלי.

לדוגמא, אם ברצונך לעשות שינוי בתחום המקצועי אך אינך יודע/ת או בטוח/ה מהו התחום החדש אותו תרצה/י ללמוד, כיצד לממש ולהגשים רעיון או חלום שיש לך - במפגשי אימון אישי המתבצעים אחד על אחד, רק את/ה והמאמן שלך, ההתמקדות היא רק בך ובנושא אותו את/ה מעוניין/ת לקדם, לשפר או לשנות כך שניתן לשים על השולחן את אותו חלום, חזון שלך, לדון בו ולבדוק יחד מה היא הדרך הטובה והמתאימה ביותר עבורך לממשו במציאות, לבנות תוכנית פעולה ולקבל תמיכה, הכוונה וליווי רגשיים ומנטליים בזמן התהליך בנוסף לכלים 'פרקטיים', יישומיים לצורך קידום החלום שלך קדימה עד שהופך למציאות החדשה של חייך. תהליך זה מתאים ורלוונטי לגבי כל נושא ו/או תחום שהיית רוצה לעשות בו שינוי, לפתחו או לממשו ביומיום שלך – כל תחום שבו את/ה מרגיש/ה תקיעות, חוסר מימוש, חוסר איזון ופוקוס, בהירות, תחושת חוסר כיוון, מוטיבציה או כל תחושת חוסר אחר הנמצאת בינך לבין הגשמת משאלת ליבך.

כך גם לגבי תחום בעל אופי רגשי, כלומר צורך או תחושה רגשית שהיית מעוניין/ת לאזן, לשפר,לשחרר או לרפא, לדוגמא חיזוק ושיפור תחושת שקט פנימי, שלווה ורוגע, הגברת תחושת הביטחון העצמי והעוצמה הפנימית, אסרטיביות ואומץ. שאל/י את עצמך - איזו איכות היית רוצה להוסיף לחייך ?

2 פעולות.
כל אדם חייב שתהיה לו מטרה, משהו לשאוף אליו, חלום, חזון, משהו שיגרום לו להתכוונן אליו מבחינת התודעה והאנרגיה שלו. כדי לממשו ולהגשימו במציאות חייו יש לעשות פעולות מוחשיות, פיזיות, לבצע משימות מוגדרות ומשתנות תוך כדי שימוש בכלים ובידע שרכש בזמן התהליך כך שהנושא, התחום, הרעיון או המטרה אכן יתממשו ויתמגנטו אליו, כיוון שמודעות וידע לא מספיקים על מנת ליצור שינוי. היתרון כאן הוא האופי והדרך של מציאת הפעולות המותאמים במיוחד לו/לה,מכוונים למטרה אותה מבקש/ת להשיג וניתנים ליישום בכל תחום אחר בחיים אותו רוצים לקדם, לשפר ולמגנט.
דוגמא למשימה שמתאמן יכול לקבל במסגרת האימון האישי, אם ברצונו לקדם פרוייקט חדש או תקוע כל שהוא, כמו לסיים כתיבה של עבודה סמינריונית, ספר, להכין כרטיס ביקור וכו', היא לכתוב רשימה של ראשי פרקים או הגדרות שצצות במחשבה, כל דבר, ל"שים" על הנייר וביחד מעבדים ומסדרים את אותה רשימה עד שמתבהרת ומתגבשת לפרופיל מסוים שניתן להתחיל ולעבוד איתו ולקדמו שלב אחר שלב עד להשלמתו.כמובן שתהליך זה, של עריכת פעולות ומשימות, מלווה ב 'עבודה' על שאר המישורים כגון הנפשי, המנטלי והאנרגטי על מנת לאתר ולשחרר את החסמים הקיימים במישורים הללו המעכבים התקדמות, צמיחה ושינוי. חשוב/י, בינך לבין עצמך, על נושא, רעיון או פרוייקט אחד בחייך אותו היית רוצה לקדם בשנה הקרובה - איפה את/ה רואה את עצמך בעוד שנה מהיום בנושא, רעיון או פרוייקט זה?

3 דמיון מודרך.
האמונות שלנו יוצרות את מציאות חיינו ועתידנו. בדוק/י לרגע את האמונות שלך - אילו אמונות יש לך לגבי שפע ורווחה, הצלחה, מערכות יחסים, זוגיות, משפחה, חברים, בריאות – האם אילו אמונות מעכבות או מקדמות ותומכות נושאים אלו? דמיין/י את עצמך כבר כעת מגשים/ה את משאלת הלב שלך, כאילו היא מתרחשת כרגע ממש בחייך, איך את/ה נראה/ת שם ומה היא התחושה הפנימית שלך שם? באפשרותך לבחור את האמונות שלך ובכך ליצור את מציאות חייך המיטיבה ביותר עבורך. על מנת להמחיש לך מעט כיצד הדבר נעשה, התרווח/י בכיסאך, קח/י כמה נשימות עמוקות אל בית החזה והרפה/י את השרירים, השקיט/י לרגע את הראש מכל המחשבות ודמיין/י מפל של אור מעל ראשך הממלא אותך באור ויוצר כדור אור גדול סביבך ואת/ה בתוכו. את/ה נושם/ת אור ונושף/ת אור.כעת, דמיין/י את גופך חזק, איתן, עמוד השדרה שלך מואר כולו, את/ה זקוף/ה ומלא/ת אנרגיה. קח/י את התחושה הזו והיזכר/י בה במהלך היום, השבוע ובכל פעם שתרצה/י להיטען באנרגיה ובהרגשה של חוזק ויציבות פנימיים, בריאות ורוגע.


באהבה,
אורית בוקובזה
מאמנת רוחנית ומאסטר בהילינג אנרגטי
מלווה בתהליכי מודעות,התפתחות והעצמה אישית
מנהלת פורום "מודעות והתפתחות עצמית" באתר בי וומאן.תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: