בי וומן » כתבות » עיצוב הבית לפי תורת הפאנג-שוואי

עיצוב הבית לפי תורת הפאנג-שוואי 

עיצוב הבית לפי תורת הפאנג-שוואי, מדור: לייפסטייל
פורסם בתאריך: 29/12/2008

עיצוב הבית טומן בחובו אפשרויות רבות להעצמת האנרגיות החיוביות בבית. כך מאמינים חסידי התורה הסינית "פאנג-שוואי", שמשמעה תורת המיקום. במסורת הפאנג-שוואי הבית מחולק לאזורים שונים, כשלכל אזור הסגולה הייחודית לו. אזור הבריאות הוא האזור השמאלי האמצעי של הבית. הוא נשלט על ידי יסוד העץ, וצבעיו כחולים וירוקים. זהו האזור העיקרי אותו יש לטפח, אך מלבדו הדאגה לבריאותנו נמצאת בכל חלקי הבית. במאמר הנוכחי אספנו עבורכם טיפים בסיסיים לשמירה על האיזון והבריאות האנרגטית. שיהיה לבריאות!

woman_fix.jpg

פסלון צב: אורך שנותיו של הצב נחשבים בסין כסמל לאריכות ימים. אמונה תפלה טוענת, כי גידול צב חי בבית היא סגולה לאריכות ימיו של ראש המשפחה. הצב הוא גם סמל להגנה ותמיכה, כמו גם עושר ושגשוג. בפאנג-שוואי הצב מסמל את הגבעות המגוננות עלינו מצפון. הצבת פסלון צב בחלק הצפוני של הבית מושכת בריאות טובה, מזל ושגשוג, ומיצובה בצד הצפוני של המשרד תומכת בקריירה.

צמח הבמבוק: ענפי הבמבוק נחשבים לסמל לאריכות ימים משכבר ימים תודות לשרידותם ויכולתם להישאר ירוקי-עד לאורך כל ארבעת העונות. הציבו אותם בצד המזרחי של הסלון או בחדר העבודה עבור בריאות, מזל והגנה.

מיקום המיטה בחדר השינה: הימנעו ממיצוב המיטה שלכם מול הדלת. אחד הדברים החשובים ביותר בבריאות הוא שמירה על האנרגיה. כשהמיטה מוצבת מול הדלת, האנרגיה עלולה "לנזול" החוצה.

הקפידו לסגור את דלתות הארון בחדר השינה: דלתות פתוחות עלולות ליצור מצב של "חיצים מורעלים" הפונים אליכם, בדמות הזווית החדה של הדלת. בזמן השינה, "חיצים מורעלים" עלולים להחליש אתכם ולפגום בשנתכם. אם יש כסא ליד המיטה, וודאו כי ראשו אינו מחודד.

הימנעו ממראות חשופות בחדר השינה: אם אתם יכולים להתבונן במראה כשאתם במיטה, הדבר דומה לנוכחות נוספת בחדר. נוכחות אשר אינה ישנה. כמו כן הסינים מאמינים שבשינה הנשמה עוזבת את הגוף ומסתובבת בעולם. כשהנשמה יוצאת מהגוף ורואה את עצמה במראה היא נבהלת וחוזרת פנימה. כך השינה מופרעת.

טיהור אבנים טובות: רבים מאיתנו מחזיקים אבנים טובות, בין אם אלו חלק מתכשיט, או אבני אנרגיות שמיועדות להגברת האנרגיה החיובית בבית. מכיוון שהאבנים עברו כברת דרך עד שהגיעו אלינו, עלינו לטהר אותן. ישנן דרכים שונות לטיהור, וניתן לבחור אחת מהן- מיקום מתחת למים זורמים במשך 6-7 שעות; קבירתן באדמה למשך הלילה; החזקתן מעל ללהבת נר בוער; אור השמש; אור הירח, ולבסוף השרייתן בחלב למשך שלוש שעות לפחות.

היפטרו מעומס ובלגן: פינות עמוסות בחפצים שאין להם שימוש, מגירות טחובות בכל טוב, ארונות מפוזרים, כל אלו יוצרים עומס. עומס מרכז את האנרגיה במקום אחד, כך יוצר אנרגיה נמוכה ולא זורמת, בדומה למחלה בגוף. לכן לא ניתן להדגיש מספיק את החשיבות שבארגון, סדר, והיפטרות מחפצים לא רלוונטיים.

אור טבעי ואוויר: אוויר טוב יכול להתעצם עם צמחים מטהרי אוויר, פתיחת החלונות, שמנים אתריים במבער, קטורת, ומאוורר קטן שיוצר זרימת אוויר מעגלית ומונע דחיסות. אור טבעי נוצר מוילונות ותריסים פתוחים. אם התאורה בבית בעייתית, יש לחזק אותה עם תאורה מלאכותית, ועם צבעים בהירים שיוצרים תחושה של אור.

המאמר באדיבות אתר דייט והכרויות החצי השני ואתר וואלה לימודים – מכללות ולימודים אקדמיים.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: