בי וומן » כתבות » שיעול בקיץ? יש מה לעשות

שיעול בקיץ? יש מה לעשות 

שיעול בקיץ? יש מה לעשות, מדור: בריאות
פורסם בתאריך: 23/07/2009

זה קורה פעמים רבות דווקא בקיץ. מישהו מבני המשפחה פשוט לא מפסיק להשתעל. שיעול עמוק. גרוני. שנשמע לעיתים כמו צווחה. שיעול יבש ומטריד שלא נגמר. במקרים אחרים האף לא מפסיק לנזול, למרות שהבריאות נראית תקינה... ממה נובע קירור קיץ? ומה כדאי לעשות כדי להקל על התסמינים באופן טבעי - בכתבה שלפניכם.

למה שיעול בקיץ
הקיץ הישראלי המהביל מכביד עלינו את החיים. אנחנו מחפשים להפיג את החום הכבד תחת כנפי המזגן בבית, באוטו ובקניון, או הולכים לטבול בבריכה או בים. בין לבין אנחנו מבקשים לצנן את נפשנו הלוהטת במעדני חלב צוננים, גלידות ומשקאות מבוססי חלב. שלושת המרעננים הלאומיים הללו: מזגנים, בריכה ומוצרי חלב מייצרים תנאים של חיבה להתפתחות ולהתבססות ליחה בריאותינו ושיעול טורדני בגרוננו.

fotolia_1629694_xs.jpg

נוכחות המזגן - המעברים החדים שעובר גופנו בין הקור המקפיא במשרד ועד שמגיעים לאוטו בחניה, בין החום הלוהט בחוץ ועד שהבית מצטנן מהמזגן – מבלבלים את מערכת ההגנה והויסות של חום גופנו, מחלישים אותה וחושפים אותה לפגיעות. לא פעם התקררות בקיץ נובעת מהמזגנים (שבחלק מהמקומות הם פשוט מקפיאים) ומהמעבר החד בינם לבין החום הלוהט בחוץ.

בריכה וים – האפשרות להפיג את החום במים צוננים (של הבריכה או היום) נראית כמו האופציה השפויה להעביר את הקיץ. אולם זהירות! הבריכה העירונית שמימיה הצלולים כה מפתים אתכם עשויה להיות מלכודת דבש. חיידקים רבים, שמקורם בשתן, בפה ובליחה של ציבור הרוחצים שוחים בה יחד איתכם ומאתגרים את המערכת החיסונית שלכם בהתמודדות מול שפעת החיידקים.

מוצרי חלב – על פי הרפואה הסינית מוצרי חלב בכלל ומוצרי חלב פרה בפרט, מעודדים היווצרות ליחה בגוף. המופע של ליחה בגוף יכול להיות בצורה של נזלת (סמיכה או נוזלית) שמטפטפת תדיר מהאף או בצורה של שיעול, שפירושו ליחה שנתקעה בריאות ומנסה למצוא דרך החוצה מהן.

פתרונות טבעיים להקלה על שיעול:
חלק מהפתרונות להקלה על שיעול טורדני או נזלת מסתתרים בסיבות שהביאו אותם. למשל:
תזונה – כדי להיפתר מהלחות שגורמת לשיעול או לנזלת כדאי מאוד להוריד כליל את מוצרי החלב. החלופות, אם הן הכרחיות, יכולות להיות מוצרי חלב עיזים או חלב סויה. את החלב עצמו ניתן להמיר גם בחלב אורז. במקביל כדאי להוסיף לתזונה כל מה שסופח נוזלים בגוף. בעיקר בצל ושום.

תרופות סבתא – ממש כמו להלבנת שיניים, גם לשיעול קיימת תרופת סבתא יעילה ביותר לייבוש הביצה בריאות: בצל עם דבש. חיתכו בצל דק דק והניחו בצלוחית עמוקה. כסו את הבצל החתוך בדבש וסגרו עם ניילון נצמד למשך שעה-שעתיים. מתיקות הדבש "סוחטת" מהבצל את הנוזלים שלו ומתקבל נוזל-סירופ מתוק מאוד, שאותו כדאי לקחת כמה שיותר לאורך היום. ההשפעה יכולה להיות מיידית ויכולה להתרחש רק אחרי כמה ימים של נטילת התרופה. רצוי להתמיד לקחת במשך שבוע ולהכין מדי כמה ימים תרכובת חדשה.

חליטות תה – הטימין ידוע בסגולותיו הרפואיות כנוגד דלקות ושיעול. מרבית הסירופים נגד שיעול המצויים על מדפי בתי המרקחת מבוססים על טימין. כדאי לחלוט טימין טרי במים ולשתות כתה (המתיקו עם דבש אם אפשר) ואפשר גם כשתיה קרה.

רפואה משלימה – אם השיעול נהיה כרוני, אם הוא אינו פוסק, אם הוא מתחיל להישמע כצווחה ואתם חוששים כי אולי מדובר במשהו חמור יותר משיעול חולף כדאי לפנות לשירותיה הטובים של הרפואה המשלימה שמציעה פתרונות עדינים ויעילים כאחד. ההומאופתיה, למשל, הוכיחה את יעילותה גם במקרים קשים של ברונכיט או אסטמה. הומאופט יסודי (שאינו חייב כלל להיות רופא) ירכיב תמונת מצב כוללת וייחודית על הסובל משיעול ויתאים לו רמדי שיעזור לגוף להתנקות בכוחות עצמו מהליחה ובעצם להקלה משמעותית על הסימפטום עד להעלמתו. גם דיקור סיני ושימוש בצמחי מרפא עשוי להעלות אתכם על דרך המלך.

לסיכום:
אם נתקפתם שיעול שאינו עוזב או נזלת שמטפטפת כל העת מהאף – יש מה לעשות. הרפואה הקונבנציונאלית יכולה אמנם לעזור אך היא לא הכרחית לפתרון הבעיה. שינוי התזונה, שימוש בתרופות סבתא או קבלת עזרה בדיקור או הומאופתיה עשויים לשפר את המצב לבלי הכר. בהצלחה.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: