בי וומן » כתבות » ביקראם יוגה

ביקראם יוגה 

ביקראם יוגה, מדור: טבעי, לייפסטייל
פורסם בתאריך: 10/10/2010

ביקראם יוגה – החום בשירות הגוף
שיטת הטיפול המוכרת בשם ביקראם יוגה מכילה שיטות ריפוי מרובות, המבטיחות לגוף איזון בכל חלקיו הפנימיים והחיצוניים, בכל תא ותא בגוף. האימון מתקיים בחדר חם מאוד, ובמהלכו עובר הגוף טיפול מקיף של ממש – הגוף הפיזי מתחזק, תפקודם של האיברים הפנימיים משתפר, זרימת הדם מתנקה והופכת יעילה יותר, ומערכת הנשימה מתחדשת אף היא. על פי הרפואה הסינית, זוכות כל נקודות הצ'י למגע במהלך אימון יוגה, מה שהופך את השיטה לאפקטיבית עוד יותר.

מה כולל אימון ביקראם יוגה ?
האימון כולל סידרה של 26 תנוחות (הקרויות גם אסאנות) ו-2 תרגילי נשימה (הקרויים פרניאמות), כשהתנוחות כולן מבוצעות בקצב קבוע ומיועדות כל אחת לקבוצת שרירים, רצועות ומפרקים נפרדת. הפעילות במהלך האימון היא ברצף, כאשר כל תנוחה מכינה את הגוף לזו שאחריה, ופועלת לגרות את האיברים הפנימיים, העצבים, ולהזרים דם רווי בחמצן לכל חלקי הגוף. האימון נמשך כ-90 דקות, ומתאים לכל גיל, יכולת ורמת כושר, גם לנשים בהריון שהריונן תקין.

מדוע מבוצע אימון ביקראם יוגה בחדר מחומם ?
אכן, על מנת להשתתף באימון ביקראם יוגה נדרשת סבילות לטמפרטורה גבוהה, הנעה סביב ה-38 מעלות. הסיבות לחימום החדר קשורות ליתרונות הרבים שטומן החימום עבור המתאמנים – החום מאיץ את שריפת החומרים של הגוף ומאפשר ירידה מהירה יותר במשקל, הוא מגביר את המאמץ ואת קצב הלב והופך את הפעילות לאירובית, משפר את האלסטיות של השרירים ומאפשר להם להימתח יותר, וגורם להזעה מוגברת המסייעת בניקוי רעלים וסילוקם מן הגוף.
חשוב לדעת כי תרגול הביקראם יוגה בחום הוא בריא ובטוח יותר מאימון אירובי רגיל, או במילים אחרות – מדובר באימון אירובי לכל דבר, ללא הנזק למפרקים, העלול להיגרם מהקפיצות, הדילוגים והריצה המוכרים.


אימון ביקראם יוגה והרזיה:
כפי שנאמר בפיסקה הקודמת, אימון ביקראם יוגה המבוצע בחום מגביר את חילוף החומרים בגוף ומאפשר שריפת שומנים מהירה יותר. למעשה, באימון הביקראם יוגה שורף הגוף כ-600-1000 קלוריות, הגוף מתעצב ומתחטב, ההיקפים יורדים, וככל שמתאמנים יותר – כך התוצאות ניכרות ומשמעותיות יותר. תוצאות אופטימליות יושגו בדרך כלל באימונים המתקיימים כ-3-5 פעמים בשבוע.

חשוב לדעת, כי לפני ואחרי שיעור ביקראם יוגה חשוב לשתות כ-2 ליטר מים, במטרה להשלים את הזיעה שהופרשה מהגוף. במקביל, אדם העוסק בפעילות הביקראם יוגה נדרש לשתות במהלך כל היום, היות והשיטה מתרגלת את הגוף בשריפת חומרים מוגברת לאורך היום כולו.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: