בי וומן » כתבות » קווים לדמותו של הרווק התל אביבי

קווים לדמותו של הרווק התל אביבי 

קווים לדמותו של הרווק התל אביבי, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 21/10/2010

כל כך הרבה דיו נשפך על המושג של רווק תל אביבי: סטיגמות, הכללות,מיתוסים ומה לא. ועם זאת פעם בקרבי צורך עז לשרבט אודותיו. ערכתי סקר קצר בין התל אביביות שבינינו ובין הפרבריות ועם זאת לא הצלחתי לגבש דמות קונקרטית של הרווק. בסופו של דבר גיבשתי דמות ספק אמיתית וספק בדיונית כפי שאני רואה אותה בעיני רוחי וכפי שחוויתי אותה מניסיוני.

כיצד אפשר לשפוך אור על התופעה של הרווק התל אביבי? הנושא נטחן על כל צדדיו. אחוז הרווקים התל אביביים יותר גדול מאחוז הרווקות. אז כיצד יתכן שהמיתוס של הרווק התל אביבי הוא זה שמושל בכיפה? זהו טייטל מלא מיתוסים ריקים מתוכן אבל הוא בכל זאת הינו נחשק, ומיטב בנינו מחזיקים בו באדיקות. אני מחלקת את הרווק התל אביבי לשתי קטגוריות: כאלה שחווים את חווית הרווקות התל אביבית האולטימטיבית וכאלה שלוקחים עליהם את הטייטל הנ"ל לצמיתות.

חלק ניכר מהרווקים התל אביביים אינם תל אביביים כלל וכלל אלא תל אביביים וונאביס. הם הגיעו מהפריפריה והשתן עלה להם לראש.הם לרוב עובדים בעבודות שדורשות כישורים פוליטיים כאלה ואחרים וכישורי מינגלינג שאינם בטלים בשישים. הם נאים למראה וחלקלקי לשון. קשה לרווקה המצויה לחמוק מלשונו המצליפה של הרווק התל אביבי המצוי.
לרווק התל אביבי תמיד תהיינה מערכות יחסים כאלה ואחרות אבל משום מה הן תמיד לא זה. הוא מפגין ניצוצות של רגשות פה ושם, אבל הן כמו זיקוקים שמתפוצצים עם המון רעש ונעלמים כלא היו. הוא מפגין מספיק רגש כדי למשוך אותך אליו הרי אף אחת לא תימשך למישהו מנותק רגשית לחלוטין, אבל הוא בהחלט איננו מפגין מספיק רגש על מנת שתישארי בסביבה.

לרווק התל אביבי ישנם כמה יתרונות אשר אינם בטלים בשישים. נוכחותו מנעימה את זמנה של כל אישה. הוא מצחיק, שנון, מעניין ומוקף בהמון אנשים. את לא תשתעממי איתו לרגע. להסתובב לצידו הוא מעין מחקר אנתרופולוגי על יחסים של בינו לבינה. כמובן יש לו עוד כמה יתרונות יחסיים, כי הרי ניסיון רחב איננו בא ברגל.

מצד שני לרווק התל אביבי ישנם לא מעט צדדים אפלים ועפ"י רוב הם מאפילים על צדדיו היפים. בשביל להפוך להיות אושיה תל אביבית צריך לדעת ליצור את התדמית הנכונה בשילוב הקשרים הנכונים . משמעות הדבר היא שעל מנת להגיע לסטאטוס הנחשק יש לרמוס,להפיל ולהיות צבוע, מאוד צבוע. לרווק התל אביבי ישנה לא מעט כריזמה ולעיתים הוא בוחר לנצלה בנתיבים שאינם חיוביים על מנת לזכות בתהילת עולם. זהו מקום עם הרבה מאוד כוח לרבוץ בו . מן הצד זה נראה כאילו כל העולם מונח בכף ידו המסוקסת.

בנוסף לזירת הפאבים והמועדונים הרווק התל אביבי מצא לו מקום מרבץ נוסף להאדרת העצמי-הפייסבוק רחמנא ליצלן. לרוב נמצא אצלו 100ם פרדנס ויותר,רובן ממין נקבה מן הסתם. לרוב נמצא אצלו תגובות כגון: מלך, הורס, מושלם ועוד מיני צירופי מילים שמנפחות את האגו הכבר מנופח של הלז. יש לו עדת מעריצות הולכת וגדלה.

לכל אישה, נערה ואימא קיים סיכוי ליפול ברשתו של הרווק התל אביבי. בארבע עיניים הוא הרבה יותר מתון בין אנשים, אך מחוץ להישג ידך הוא חיה טורפת ללא מיצרים. הוא לא חייב להיות המהמם שגברים אבל הוא מספק מעניין בשביל למתג את עצמו כאחד כזה. הגברים מתייחסים אליו ביראת כבוד אך מסתייגים ממנו במידה מסוימת. הוא מוקף בהמון ידידות: זאת ידידה שלו, וההיא ידידה שלו וההן יזיזות שלו. אך כאן עובר הגבול. כל קשר שחורג מגבול היזיזות סביר להניח שיעלה בתוהו.

לעבור תקופת רווקות הוללת זה דבר אחד. לחיות את התדמית של הסופר-רווק ולהעצים אותה על מנת שימטירו עליך תשומת לב זהו דבר אחר לגמרי. לצערנו הרב בנות, אנחנו יצרנו את המפלצת, האכלנו אותה, טיפחנו אותה וכעת היא באה לכלותינו.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

הבחירות השלישיות מגיעות
חשוב מאד להצביע- יודעת בוודאות מה לשים בקלפי
אין לי מושג למה אצביע
מתלבטת מאד
התעייפתי-כלל לא מתכוונת להצביע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: