בי וומן » כתבות » אקנה, בעיה עם פתרון

אקנה, בעיה עם פתרון 

אקנה, בעיה עם פתרון, מדור: רפואה
פורסם בתאריך: 23/03/2011

אופנת האביב מקשטת את החנויות, המחשופים מעמיקים, הבדים דקיקים והציפייה למזג אוויר חם הולכת וגוברת. אבל לא אצל כולם.

פצעי אקנה הם תופעה שמטרידה גברים ונשים כמעט בכל הגילאים. מעבר לכך שזה פשוט לא אסתטי, הבעיה משפיעה באופן דרמטי על הביטחון ועל הדימוי העצמי.

אקנה בגב היא תופעה יותר שכיחה ממה שמקובל לחשוב. תופעה זו נפוצה בעיקר בקרב בני 20 פלוס, והיא מאופיינת בפצעים אדומים וחומים על חלקו האחורי של הגוף, כולל פצעים פתוחים וצלקות שנוצרו מפצעים ישנים. בניגוד לפנים ולצוואר שהם גלויים לעין, הגב הוא אזור נסתר ומכוסה בבגדים, ולכן הרבה פעמים יש נטייה להסתפק ב"פתרונות" כמו: לא לחשוף את הגב, לא ללכת לים או לבריכה, כאשר באופן כללי הרעיון הוא "לא לטפל". אבל התעלמות מעולם לא פתרה דבר, והפצעים לא הולכים לשום מקום בכוחות עצמם, ללא מאמץ כלשהו. התעלמות גם עלולה לגרום להחמרה נוספת. ויתכן שסיבה נוספת שדוחפת אנשים לעבר התעלמות, היא שהם לא באמת מאמינים שיש לכך פתרון.

17_femmainyeux.jpg
גינו פריז

אקנה היא דלקת בבלוטת החלב וזקיקי השערה. התופעה מתרחשת בעיקר בגיל ההתבגרות אולם גם בגילאים מאוחרים יותר כאשר זקיקי שערות נסתמים כתוצאה מהפרשה מוגברת של שומנים. הפרשות שומניות מצטברות תחת הנקבוביות, גורמות להזדהמות ומהוות קרקע פורייה להתפתחותו של חיידק האקנה. הגוף מגיב לחיידק האקנה וכך נוצר הפצע הדלקתי.
אקנה יכול להיגרם מסיבות תורשתיות, מפעילות הורמונאלית מוגברת, מתח נפשי, צריכת חלב, ממתקים וכיוצא בזה - המקור הוא חוסר איזון כלשהו בגוף. בעוד שהרפואה הקונבנציונלית מטפלת באקנה עם אנטיביוטיקה ותרופות, שיתכן שמפחיתים את התופעה ברמה כזאת או אחרת, הם לא מטפלים בה ובהחלט לא מצליחים להעלים אותה לחלוטין, משום שהמקור לבעיה לא זוהה. ברור שבשביל לטפל לחלוטין בבעיה יש לתקוף את השורש שלה, משום שמי שממשיך לחיות חיים לא מאוזנים ימשיך ליצור פצעים חדשים, דבר שמקשה על הטיפול.


בעיה עם פתרון
הלגה רקנטי, הגורו של עולם הקוסמטיקה, מתייחסת לנושא בכובד ראש ועם הצלחה משמעותית. "אין שום סיבה שתמשיכו להסתיר את עצמכם, זה לא נעים ולא כיף. כיום יש טיפולים יעילים נגד האקנה, אך בכדי לחסל אותו הטיפול חייב להיות עקבי ויסודי. סדרת טיפולים במכון קוסמטי, המלווה בטיפול יומיומי בבית עם תכשירים איכותיים, והקפדה על הרגלי תזונה נכונים - יביאו לתוצאה מהירה וטובה".
לדברי הלגה, ניתן לטפל באקנה על כל צורותיו. במקרה של אקנה-גב הטיפול מאוד ממוקד, מדויק, ומותאם לכל מטופל באופן אישי, ויחד עם זאת ישנם כמה עקרונות יסוד שמהווים חלק בלתי נפרד מכל תכנית טיפול.
ראשית, התזונה חייבת להיות חלק מתכנית הטיפוח ואי אפשר להדגיש את זה יותר מדי – אנחנו בהחלט מה שאנחנו אוכלים! תזונה היא המפתח להצלחת התכנית מאחר והיא שומרת על הגוף מאוזן, כך שהוא מפסיק לייצר אקנה.
שנית, יש להכין את הגב לטיפול מקצועי במכון בעזרת ערכת תכשירים מיוחדים, וגם הוא חלק בלתי נפרד מכל תכנית. התכשירים מעודדים את הנשירה המהירה של העור המת והפגום, דבר שמעודד את התחדשות העור ואת צמיחתם של תאים בריאים ועור יפה.

ושלישית, בטיפול שמתבצע במכון קוסמטי, מסירים את העור המת והפגום בצורה עמוקה ויסודית. יש לחזור על הטיפול מספר פעמים (ככל שהכתמים כהים יותר כך יידרשו יותר טיפולים במכון) עד שהגב הופך חלק וכמעט אין כל זכר לבעיה.
כיום בזכות הרפואה והטכנולוגיה המתקדמות ניתן בקלות למצוא התאמה מושלמת בין אקנה בגב לבין סוג הטיפול הנכון. למרות שיש אנשים שמאמינים אין שום פתרון אמיתי לבעיית האקנה שלהם – הפתרון קיים.

העור מטבעו הוא איבר עם יכולת ריפוי מופלאה ועם יכולת לתקן את עצמו. כאשר אנו מטפלים בבעיה בצורה אמיתית, כלומר, כאשר אנו לוקחים בחשבון את כל המימדים של התופעה - אנחנו על המסלול הבטוח לפתרון. מפני שאם אנו תוקפים את הבעיה מצד אחד, ומצד שני מספקים לעור את החומרים החיוניים לו לשיקום, דואגים לתזונה נכונה שלא תפריע לתהליך השיקום, ומתמידים בטיפול על פי רצף הנכון - האזור הנגוע יחזור להיות חלק מפצעים, בעל מרקם נעים למגע בריא ואחיד.
הלגה רקנטי מסכמת: "אקנה זה לא סוף העולם, ואפשר להתייחס לתופעה כאל 'הנעה לפעולה'. הגוף פשוט מאותת לכם שמשהו בו יצא מאיזון, כי אם הוא לא יתריע – איך תדעו?"
בעזרת הטיפול הקוסמטי הנכון, ובמקביל, אורח חיים בריא, ניתן להגיע לתוצאות נפלאות ולהרגיש בטחון בכל מצב.

מאת: הלגה רקנטי מנכל "הלגה מרכזים קוסמטיים ורפואיים"
WWW.HELGA.CO.ILתגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: