בי וומן » כתבות » איך תצמצמי רשלנות בלידה

איך תצמצמי רשלנות בלידה 

איך תצמצמי רשלנות בלידה, מדור: רפואה, הריון, לידה
פורסם בתאריך: 01/04/2011

כל אישה רוצה לעבור את ההיריון והלידה בצורה חלקה ולחזור הביתה בריאה ומאושרת. מיקרים של רשלנות רפואית בזמן הלידה או בהיריון קורים לא פעם ומערערים מציאות זו לחלוטין.

למרות שקשה להיות חכמים אחרי מעשה כשמדובר בטיפולים רפואיים ישנם בכ"ז כמה כללי זהירות שתוכלי לנקוט בהם כשאת בהיריון כדי להקטין את הסיכון שתקלעי חס וחלילה לטיפול לקוי ולתביעות משפטיות בגין רשלנות רפואית בלידה:

845205_sala_de_parto_03.jpg

- רוב הנשים נוהגות לבצע מעקב הריון, בצעי אותו אצל רופא/ה מומחה לרפואת נשים ( נשים שמבצעות את מעקב ההיריון בתחנת טיפת חלב צריכות להיות מודעות לכך שלא תמיד הרופא/ה שם מתמחת ברפואת נשים).

- שתפי בכל בעיה או שאלה את רופא הנשים שאצלו את מבצעת את מעקב ההריון כל בעיה רפואית שלך גם אם היא נראית לך לא רלוונטית לגמרי וכן בעיות רפואיות של הבעל והמשפחה הקרובה. אין לדעת מה מהמידע עשוי להשליך על הריונך.

- כבר בתחילת מעקב ההיריון בקשי מהרופא שלך הסברים לגבי כל הבדיקות שבאפשרותך לבצע במהלך ההיריון, בין אם אלו בדיקות המוצעות בסל הבריאות ובין הפרטיות. כמובן בררי לגבי בדיקות אולטרה סאונד, ובדיקות שנועדו לשלול מומים גנטיים. הקפידי לבצע את כלל בדיקות השגרה שנעשות במסגרת הרפואה הציבורית, וכן החליטי אילו בדיקות את חפצה לעשות מבין הבדיקות שניתן לבצע במסגרת פרטית.

- בררי באמצעות חיפוש באינטרנט אם הרופא או המאבחנים הפרטיים שייטפלו בך הם בעלי עבר של תביעת רשלנות רפואית בלידה או בהיריון. פסיקות בית משפט נגישות לציבור.

הקפידי לבצע כל בדיקה שאליה נדרשת ובזמן המדויק והרלוונטי וכן הקפידי לבוא עם התוצאות של הבדיקות אל הרופא שמבצע לך את מעקב ההיריון. וודאי כי התייחס לתוצאות הבדיקה אין טעם שבגלל עניין טכני של חוסר תשומת לב לתוצאות תישאי בתוצאות של רשלנות רפואית.

- הכיני קלסר שבו תרכזי את תוצאות הבדיקות השונות שנערכו לך במהלך ההריון, זאת לצד כרטיס מעקב ההריון. הקפידי לבוא עם הקלסר או תיק המסמכים זה לכל ביקור אצל רופא הנשים שלך אחר מהלך ההריון, וגם לבית החולים בו את יולדת. במקרה הצורך הציגי בפני הרופא את תוצאות קודמות של בדיקות רלבנטיות. הדברים נכונים במיוחד בכל מקרה שבו מבוצעת במהלך ההריון בדיקה אולטרא סאונד של הערכת גדילת העובר, שאז יש חשיבות גדולה לכך שבדיקה זו שבוצעה מוקדם יותר במהלך ההריון תוצג בפני רופא הנשים שמטפל בך ועוקב אחר הריונך.

- הקפידי על ביקורים סדירים אצל רופא הנשים,לעיתים לעיתוי חשיבות גדולה בחלון קבלת החלטות הקשורות בהיריון.

- אל תהססי מלהגיע לרופא או לבית החולים בכל מקרה שמשהו נראה בעינייך חריג או לא תקין. סימכי על תחושותיך ואל תתני לבושה או לחשש מלהטריד סתם למנוע ממך "להציק" לצוות המטפל בך. עדיף להיבדק בדיקה מיותרת, ולהישלח לאחריה הביתה, מאשר למצוא בדיעבד כי תחושתך החריגה נבעה מבעיה או מצוקה עוברית דחופה שלא טופלה.

- במקרה שהריונך הינו הריון בסיכון גבוה (בין מלכתחילה ובין שהפך כזה במהלך ההריון) ההמלצה הינה שמעקב ההריון יבוצע במרפאה או ע"י רופא המתמחה במעקב אחר הריון בסיכון גבוה.

- במהלך ההריון והלידה היי עיירנית, והקפידי לשאול ולדרוש מידע או התייחסות לכל מה שנראה בעינייך רלבנטי. במציאות, לא תמיד הדברים נעשים מעצמם.

מאת: עו"ד אבי שמואלי מומחה רשלנות רפואית בלידה


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: