בי וומן » כתבות » הכל על משקפיים לילדים

הכל על משקפיים לילדים 

הכל על משקפיים לילדים, מדור: רפואה
פורסם בתאריך: 12/07/2011

אביב בריל, אופטומטריסט בכיר וחבר הנהלת איגוד האופטומטריסטים בישראל, משתף אותנו בצורך שמתחיל בבדיקת ראייה לילד ועד לרכישת משקפים במידה ונחוץ הדבר. אביב ממליץ לכל הורה לקחת את ילדו ולהעבירו מספר שלבים של בדיקות עיניים במהלך שלבי הגדילה שלו.

בדיקת התינוק - הבדיקה הראשונית אמורה להתבצע בבית החולים כאשר התינוק בן מספר ימים. זוהי בדיקה כללית אשר מטרתה לוודא כי אין לתינוק בעיות עיניים, כגון קטרקט מולד או הפרעות אחרות, אשר עלולות לגרום לילד לפתח "עין עצלה" וחוסר ראייה בעין. זהו נזק שהינו בלתי הפיך במידה ולא מתגלה בזמן. כמו כן, בודקים את ארובות העין, העפעפיים והקרניות.

בדיקה שנייה - צריכה להתבצע בין הגילאים 3 עד 4 אצל רופא עיניים על מנת לוודא כי אין בעיות חריגות. לרוב תבוצע הבדיקה לאחר הרחבת האישונים של הילד.

שלום כיתה א - בדיקה שלישית - תתבצע לפני המעבר מהגן לכיתה א' ומומלץ כי תבוצע אצל אופטומטריסט מוסמך. בבדיקה זו ניתן לקבל תשובה מיידית האם הילד זקוק למשקפים. במידה והילד אינו זקוק למשקפיים יינתן להורה אישור לבית הספר כי ראייתו של הילד תקינה. כמו כן, על האופטומטריסט לבדוק פרט לחדות הראייה גם תנועות עיניים ותפקוד דו עיני, מה שמכונה בשפת ההורים מיקוד ראייה. אם יקבע האופטומטריסט כי הילד זקוק למשקפי ראייה הוא יתאים לו מספר והילד יבחר משקפיים. מחיר בדיקת עיניים עשוי להיות כלול במחיר המשקפים או להיות מחויב בתעריף נפרד. במקרה זה, המחיר לבדיקת עיניים אופטומטרית ינוע בין מאה ₪ לשלוש מאות ₪ עבור הבדיקה.

בעבר לא הייתה מודעות לנושא בדיקות עיניים אופטומטריות אצל ילדים, בעיה אשר הותירה רבבות אנשים אשר רואים בעין אחת בלבד. תופעה זו, במידה והייתה מתגלה בזמן ניתן היה לפתרה כמעט לחלוטין וזאת על ידי טיפול פשוט. כיום, קיים חוק אשר מחייב כל ילד העולה לכיתה א' להציג אישור מאופטומטריסט מוסמך כי הילד עבר בדיקת ראייה וטופל בהתאם, כאמור לעיל.

קיימים מספר גורמים אשר חשוב לדעת כאשר בוחרים מסגרת משקפיים לילד:
1. יש לבחור מסגרת אשר הגודל שלה מכסה את כל עינו של הילד. בעיה נפוצה מאוד בקרב ילדים הינה שמסגרת המשקפיים מחליקה מטה עקב השפעת כוח המשיכה, מצב אשר גורם לילד להביט מעל המשקפים ולא דרכם.

2. מומלץ מאוד לדבר עם הגננת לפני שהילד מגיע עם משקפים חדשים בפעם הראשונה לגן. אביב מספר כי שמע מהורים מספר פעמים על גננות אשר הכינו את הילדים לנושא בדרכים שונות, למשל על ידי הכנת משקפים מנייר לכל ילדי הגן טרם הגעת הילד לגן ואז לכל הילדים היו משקפים, מה שמנע מהילד להרגיש שונה מחבריו בגן.

3. שימוש בעדשות בעלות חומר קשיח אשר נשבר לעיתים נדירות בלבד, וכן מכיל ציפוי קשיח אשר מגן על העדשה ומפחית את הופעתן של שריטות בצורה משמעותית.

4. מומלץ כי בחירת המסגרת תהיה עם עיצוב מודרני שמוצא חן בעיני הילד ולא בעיני הורים, טעות אשר מופיעה לעיתים קרובות.

5. מומלץ לצייד את הילד בזוג משקפיים רזרבי.
המחיר של זוג משקפים לילדים נע בין מאתיים ₪ ועד למאות שקלים, בהתאם לבחירה במותגי ילדים בינלאומיים כגון סנופי, בוב הבנאי, דורה, פו הדוב, בראץ, בוב ספוג ועוד.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

אירוויזיון תל אביב 2019
יש לנו אחלה שיר- מינימום בחמישיה הראשונה
השנה , נשארים הרחק מאחור
מי צריך בכלל נצחון שנה אחרי שנה. העיקר שישי תיירים ושמח
אירוע חשוב לישראל בלי קשר לתחרות.

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: