בי וומן » כתבות » לשמור על עור בריא, גם בקייץ

לשמור על עור בריא, גם בקייץ 

לשמור על עור בריא, גם בקייץ, מדור: תזונה ואוכל, טבעי
פורסם בתאריך: 14/07/2011

כיצד לשמור על עור פנים בריא ונקי גם בקיץ
בקיץ עולות הטמפרטורות ומזג האויר הופך לחם ולח. לנוסחה זו מתווספת קרינת שמש חזקה, ושלושת המרכיבים האלה- השמש, החום והלחות- מאתגרים את העור ומחייבים אותנו לשמור עליו באופן מיוחד בקיץ. ד"ר יניב רון מציע כמה דרכים לשמור על עור בריא גם בקיץ:

• הזדקנות העור מורכבת משני פקטורים, הזדקנות פנימית המושפעת מנטיה גנטית והזדקנות חיצונית, המושפעת מגורמים חיצוניים שהעיקרי בהם הוא קרינת השמש. על כן, פעולת המנע החשובה ביותר לאורך החיים היא מריחת מקדם הגנה מהשמש, שתמנע הזדקנות והתקמטות מהירה של עור הפנים בשנים הבאות.

• למרות ההנחה לפיה מקדם הגנה מספר 15 מספיק להגנה על הפנים, למעשה מדובר רק בתנאי מעבדה, קרי, מריחת שתי שכבות של הקרם לפחות 20 דקות לפני היציאה מהבית ומריחה חוזרת כל מס' שעות. מכיוון שאנו לא באמת נוהגים כך, יש להימרח במקדם הגנה מספר 30 לפחות.

• מומלץ להשתמש בקרם המכיל רטין A, שהינו נגזרת של ויטמין A אשר הוכח מחקרית כתורם לעיכוב הזדקנות העור. יש למרוח בשעות הערב בלבד שכבה דקה ולשטוף לפני היציאה בבוקר. רטיןA אסור לנשים בהריון.

• יש להקפיד על היגיינה של הפנים ולשטוף אותם בבוקר ובערב עם סבון פנים או תרחיץ לטיפול באקנה כגון אקניל או אחרים. לבעלי עור שומני מומלץ לוותר על שימוש בקרם לחות או להשתמש בלחות על בסיס מים. אם בנוסף לעור השומני ישנו אקנה, ניתן לטפל בפצעים בעזרת תכשירים חיצוניים כגון דואק או בעזרת כדורים כגון ראוקוטן. יש להתייעץ עם רופא כדי לבחור את סוג הטיפול המתאים.

• פיגמנטציה (כתמים על עור הפנים) היא תופעה הנפוצה בעיקר אצל נשים ונוצרת בעקבות ההורמונים. לכן, ברוב המקרים היא תופיע בתקופת ההריון בגלל הפרץ ההורמונאלי או במהלך נטילת גלולות למניעת הריון, אך יכולה להופיע גם ללא הזרזים הללו. בכדי להימנע מפיגמנטציה יש להימנע מחשיפה לשמש ולאחר היווצרות הכתמים יש להשתמש בקרם להבהרה המכיל הידרו קינון בריכוז עד 4% הנמכר ללא מרשם רופא. קרמים אלה אסורים בהריון, כאשר התחליף להם הינו קליראל המבוסס על תערובת צמחית.

• תזונה נכונה ומאוזנת דלה בשומנים וקלוריות תסייע בשמירה על עור הפנים. החליפו את המתוקים או החטיפים בפרי או עוגיית בריאות ללא שומן.

• "שנת יופי" טובה, של 7 שעות לפחות בלילה, תורמת לבריאות העור ולקיומם של תהליכי התחדשות העור.

מאת: ד"ר יניב רון, מומחה לרפואת עור וטיפולים אסתטיים, בית החולים שיבא


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: