בי וומן » כתבות » התמודדות מלאה מול החרדה

התמודדות מלאה מול החרדה 

התמודדות מלאה מול החרדה, מדור: תרבות
פורסם בתאריך: 15/07/2011

האמן, יעקב יקי כהן פותח סטודיו לסדנאות תמיכה ויצירה לאנשים המתמודדים עם התקפיי חרדה ודיכאון.

"התמודדות מלאה מול החרדה"
יעקב יקי כהן, אמן - צייר ומנחה קבוצות תמיכה ויצירה למתמודדים עם דיכאון והתקפיי חרדה פותח סטודיו חדש וראשוני מסוגו בארץ לתמיכה ויצירה לאנשים הסובלים מחרדות.
בסטודיו יתקיימו סדנאות תמיכה ויצירה לאנשים המעוניינים לקבל תמיכה, מענה ויעוץ להפרעה בשיטת "שיטה אישית " (שיטה שפיתח כהן מתוך ההתמודדות והנסיון האישיים שלו)
ובשיטת "תראפיה בצבעים".

הסדנאות מתקיימות אחת לשבוע למשך שעתיים, בשעה הראשונה, יושבים המתמודדים (4-6 מתמודדים בכל קבוצה) מדברים וחולקים חוויות מתוך ההתמודדות, במהלך הפגישה כהן, מלווה ומנחה אותם באופן אישי וקבוצתי ע"פ "השיטה האישית" שפיתח. בשעה השנייה, עוברים המתמודדים אל הסטודיו ומתחילים ליצור בצבע, גם כאן, במהלך היצירה, כהן, מלווה ומנחה אותם באופן אישי וקבוצתי ע"פ שיטת " תראפיה בצבעים".

yakov_yaki_chohen.jpg
יעקב יקי כהן

מה היא "השיטה האישית"? השיטה האישית מבוססת על 4 שלבים, כאשר כל שלב מכוון למדרגה אחת בתוך התהליך שבזכותו אנו עולים בסולם ההתמודדות.

השלב הראשון ההכרה: זהו השלב שבו אנו יוצרים את ההכרות הראשונה עם התקפיי החרדה, הרגע הזה שבו אנו מבינים שיש " שם " לתופעות האלו שבהם אנו נתקפים.

השלב השני הקבלה: זהו השלב שבו אנו מקבלים את העובדה שאנחנו סובלים מהתקפיי חרדה, חשוב לי לציין, את השלב הזה כל מתמודד מקבל בקצב האישי שלו, למתמודד אחד שלב הקבלה יכול לקרות תוך שבוע עד חודש משלב ההכרה, למתמודד אחר, שלב הקבלה יכול לקרות תוך שנים משלב ההכרה, ככל שנסכים לקבל את שלב הקבלה מהר יותר, כך נעזור ונקל על עצמינו מהר וטוב יותר בהתמודדות!

השלב השלישי ההתחברות: זהו השלב שבו אנו מתחברים אל התקפיי החרדה, מתוך הבנה שהדרך הנכונה להתמודד עם החרדה, היא דרך ההתחברות ולא דרך המלחמה! שימו לב ששלב ההתחברות מגיע מייד לאחר שלב הקבלה, אם לא נקבל את החרדה, לא נוכל להתחבר אל החרדה.

השלב הרביעי ההתמודדות: ככל שהים הוא אין סופי, כך גם הדרכים להתמודד עם החרדה זהו השלב האחרון, השלב המסכם, בשלב הזה מקבל כל מתמודד את הכלים להתמודדות עם החרדה, הכלים באים לידי ביטוי בתרגולים, חשיפות ובניית מאגר אוטומטים במוח, המשמשים כמענה בשעת התקף.

מה היא שיטת "תראפיה בצבעים"?
את השיטה " תראפיה בצבעים "פיתחה הגברת פאולין ווילס פסיכותרפיסטית מלונדון, שחקרה במשך כ - 20 שנים את הצבע וההשפעות שלו עלינו כבני אדם הן במצבים הגופניים והם במצבים הנפשיים. תמצית השיטה היא לעזור לנו להתבטא רגשית דרך הצבע בהתמודדות מול התקפיי החרדה וכך בעצם להוביל אותנו למצב של תראפיה שחרור וצמיחה, מתוך הבנה שלכל צבע הביטוי וההשפעה הרגשית והגופנית שלו עלינו.


כהן: "פתיחת הסטודיו והעבודה עם המתמודדים, מסמלת עבורי את הגשמת הייעוד שלי, בדרך הקשה והכואבת למדתי והבנתי, שההתמודדות האישית שלי, מובילה אותי צעד אחר צעד להבין שזהו בעצם הייעוד שלי, לתת ולעזור למתמודדים אחרים מתוך ההתמודדות והניסיון האישי שלי"

קיבוץ גלויות 129 תל אביב קומה א' 050-5354048...


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: