בי וומן » כתבות » מגלים סוכרת בבדיקת ראייה

מגלים סוכרת בבדיקת ראייה 

מגלים סוכרת בבדיקת ראייה, מדור: רפואה
פורסם בתאריך: 21/07/2011

בישראל חיים כיום כ-500,000 חולי סוכרת. על פי התחזיות, בשנת 2025, מספר חולים יגיע למיליון איש. כמות האנשים שיסבלו מאורון כתוצאה ממחלה זו, גם יכפיל את עצמו. גילוי מוקדם של המחלה עלול להשפיע על איכות החיים ואף להציל חיים לרבים.

אביב בריל, אופטומטריסט בכיר וחבר הנהלת מועצת האופטומטריסטים בישראל, מסביר שבדיקת ראייה מקצועית תורמת לגילוי מוקדם של מחלות כמו סוכרת, מיאסטניה גראביס או טרשת עורקים. "...כידוע, בעיות ראיה מהווים אחד הסימפטומים הראשונים של המחלות האלה, המופיעים הרבה לפני סימפטומים אחרים..." אביב בריל, מצביע על חשיבותו של ביצוע בדיקת ראייה על-ידי אופטומטריסט מומחה.

759889_eye_see_you.jpg
Stock.XCHNG

בשנים האחרונות מדברים על מגפה אמיתית ואף חוזים קריסה למערכת הבריאות בגלל עלייה בכמות חולי סוכרת. לצערנו, רוב החולים מגלים את המחלה בשלבים מתקדמים, כאשר הפיתרון היחידי – הוא טיפול תרופתי כבד.

סֻכֶּרֶת היא מחלה מטבולית המתאפיינת בריכוז גבוה של גלוקוזה בדם ובשתן. התסמינים של הסוכרת קשורים לרמות הגבוהות של הסוכר בדם. הסוכרת גורמת להיווצרות כלי דם שאינם תקינים והם דולפים(דם יומא מהרקמות). נוצרים דימומים אשר חוסמים את הראייה. הפתרון טיפול לייזר אשר חוסם את הדימום אך הורס את הראייה בנקודה המטופלת. טשטוש ראיה – הוא אחד תסמינים הראשונים של המחלה, יחד עם נטייה לנמנום, בחילות, ירידה בסיבולת במהלך פעילות גופנית, נוורופתיה, ופגיעות לזיהומים.

גילוי מוקדם של מחלה, כמו סוכרת או תורשת עורקים, מאפשר לרופא המטפל להשתמש במגוון רחב יותר של טיפולים, בשילוב עם תזונה נכונה שומרת על איזון רמות הסוכר בדם ועל משקל נכון המשפר את יכולתו של הגוף לנצל את האינסולין.

אביב בריל מדגיש: "בדיקת ראייה הינו תהליך קצר ויעיל המאפשר לגלות מחלות מסוימות בשלבים מוקדמים. כל זה בתנאי, שמי שמבצע את הבדיקה הוא איש מקצוע מוסמך..."


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: