בי וומן » כתבות » טיפים לנשות עסקים

טיפים לנשות עסקים 

טיפים לנשות עסקים, מדור: מיסטיקה ורוחניות
פורסם בתאריך: 28/07/2011

טיפים לנשות עסקים, מעמיר כהן, איש עסקים ומחבר הספר רוחניות מעשית

קבלי את השונות. כשם שהטבע מגוון כך גם עסקים ואנשי עסקים. קבלי את העובדה שקיימים אנשי עסקים שונים ממך וכן שקיימים עסקים שאינם מתאימים לך. בחרי את העסקים והאנשים אליהם את מתחברת בקלות ודעי לקבל דעות של אחרים, כולל של אלו ששונים ממך.

זהי את שמהדהד עימך. כל דבר בטבע רוטט בצורה ייחודית וכך גם עסק או עסקה. אין צורך להתאמץ בעסקים אלא לזהות מתוך שלל ההצעות העסקיות שעומדות על הפרק מי מהן מהדהדת עם האופי והאישיות שלך יותר מכולן. עסקה טובה היא עסקה שזורמת בקלות. הקשיבי לכולם אך בעיקר לעצמך.

דעי לומר לא. יותר חשוב לדעת להגיד לא לעסקה מאשר כן. העולם מגוון ומלא בעסקאות והחוכמה היא לזהות אלו מהן שלא מתאימות לך. הקדש זמן רק לאותם נושאים שאתה מבין בהם, אלו בהם יש לך יתרון יחסי, אלו שאליהם אתה נמשך יותר, אלו שנראות לך מובנות ופשוטות יותר, אלו שאתה אוהב יותר, אלו עימן אתה מהדהד טוב יותר.

399198_the_businesswoman.jpg

היי צנועה וקשובה. השלם מורכב מחלקים שונים, וכך גם גוף עסקי מורכב מאנשים ורעיונות שונים. היי צנועה וענווה כלפי זה המציע פתרון אחר מזה שחשבת. לפסגתו של הר מעפילים אין סוף נתיבים והדרך שלך היא אחת מיני רבות ואינה בהכרח הטובה מכולן.

זהי את המתנה. כל אחד מאיתנו הגיעה לעולם עם מתנה כל שהיא, עם תכונה דומיננטית אותה ניתן לתרגם ליצירה כל שהיא. זהי את המתנה שלך, את היתרון היחסי שלך, התרכזי והתמחי בו. כשתרצי להרחיב את עסקיך הרחיבי אותם בתחום התמחותך.

היי נדיבה. כל צורה של נדיבות חוזרת בסופו של דבר אליך. כשאת תורמת את נתרמת, כשאת מוציאה מעצמך טוב הטוב חוזר אליך. בשעת משא ומתן גלי נדיבות ורוחב לב. לאחר שסגרת את מחיר העסקה הוסיפי מתוך נדיבות לב תמורה כל שהיא על חשבונך, את התמורה תקבלי בחזרה בריבית דריבית.

חייכי תמיד. ראי את העולם כבמה כסוג של משחק בו את אחד השחקנים. לעיתים תיהיי שחקן ראשי ולעיתים שחקן משנה, לעיתים במאי ולעיתים תאורן. קבלי את העובדה שזמנך כשחקן קצוב ושיגיע רגע בו תתבקשי לרדת מהבמה. זהי את הרגע, אל תתעקשי להיאחז ולהישאר בתפקיד, פני כלאחר כבוד את מקומך לשחקנים נוספים ופעמים רבות לצעירים ממך. תני את המשחק הטוב ביותר עד הרגע בו תתבקש לרדת מהבמה.

חייכי תמיד גם כשאכלת אותה. גם כשאת טועה קיימת מתנה כל שהיא בטעות. אל תתייאשי אלא שאלי את עצמך מהי המתנה, התובנה, המסר הגלום עבורך ועבורך בלבד בטעות. כולנו טועים וזה טבעי אלא שהחוכמה היא לזהות את התבנית, דפוס הפעולה שהביא לטעות. מי שלא מנסה לא טועה, אך החוכמה היא ללמוד מטעויות שלך ואם ניתן גם מאלו של אחרים.

מה שיוצא מאיתנו חוזר אלינו. כשאתה מחייך העולם מחייך אליך חזרה, כשאתה עצוב הסובב אותך משדר עצב. הסובב אותנו אינו משתנה אלא זווית הראיה והתפיסה שלנו למה שנמצא מחוץ לנו היא זו שמשתנה כל העת. כל שנמצא מחוץ לנו משקף כמראה צלולה את מה שנמצא בפנים, בתוכנו. הודה לזה המשקף בפניך את המציאות הפנימית שלך.

שפע זו הרגשה. הרגשת שפע אינה מצב אובייקטיבי, אלא מצב הוויה סובייקטיבי, גישה. אדם שברשותו 1,000 שקלים עשוי להרגיש שברשותו שפע עצום, לעומת אדם שברשותו 1,000,000 שקלים, אשר עשוי לחוש כל העת חוסר עצום. שפע הוא הלך מחשבה ברור, STATE OF MIND. שדר לעצמך ולסובב אותך שהשפע מצוי ברשותך ואכן כך יהייה. המחשבות שלנו ממגנטות אלינו חזרה את שאנו חושבים עליו ובכלל זה שפע.

כסף הוא דבר ארעי. כל דבר בטבע ארעי ובכלל זה גם כסף. באנגלית כסף מכונה CURRENCY ומקורה של המלה בשפה הלטינית – CURRE , שפירושו לרוץ, לזרום. כמו שהנשימה דרושה לנו כל העת כדי להחליף אוויר ישן שנצבר בגופנו, וכמו שהדם הזורם בעורקינו מוביל חמצן חדש ורענן כל העת (תוך כדי שחרור של פחמן דו חמצני מהתאים), כך גם מן הראוי שנחליף ושנמחזר כל העת את הכסף שברשותנו. צבירת כסף לשם צבירה, אנרגיה שאינה נעה ומתחלפת, יוצרת תקיעות ולאורך זמן חולי.

העולם עגול. מכל נקודה שתצא ותלך ממנה ישר תחזור חזרה לנקודת היציאה. כשאתה חייב יגיע הרגע לשלם את החוב, לא ניתן להתחמק מתשלום לאורך זמן, לכן הקדם לשם את חובותיך כדי שלא תשאל מדוע צדיק ורע לא רשע וטוב לו?


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: