בי וומן » כתבות » בדיקה של גופנפש

בדיקה של גופנפש 

בדיקה של גופנפש, מדור: טורים אישיים, ריפוי רוחני
פורסם בתאריך: 08/08/2011

בכתבה הקודמת נתתי הקדמה על מהו דמיון מודרך וכיצד הוא יכול לעזור לנו בהתמודדות עם מצבים ומכאובים מבחינה פיזית ונפשית. נתתי דוגמא לתהליך קצר ואפקטיבי שבאמצעותו אפשר להגיע לרגיעה ושלווה פנימית.

כאן המקום לציין שכמו שניתן לרפא מכאובים שונים, ניתן גם להעצים ולהעמיק את המודעות העצמית של האדם דרך הדמיון המודרך.

הפעם, מאחר שאנחנו עדיין בשלב ההיכרות עם הדמיון המודרך, אתן דוגמאות לשני תהליכים המהווים הקדמה טובה לתהליך ריפוי וגם עומדים בזכות עצמם כתהליכים מעצימים.

בדיקה כללית של גופנפש -
ההנחה הבסיסית שדימויים אינם משקרים, נתפסת כאמת בעולם הדמיון המודרך (הדמיון המודרך הוא למעשה דרך ליצור דיאלוג עם התת מודע, והתת מודע לעולם אינו "משקר"). כאשר תתחילו לקבל אמת זו, יהיה לכם קל יותר לפתח אמון בעצמיכם ולהעריך את מצבכם הכללי.

עצמו עינכם וקחו שלוש נשימות עמוקות. בכל שאיפת אוויר תרגישו אור לבן נכנס אל גופכם דרך מרכז הראש , מציף כל איבר ואיבר, מרגיע ומרפה. ועם כל נשיפה, דמיינו עשן אפור יוצא מבטניכם ולוקח עימו את כל פחדים, הדאגות, הכעסים והמחשבות השליליות הרחק אל אויר העולם.
כעת ראו עצמיכם במקום גבוה על הרי האנדים, ליד אגם בגובה 18 לף רגל. אמרו לאגם שאתם רוצים לדעת מה מצב בריאותכם ושאתם מבקשים שיחשוף בפניכם את גופכם מבחוץ ומבפנים. הביטו במים השקטים והצלולים כבדולח וראו עצמיכם מבחוץ ומבפנים.
פקחו עינכם.
(אם אתם בריאים, תראו כנראה צבע זהב, ורוד טהור, כחול או ירוק. אם אתם חולים, תראו אפור, שחור או ורוד כחלחל שיופיעו במקום בו קיימת בעיה).


טיהור -
תרגיל טיהור זה הוא דרך נהדרת להתחיל את היום, הוא יוצר מצב רוח טוב ומחזק את המערכת החיסונית.

עיצמו עינכם וקחו שלוש נשימות עמוקות בדרך שהוסבר בהדמיה הקודמת. דמיינו עצמיכם עוזבים את בתיכם ויוצאים אל הרחוב. צאו מהרחוב והתחילו לרדת לכיוון עמק ירוק בקרבת מקום. אתם הולכים למרכז העמק כאשר בדרך אתם מוצאים מנקה אבק עשוי נוצות מוזהבות. אתם מנקים עצמיכם ביסודיות מכף רגל ועד ראש בעזרת מנקה זה. שימו לב כיצד אתם נראים ומרגישים כשאתם יודעים כי ניקתם והסרתם את כל התאים המתים מפניו החיצוניים של גופכם ואת כל העצב והבילבול מפנים גופכם.

הניחו את הכלי וכעת אתם שומעים קול מים משכשכים מפלג בקירבת מקום. לכו לשם וכרעו ברך לרגליו. מלאו כפות ידיכם במים זכים וטהורים והתיזו על פניכם כאשר אתם יודעים שהמים הנקיים שוטפים את כל החוסר טוהר שעל גופכם מבחוץ. קחו עוד מים קרירים בידיכם ושתו אותם לרוויה כאשר אתם מרגישים איך המים מטהרים את גופכם גם מבפנים. הרגישו עצמיכם רעננים ומלאי אנרגיה וחיות.

קומו על רגליכם ומצאו עץ בקצה העמק. שבו מתחת לעץ זה שענפיו נוטים למטה מלאים בעלים ירוקים. שאפו את החמצן הטהור שנפלט מהעלים עם האור הכחול והזהוב מהשמיים והשמש הנראים מבעד לעלים. נישפו פחמן דו חמצני בצורת עשן אפור שאותו סופגים העלים והופכים לחמצן. חמצן זה יוצא דרך הגזע, ונכנס לגופכם דרך הנקבוביות. כך אתם יוצרים מעגל נשימתי עם העץ. אפשרו לאצבעות רגליכם להתחפר באדמה כמו שורשים ולספוג את האנרגיה שלה. השארו כך רגע ממושך, כשאתם שואבים לתוככם את כל מה שאתם זקוקים לו ברגע זה(אהבה, תמיכה, בטחון הקשבה וכו).
קומו התרחקו מהעץ והתבוננו בהרגשתכם. שימרו את הדימוי וההרגשה הזו בתוככם וחזרו אל בתיכם בדרך שבאתם, אל החדר ואל הכסא עליו אתם יושבים.
פקחו עינכם.


באהבה,

לימור הדדי,
מטפלת הוליסטית בדמיון מודרך בשיטת "מגעי נשמה".תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: