בי וומן » כתבות » האגן שלך מאוזן?

האגן שלך מאוזן? 

האגן שלך מאוזן?, מדור: רפואה, לפני ההיריון, הריון, לידה
פורסם בתאריך: 30/01/2012

איזון מערכת העצבים והאגן כחלק חשוב מהכנת הגוף להיריון, בזמן ההיריון ולאחר הלידה

האגן שלך מורכב משלוש עצמות גדולות: שתי עצמות האגן ועצם העצה (הסאקרום). הסאקרום מורכב מחמש חוליות שהתאחו והוא בעצם המשך של עמוד השדרה. בקצהו נמצאת עצם הזנב הקטנה שגם היא במקורה חוליות זעירות שהתאחו. השם סאקרום מעיד על כך שהאנטומיסטים הקדומים הבינו שזוהי עצם חשובה ומקודשת. צורתו של האגן כשל קערה והוא אכן משמש תפקיד "מכיל". אברי הרבייה יושבים להם לבטח ומוגנים על ידי האגן.

הרחם מוחזקת בין היתר על ידי רצועות שמחוברות לעצם העצה. אצל נשים רבות עצם העצה ועצמות האגן אינן מאוזנות ונוטות לצד זה או אחר. הסיבה יכולה להיות פגיעה בעבר כמו נפילה או חבלה או יציבה לקויה. גם חוסר איזון הורמונאלי יכול להשפיע על מנח עצמות האגן.
במקרה כזה נוצר חוסר איזון גם ברקמות החיבור שעוטפות את השרירים והאיברים הפנימיים ונוצרת משיכה ומתיחה לא הרמונית של הרחם.

הסימנים לכך שהאגן אינו מאוזן מגוונים: כאב באזור הגב התחתון או האגן הקדמי, כאב במפרקי הירך, כאבים חזקים בזמן המחזור, שחיקה לא סימטרית בסוליות הנעליים ואורך לא שווה של מכנס אחד או צד אחד של החצאית. לעיתים אין שום סימנים שמעידים על חוסר איזון של האגן כיון שהגוף מתמודד ויוצר קומפנסציות באזורים אחרים, כך שגם שרירים תפוסים בגב ובשכמות יכולים לנבוע מחוסר איזון של האגן.

עד כאן על ישבנים ואיזונים.. ומה עם מערכת העצבים?
מערכת מורכבת זו היא שאחראית על שליחת מסרים לכל איבר ואיבר ולכל תא בגופנו. היא גם מקבלת את המסרים מן הגוף ודואגת לאזנו על ידי שיתוף פעולה בין המערכות השונות: הורמונאליות, שלד ושרירים, עיכול וניקוי פסולת ורעלים, חושים ושאר המערכות שלכולן תפקיד אחד- לעזור לגוף לתפקד באופן אופטימאלי ולשמור על בריאותו.

מערכת העצבים כוללת את המוח, חוט השדרה והעצבים שיוצאים ממנו ומגיעים עד לקצה המרוחק ביותר של הגוף. כיון שמערכת העצבים שוכנת בתוך הגולגולת, עמוד השדרה והאגן, יש לוודא שכל המפרקים באזורים אלה משוחררים מחסימות ומתפקדים ביעילות. חוליות לא מאוזנות, אגן "תקוע" או לחץ באזור הגולגולת גורמים ללחץ על העצבים ולשיבוש בזרימה החופשית שלהם.

בדומה לצמח שניזון ממים שנובעים מצינור, גם איבר שאינו מקבל עצבוב מושלם יטה לפתח מחלות ולא יוכל להתפתח כראוי.

הרחם הוא המקום המקודש שבתוכו צומחים החיים החדשים. מובן שנרצה לוודא שחלל זה מאוזן ומכין את עצמו לקליטת היריון מוצלח. כאשר עצמות האגן אינן מאוזנות נוצר לחץ על העצבים שמובילים מסרים אל אברי הרבייה ומהם למוח ולחץ זה גורם לשיבוב במערכת המסרים. קל להבין את השיבוש בזרימה העצבית אם חושבים על תקלות בחשמל, בטלפון או במערכת האינטרנט שנובעות כתוצאה ממגע רופף וקצרים בהעברת המסרים.

כחלק הכנת הגוף להיריון, בזמן ההיריון ולאחר הלידה, יש לשים לב במיוחד לאיזון האגן ומערכת העצבים. איזון האגן משחרר אותו מחסימות מכאניות ועוזר לתמיכה עצבית אופטימאלית לאברי הרבייה. כאשר האגן מאוזן, העצבים זורמים בחופשיות ומשפיעים על פעילות ההורמונים.
גוף מאוזן שבו כל המערכות פועלות ביחד יכול לשאת היריון בקלות רבה יותר ולאפשר את התפתחות העובר התקינה בהמשך. אגן מאוזן עוזר ללידה קלה יותר ולחזרה לבריאות תקינה במהירות לאחר הלידה.

יש לציין שנשים מבוגרות רבות סובלות מבעיות וכאבים באזור האגן ומפרקי הירך. אלו גם מפרקים שנוטים להישחק בגיל מבוגר עד כדי צורך בהחלפת מפרק.
ידעת שרוב הבעיות באזורים אלה מתחילות בזמן ההיריון?
איזון האגן כעת כשאת צעירה יכול לחסוך ממך סבל בעתיד ולהבטיח את בריאותך.
ואם כבר נעשה נזק- עדיין קיים סיכוי שניתן לשפר את המצב בטיפול עדין ולמנוע החמרה נוספת.

כיצד מאזנים את מערכת העצבים והאגן במטרה לאפשר קליטת היריון קלה?

מכשיר קטן- טכניקה מדעית –תוצאות מפתיעות

אודות שיטת האקטיביטור:
שיטת האקטיביטור היא טכניקה כירופרקטית עדינה שפותחה כדי לשפר את בטיחות המניפולציה ואת נוחותה. שיטה זו היא אחת מהשיטות המדעיות והנחקרות ביותר בתחום הכירופרקטיקה.
השימוש במכשיר האקטיביטור והאבחון הספציפי בשיטה זו משפר את תפקוד עמוד השדרה ומפרקי הגוף ותורם רבות להפגת כאבים, חיזוק המערכת החיסונית, כאבים בזמן מחזור וקשיים בכניסה להיריון.

שחיקת הזמן או פגיעות ישנות עלולות לגרום לחוליות או למפרקים לאבד את איזונם, לפגוע בסחוסים ולגרות את העצבים והרקמות הרכות. התוצאה היא כאב ותפקוד לקוי של הגוף. ללא טיפול נוטות בעיות אלה להחריף ולגרום להתנוונות המפרקים (בדומה לעששת בשיניים).

בעזרת מכשיר האקטיביטור מבוצע איזון עדין ביותר שמתאים גם לעוללים ומבוגרים, נשים בתהליכי כניסה להיריון, בזמן ההיריון ונשים שסובלות מבריחת סידן. המניפולציה מהירה ביותר ומשפיעה רק על המפרקים הבעייתיים בזמן ששאר הגוף נשאר רגוע. איזון האגן בעזרת האקטיביטור מאוד מדויק ומשתמש בפרוטוקול ייחודי שמאבחן ומאתר כל מפרק ומפרק. עדינות השימוש באקטיביטור מתאימה במיוחד לנשים בתהליכי כניסה להיריון כיון שהוא מתחשב ברגישות של אזור האגן ואיברי הרבייה.

השימוש באקטיביטור לאיזון החוליות והאגן הוא: עדין, מדויק, מבוקר, בטוח, ואפקטיבי!

הערך הרפואי של תראפיה קרניו-סקראלית:
תרפיה קרניו-סקראלית היא דרך טיפול עדינה במיוחד לאיתור וטיפול בחסימות ברקמות הרכות, אשר תומכת ומזרזת רפוי טבעי של הגוף. כתוצאה מהטיפול המטופלת חווה הפחתה בכאבים, שחרור ממתחים, שפור ביכולת החיסונית ובריאות וחיוניות משופרת. מטרת הטיפול היא לשפר את תפקודי הגוף ולשחרר אותו מכאבים ומתחים. הטיפול עוזר לשחרר רקמות תפוסות באזור האגן שמשפיעות על היכולת להרות. ועל תפקוד האגן בזמן ההיריון ואחריו. הטיפול הקרניו סקרלי משלים את האיזון הכירופרקטי ותורם לטיפול מוצלח עם תוצאות ארוכות טווח.

כיצד מבוצע הטיפול הקרניו-סקראלי?
המערכת הקרניו-סקראלית מורכבת מרקמות עדינות ומנוזל תוך שדרתי שמקיף את המוח וחוט השדרה.
מערכת זו כוללת את עצמות הגולגולת, הפנים והפה. את עמוד השדרה והחוליות ועצם העצה (עצם הזנב).
מערכת חיונית זו משפיעה באופן ישיר על תפקוד מערכת העצבים והגוף כולו.

הטיפול נערך במגע עדין ביותר- בערך במשקל של מטבע- על מנת לגלות חסימות במערכת. המטפל מיומן להבחין ולהרגיש את הקצב של הנוזל הבין שדרתי כשהוא עובר במערכת. מטפלים מנוסים חשים בתנועה בכל מקום בגוף, אך בעיקר בגולגולת ובאגן. במקומות אלה מתחברות רקמות עדינות שמחזיקות את המוח וחוט השדרה במקומם.

המגע העדין והמכוון של המטפל עוזר לכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף וליכולות שלו לרפא את עצמו.
הכוונה היא שבניגוד לשיטות אחרות בהן המטפל "מכריח" את הרקמות להשתחרר, בתרפיה קרניו-סקראלית המטפל חש את הגוף ואת רצונו לחזור לתנועה נכונה. שיטה זו אינה יוצרת התנגדות בגוף. המטופלת חשה רגיעה לכל אורך הטיפול ומתחים חבויים משתחררים.

שיטה זו מתאימה לכל מי שחפץ לשפר את בריאותו ולחוש יותר אנרגטי ורענן.

בטיפול משתמשים לצרכים רבים החל מרגיעה והפחתת מתחים ועד לפתרון בעיות חמורות במערכות השלד, השרירים והעצבים.

כותבת המאמר: ד"ר דקלה אורן- כירופרקטורית ומטפלת בכירה בקרניו סקרל מתמחה באיזון הגוף ובהכנתו להיריון בעזרת שיטת האקטיביטור ובתרפיה קרניו סקראלית. מנהלת פורום היריון ולידה באתר בי-וומן.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: