בי וומן » כתבות » בין דיקור להריון

בין דיקור להריון 

בין דיקור להריון, מדור: רפואה משלימה, פוריות ופריון
פורסם בתאריך: 17/09/2012

בשנים האחרונות חלה עליה חדה במספר הנשים הסובלות מבעיות פריון וכניסה להריון. קיימים מספר גורמים משמעותיים לכך:
תזונה
המזון שאנו אוכלים היום בחלקו הגדול מורכב ממזון מתועש עם הרבה הורמונים ותוספי מזון. ההורמונים ותוספי המזון פוגעים במס מערכות בגוף, בין השאר הם מחלישים את מערכת החיסון, מגדילים את הסיכון לפתח מחלות מערכתיות בגוף וכן משבשים את המערכת ההורמונאלית, בנשים ובגברים.
זיהום אוויר
נשימה מתמדת של אוויר מזוהם, שמכיל חלקיקים של רעלנים וחלקיקים של מתכות רעילות משפיעה על מערכת הנשימה ומגדילה את הסיכוי לפתח מחלות של מערכת הנשימה. הדבר עלול להוביל לפגיעה בכבד ואף להשפיע על המערכת ההורמונאלית (בלוטת המגן) שרגישה לרעלנים ולאוויר מזוהם.
אורח חיים מתוח
אורח החיים בעידן המודרני מאלץ את הגוף שלנו להיות בסטרס תמידי. הדבר משבש את האיזון של המערכת הסימפתטית (מערכת עצבית שמגיבה ללחץ). חוסר איזון של המערכת הסימפתטית, עלול ליצור הפרעה הורמונאלית, ו/או יצור מוגבר של אדרנלין והתשת הכליות. אלו עשויים אף הם לפגוע בפוריות .
חוסר איזון מבני באגן
קיומו של חוסר איזון מבני באגן מוביל למצב בו זרימת הדם לרחם תהיה פחותה, כך שהביצית עלולה להחטיא את אתר ההפריה פעם אחר פעם.
בעיות גניקולוגיות
קיומן של בעיות גניקולוגיות שונות כגון חוסר איזון הורמונאלי, רזרבה שחלתית נמוכה, שחלות פוליציסטיות, סתימה בחצוצרות, אנדומטריוזיס, רירית רחם דקה, ובעיות הורמונאליות נוספות משפיעות אף הן על סיכויי הכניסה להריון.
הרפואה היפנית מנסה לאזן את המערכות השונות ובכך לחזק ולשקם אותן, על ידי איתור מקור הבעיה ודיקור מדויק באותן אותן נקודות שמשפיעות על המערכות הללו.
הטיפול בדיקור יפני יתמקד בבדיקת כל הגורמים ואיתור הבעיות הספציפיות אצל אותה אישה, באופן הבא:
טיפול במערכת ההורמונאלית
בדיקור היפני, קיימים פרוטוקולים מוסדרים לכול בעיה, כמו פרוטוקול לשחלות פוליציסטיות, פרוטוקול לרירית רחם דקה וכו'. כך למשל, על פי הדיקור היפני הרחם שייך לכבד והשחלות שייכות לכליות. ראשית מתחיל הטיפול בבדיקה מקיפה של המערכת ההורמונאלית, על ידי בדיקת אזורי רפלקס בגוף, המשקפים את המערכת ההורמונאלית, כמו היפופיזה, תירואיד, שחלות ורחם. לאחר שמוצאים את מקור הבעיה מטפלים בהתאם.
כל בעיה ברחם או בשחלות תתמקד בנקודות האלו כמו גם בנקודות שמשפיעות על המערכת הורמונאלית. לדוגמא נקודות המשפיעות על איזון בין פרוגסטרון ואסטרוגן, או נקודות המשפיעות על תפקוד בלוטת המגן.
322392_7124.jpg
גודלו של תינוק בן 12 שבועות. אלפי נשים בישראל נזקקות לסיוע מקצועי על מנת להרות.

טיפול במערכת השרירים והשלד
בכדי לראות אם אין בעיה מבנית, המשפיעה על האגן, שבתוכו ממוקמים אברי פריון רבים, יש לבדוק את מערכת השרירים והשלד. מצב בו האגן לא מאוזן, עקב עקמת (סקוליוזיס) או כל גורם אחר, גורם לכך שהביצית מחטיאה את אתר ההפריה. ואין הריון, איזון שרירי האגן יצור זרימת דם תקינה לאברי הפריון באגן כמו הרחם וימנע מצב בו הביצית מחטיאה את אתר ההפריה.
שינוי תזונתי
הורדת סוכרים, הימנעות מאכילת מזון המכיל חומרים משמרים מן התזונה ומעבר לתזונה טבעית ככול שניתן (בעדיפות למזון אורגני). כמו כן הימנעות ממזון המכיל הורמונים ואנטיביוטיקה מסייעים בפתרון בעיות פוריות.
טיפול במתח מצטבר
הפחתת המתח והסטרס ע"י טיפול ואיזון של המערכת הסימפתטית (מערכת עצבית המגיבה למתח).

מחקר משמעותי בנושא פורסם לאחרונה ב British medical journal. אחת ממסקנות המחקר היתה כי סיכויי הכניסה להריון עולים ב- 65% (!) בשילוב של דיקור וטיפולי פוריות לעומת טיפולי פוריות ללא דיקור.
לסיכום, הדיקור היפני יתמקד באיזון מערכות הגוף ,ובהפחתת תופעות הלואי של ההורמונים הניתנים כחלק מטיפולי ההפריה . המטפל יבדוק את כל הגורמים שעלולים להשפיע על חוסר האיזון, ויתאים חבילת טיפול אישית לכול מטופלת לפי התסמינים שלה .

באדיבות: אורן זיו מטפל ברפואה סינית www.orenziv.co.il


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: