בי וומן » כתבות » דירה לי דירה לי חביבה

דירה לי דירה לי חביבה 

דירה לי דירה לי חביבה, מדור: עיצוב הבית
פורסם בתאריך: 25/07/2013

הקיץ מסתמן כעונה ידועה של מעברי דירות.
מעבר דירה לשכונה טובה יותר, לבית גדול יותר או מעבר משכירות לרכישת דירה.
על פי רוב, רכישת דירה או בית, היא ההוצאה הגדולה ביותר שתעשה משפחה ממוצעת לאורך שנותיה. בבחירת הדירה נכנסים משתנים רבים ביניהם: עיר המגורים, קירבה למוסדות חינוך, הימצאות מעלית בבניין, חזית או עורף, חניה ועוד.

דלית שעיה - יועצת פנג שואי בכירה לאיכות חיים והצלחה אישית מסבירה מהם הפרמטרים החשובים לבדיקה במעמד בחירת דירה.

"פנג שואי" היא תיאוריה סינית אשר יישום עקרונותיה מאפשרים לבחור את מקום המגורים המתאים ביותר עבור כל אחד ולקבל החלטות נכונות בנושא. על ידי מימוש עקרונות הפנג שואי הבית שלנו באופן כללי יכול לשפר את איכות חיינו בבריאות, בתקשורת בין אישית, שפע כלכלי ואיזון כללי.

קיימת הקבלה בין היהדות לפנג שואי. על פי היהדות כמו גם על פי תורת הפנג שואי יש חשיבות גדולה לכניסה לבית: על פי היהדות נהוג להציב במשקוף דלת הכניסה לבית מזוזה כשרה.
גם במעבר לבית חדש יש ליהדות משמעות. ישנם הסוברים כי לא מומלץ להעביר מזוזה מבית 
אחד לאחר. כל בית והמזוזה שלו עם הברכה שלו.
בדומה ליהדות ה"פנג שואי" מייחסת חשיבות רבה לכניסה לבית, למבואה, לגודלה מכיוון  שהאנרגיה נכנסת דרכה. כדי לחזק את זרימת הצ'י – (צ'י היא אנרגיית החיים), יש לתת דגש על הכניסה לבית. הפנג שואי עיקרו במציאת כיוון תומך לאדם ובמעבר דירה יש לתת את הדעת על התאמה מקסימלית בין הבית לדייריו.

jpgeraj-rajf-11285985-q48.jpg
נשאף להתאמה מקסימלית בין הבית לדייריו. (צילום: יחסי ציבור)

כאשר משפחה ניצבת לפני קניית דירה או מעבר לדירה שכורה, ישנם כמה פרמטרים שביכולתם לבדוק בעצמם כדי להיווכח אם הדירה מתאימה להם מבחינת הפנג שואי או לא.

מרכז הבית - על דיירי הבית לקבל את תכנית הבניה המקורית של הבית ועל פי התרשים לחפש את מרכז הבית. חשוב לבדוק אם במרכז הבית לא קיים חדר בנוי שכן אם במרכז הבית בנוי חדר/חדר שירותים, תיתכן חסימה בבית והדברים "לא יזוזו".

חזית פתוחה גלויה ומוארת - במידה ומדובר בבניין משותף חשוב שהחזית של הבניין תהיה ברורה פתוחה, מוארת, שיהיה נעים להיכנס אליה ושמספר הבניין יהיה גלוי לעיין. חשוב לבדוק שהכניסה לא חשוכה, צרה או מוזנחת. פרמטר נוסף הוא מציאת הבית: אם ניתן למצוא את הבית בקלות ואין צורך לשאול אנשים כיצד להגיע אליו- חזית הבית עברה בהצלחה את מבחן "הפנג שואי".

אור גדול אומר הכל - חשוב שהבית שיהיה מואר באופן טבעי. כשבודקים בית יש לבדוק אותו במהלך אור יום כדי לבחון את התאורה הטבעית שנכנסת לבית. בית "בריא" מבחינת ה"פנג שואי" הוא בית שדורש הדלקת תאורת חשמל רק בעת רדת החשכה.

הטופוגרפיה של הבית - בית שנמצא ליד כיכר, יהיה דינמי יותר. התנועה בכיכר היא תמיד מעגלית וזה משפיע גם על הבתים בקרבת הבית. לעומת זאת בית שנמצא ליד צומת T שם העניינים יכולים להיחסם.

פעילות בחזית ושקט בעורף - מומלץ שהחדרים הפעילים כגון: הסלון, מטבח וחדר העבודה יהיו ממוקמים בחזית הבית. לעומת זאת מומלץ שהחדרים בה בני הבית אמורים לישון, להירגע ולסיים את היום כמו: חדרי שינה וחדרי מנוחה ימוקמו בצד העורפי של הבית- הצד השקט.

דלית שעיה - יועצת פנג שואי לאיכות חיים והצלחה אישית.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: