בי וומן » כתבות » שמן כבר מרחת?

שמן כבר מרחת? 

שמן כבר מרחת?, מדור: מוצרים פנימי
פורסם בתאריך: 13/02/2014


איך תשמרו על העור שמסביב לציפורניים רך וענוג? שמן הציפורניים הוא המענה.


השמנים הטבעיים הם דרך מצוינת לטפל במצב החיצוני של האצבע והציפורן. את השמן ניתן לשלב ב"אמבטיית ציפורניים" ולאפשר לאצבעות לטבול בקערה קטנה של שמן או לחילופין לשפשף בעדינות את השמן אל תוך הציפורניים.

"הציפורניים מהוות את מחסום ההגנה הראשון של אצבעות כף היד", קובע ד"ר קובי שמיר מוסמך לרפואה סינית ולרוקחות קוסמטית והטכנולוג הראשי במעבדות תפוח טכנולוגיות. "שימושן המקורי בה לידי ביטוי אצל האדם הקדמון הפרהיסטורי, שעשה בהן שימוש הישרדותי יומיומי. עם התפתחות האדם והטכנולוגיה הוסבו הציפורניים למטרות אסתטיות ושימשו כסמל לטיפוח, ליופי, ואף כסמל מעמד.

הצורך ההישרדותי הקדום המנצל את השימוש בציפורן אינו תקף עוד והציפורן אינה משמשת יותר "כלי עבודה". אך למרות הכל ללא הציפורניים, רקמת העור והבשר שתחתיהן (מיטת הציפורן) צפויה לזיהומים ומחלות שאף עלולות להביא אותנו לקשיים בתפקוד היומיומי. בכל הקשור לנגעי ציפורניים קיימים סוגים שונים של פטריות התוקפות אותן, וגורמות למחלות שונות.

gsfhsf547.jpg
שמן תפוז צ'יינה גלייז (צילום: יחסי ציבור)

הטיפול הטוב ביותר הינו זה המניעתי. שמירה על סביבה יבשה תוך הימנעות מהליכה ברגליים יחפות באזורים ציבוריים ושימוש בחומרים (משחות, אבקות, ספריי) מניעתיים בנעליים ואיוורור כף הרגל. לגבי הטיפול בציפורניים, וכדי לא לגרום להפרדת שטח הציפורן ממיטת הציפורן וחשיפת רקמת הציפורן יש להמנע מלשייף את הציפורן והסרת השכבה השומנית תעשה בעזרת "ניגוב" ספוגי בלבד. כמובן שהימנעות מחיתוך העור הקרני ("קטיקולה") תמנע דלקות וזיהומים, וחשוב להסתפק בדחיפתו אחורנית והזנתו. השימון והליחוח של שטח הציפורן ומסביבו חשובים מאד והם שימנעו את אובדן הלחות ויעניקו לציפורן גמישות הפועלת כבולם זעזועים".

jalej-teq383.jpg
שיק (צילום: יחסי ציבור)

מריחת שמן שקדים על בסיס יומי תהפוך את הציפורניים לחלקות ובריאות יותר. אם הציפורניים חלשות ונוטות להישבר בקלות, טיפול בשמן זית יכול בהחלט לסייע. השרו את הציפורניים בשמן זית למשך 10 עד 15 דקות בכל יום במשך חודש בערך. זהו פינוק נפלא שיעזור לך מאוד להיפטר מציפורניים פגומות, חלשות ומקולפות. איילה עובד מנהלת תוכניות הדרכה ברשת נייל סטודיו מדגישה כי השמן להזנת הקטיקולה (העור מסביב לציפורן) דורש התייחסות נקודתית.

"קטיקולה פגומה, סדוקה וחתוכה למעט זה שהיא מכאיבה היא גם לא אסתטית. קרם הידיים אינו מספיק להזנה אינטנסיבית ועמוקה של הקטיקולה, על כן יש להקפיד בשימוש של שמן מועשר ומזין לפחות אחת לשבוע. השמנים השכיחים לטיפוח, הזנה והגנת הציפורניים הם, שקדים, חוחובה, זית, אורז ואבוקדו אותם מומלץ לחפש מראש בטרם רכישת כל תכשיר שמן ייעודי לציפורניים. את התכשיר יש לאמץ לשגרת הטיפוח הקבועה כשלב הכרחי לפני מריחת הלק או/ו הסרתו ובטיפול מניקור שגרתי בבית. עם זאת חשוב לציין כי בשל העובדה כי השמן יוצר ציפוי שומני על שטח הציפורן זה ימנע את קליטת פיגמנט הלק ועל-כן מומלץ דווקא להתחיל בתהליך מריחת הלק ולאחר ייבושו המלא להתחיל בהספגת השמן לאזור הקטיקולה".


l-sjf-950-3.jpg
שמן פרוטאין של אורלי לציפורן 50 שקל (צילום: יחסי ציבור)


תמונת שער באדיבות תפוח טכנולוגיות


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: