בי וומן » כתבות » קריאת כיוון - יריד סופרים ויוצרים

קריאת כיוון - יריד סופרים ויוצרים 

קריאת כיוון - יריד סופרים ויוצרים, מדור: אירועים
פורסם בתאריך: 31/03/2014

יריד "קריאת כיוון" יתקיים במתחם התחנה בירושלים ב- 10.4 בין השעות 14:00-22:00, היריד הוקם במטרה ליצור שוק לספרות עצמאית וחופשית, שבו יתבטאו היוצרים ללא שיקולי עריכת תוכן ועיצוב ממסדיים וכן ימכרו את ספריהם ויצירותיהם ללא פערי התיווך העצומים.
יותר מ- 50 היוצרים שישתתפו ביריד
, יציעו לציבור לרכוש ספרים בהנחה גדולה ומלוא התמורה יגיע ישירות לידי היוצרים, ללא תיווך. לצד יוצרים פרטיים ישתתפו ביריד גם כמה הוצאות לאור פרטיות.
ביריד תוצב במה בה ישתפו סופרים ומשוררים את קהל המבקרים על חווית הכתיבה שלהם, יקראו שירה ויספרו סיפורים לילדים ולמבוגרים.

יותם יעקבסון הבעלים של ההוצאה הפרטית "עצה" המפיק את היריד ללא תמורה
אומר, כי שוק הספרים בארץ נשלט על ידי הוצאות לאור גדולות, הקובעות במידה רבה את אופייה של הספרות הישראלית. הספרים נערכים ומותאמים למידות שאותן, כך מאמינים בהוצאות לאור, מחפש הקורא הממוצע. הספרים אף פעם לא עוברים נפח עמודים מסוים, תוכנם נערך ואף השם שנתנו להם הסופרים לא אחת מוחלף.
רוב הספרים נמכרים בשתי רשתות הספרים הגדולות החולשות על מעל -80% משוק הספרים בארץ. ברשתות אלו מקומו של הספר על המדף נקבע על פי הקשרים הקיימים בין ההוצאה לאור לרשת החנויות וכן על פי השתתפותו במבצעים. רשתות חנויות הספרים גורפות רווח של לפחות 50% ממחיר הספר. היתרה מתחלקת בין המפיץ להוצאה לאור. רק פירורים ממנה מגיעים בסופו של דבר לסופר עצמו. לאחרונה עם קבלתו של החוק להגנת הסופרים והספרות, שנכנס לתוקפו בפברואר 2014, אולם חוק זה נועד להגן בעיקר על ההוצאות לאור וממילא לא יקדם בשום צורה ואופן סופרים צעירים.
יעקבסון מציין, כי המטרה בעתיד הינה ליצור ירידים דומים ברחבי הארץ, כתמיכה בסופרים ובספרות הישראלית ולאפשר מגע ישיר בין הציבור ליוצרים.

a-lefk-a58309.jpg
קול קורא - קריאת כיוון ירושלים (צילום: יחסי ציבור)

רבים מהיוצרים המשתתפים זנחו את ערוץ ההוצאה לאור המקובל (למשל, גילי בר הלל, מתרגמת הארי פוטר לעברית ומקימת הוצאת עוץ) ופנו לאפיקים עצמאיים. ביריד יוצגו אלטרנטיבות שונות לשוק הספרים העכשווי ולאופן ההוצאה לאור (למשל חנות הספרים הדיגיטאליים בוקסילה).
ישתתפו גם סופרים ומשוררים שספריהם הוצאו בהוצאות מוכרות וכן הוצאות פרטיות קטנות (כגון איתי בחור, אסיה, חד קרן ועוד).בואו לעודד יצירה ישראלית!
הכניסה חינם!תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: