בי וומן » כתבות » בעיות בתפקוד המיני בקרב גברים

בעיות בתפקוד המיני בקרב גברים 

בעיות בתפקוד המיני בקרב גברים, מדור: סקס
פורסם בתאריך: 31/03/2014

הטיפול בגברים עם בעיות זקפה השתפר מאוד ב-12 השנים האחרונות, עד כדי כך שכמעט כל המטופלים יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי ישובו לקיים יחסי מין באופן מוצלח. גברים רבים מעידים כי הטיפולים החדשים לקשיי זקפה שינו את חייהם.
ראשית, יש להגדיר את הבעיה. בעיות בתפקוד המיני אצל גברים פירושן חוסר יכולת לקבל זקפה טובה דיה על מנת לקיים יחסי מין מספקים. חלק מהמטופלים סובלים מהעדר זקפה בכלל, אחרים מקבלים זקפה, אך היא אינה יציבה דיה על מנת לבצע חדירה, ואילו אחרים יכולים לבצע מעט חדירה, אך אז הם מאבדים את הזקפה. בעיות זקפה הן תופעה נפוצה ביותר, אשר מתרחשת בשל מגוון נרחב של גורמים, ובגילאים שונים.

בני נוער וגברים צעירים. בקרב גברים צעירים, הגורם השכיח ביותר הוא חרדה ועצבנות הנקשרים לקיום יחסי מין, גרימת הריון או שימוש בקונדום. גברים רבים בקבוצת גיל זו מתלוננים כי אינם יכולים להמשיך עם הקונדום, היות וברגע שהם מנסים אותו, הם מאבדים את זקפתם. תופעה זו נקראת תסמונת קריסת קונדום.

גיל העמידה. גורמים שכיחים בקבוצת גיל זו הם עומס יתר בעבודה, מתח, אשמה ושכול, חוסר תפקוד מיני מתרחש כאשר גבר אלמן מנסה ליצור מערכת יחסים מיינת חדשה. מספר מקרים נובעים מסוכרת, אלכוהול, השמנת יתר, ניקוטין וסמים אחרים.

גורמים פסיכולוגיים
גורמים אלו משפיעים במיוחד על גברים צעירים. באופן כללי, תפקוד לקוי של זקפה נובע בדרך כלל מגורים פסיכולוגיים אישיים ולא פיזיים, והוא מתרחש גם בקרב גברים שעדיין מתעוררים עם זקפת בוקר, ומקבלים זקפה טובה בזמן אוננות. הגורמים הפסיכולוגיים הנפוצים כוללים:

חרדת ביצוע. עצבנות בקשר לקיום יחסי מין.
אשמה. בעיקר כשמדובר בקיום יחסי מין שאינם מותרים.
בעיות יחסים. במיוחד אם אדם כבר אינו נמשך אל בת או בן זוגו.
הומוסקסואליות סמויה. למשל, כאשר בחור צעיר חווה נטיות הומוסקסואליות ומנסה לקיים יחסי מין עם אישה.
גורמים פסיכולוגיים נוספים הם דיכאון ותשישות. במקרים רבים, בעיות בתפקוד המיני נגרמות בשל שילוב גורמים נפשיים ופיסיים.

kje-al00764430951-1.jpg
גורמים פסיכולוגיים מטופלים באופן של ייעוץ זוגי (צילום באדיבות Ambro, אתר FreeDigitalPhotos)

גורמים פיסיים
גורמים פיסיים נפוצים כוללים:
• הידרדרות העורקים. זהו מצב פיסי נפוץ בקרב גברים מבוגרים הסובלים מלחץ דם גבוה.
• סוכרת.
• עישון.
• שתיית אלכוהול מופרזת.
• תופעות לוואי של תרופות מסוימות, בעיקר תרופות הקשורות ללחץ דם ודיכאון.
• השפעות סמים דוגמת קוקאין.
• ניתוח בבטן, בעיקר בבלוטת הערמונית.

גורמים פיסיים נפוצים פחות כוללים ניקוז יתר של דם מוורידי הפין; מחלות מערכת העצבים, פגיעה בעמוד השדרה או פגיעה מוחית; ובעיות הורמונליות הכוללות ייצור עודף הורמון יותרת המוח הנקרא פרולקטין.

מהם הטיפולים הזמינים?
גורמים פסיכולוגיים מטופלים באופן של ייעוץ זוגי, ייעוץ פסיכולוגי אישי, או טיפול פסיכותרפיה.
במקרים מסוימים של בעיות בתפקוד המיני מומלץ לנסות תרופות המסייעות לתהליך הזקפה על מנת לשפר את הביטחון העצמי, אך עולם הרפואה חלוק בדעותיו לגבי יעילות או נחיצות הטיפול התרופתי. הטיפולים לבעיות בתפקוד המיני הנובעות מגורמים פיסיים הם: תרופות לבליעה, המסייעות לייצר זקפה בתגובה לגירוי מיני, נחשבות למהפכניות ב-15 השנים האחרונות. הן אינן עובדות עבור כולם, אך עובדות עבור הרוב הגדול, גם עבור גברים הסובלים מסוכרת. לעתים הן מסייעות לגברים הסובלים מבעיות נוירולוגיות ובעיות בעמוד השדרה.

התרופות הזמינות כיום הן טבליות ויאגרה, טבליות סיאליס, וטבליות לויטרה. אין לרכוש תרופות אלו בהזמנה דרך הדואר או באמצעות אתרים אינטרנטיים שאינם בטוחים, ואין לרכוש אותן מאנשים במקומות מפוקפקים, אלא רק בבתי מרקחת ולאחר התייעצות עם הרופא.

למאמרים נוספים בנושאי בריאות: www.a-avigail.co.ilתמונת שער באדיבות pakorn, אתר FreeDigitalPhotos


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: