בי וומן » כתבות » חינוך, לא לנשים בלבד

חינוך, לא לנשים בלבד 

חינוך, לא לנשים בלבד, מדור: קריירה
פורסם בתאריך: 21/07/2014

בעבר, הנשים היו אמונות על תחום החינוך והגברים על המקצועות הריאליים ועבודות הכפיים. בשנים האחרונות הגישה השתנתה מקצה לקצה וכמות הגברים במערכת החינוך, גדלה. מאמר זה יעזור לכם להבין מהו תואר שני בחינוך, מה הוא כולל ואילו אפשרויות הוא יכול לפתוח בפניכם.

חינוך - שוויון גברים ונשים
לא רק במדינת ישראל, אלא בכל העולם כולו קיימת תופעה שעיקרה פמיניזציה של תחום החינוך. בשנים האחרונות תחום זה עובר שינוי וגברים רבים משתלבים בו, אך עדיין לא ניתן להתעלם מהעובדה שאחוז הגברים שמשתלבים בהוראה עדיין נמוך בהפרש משמעותי מאחוזי הנשים. בנוסף, עובדי הוראה שנשאלו לפשר בחירתם במקצוע ציינו שהם החליטו להשתלב במערך החינוכי של מדינת ישראל משום שהם רואים זאת כשליחות, אך היו עוד גורמים שהשפיעו על קבלת ההחלטה, כמו למשל תעסוקה קבועה ויציבה, הכנסה יפה ותנאים סוציאליים יפים. בנוסף, רוב הגברים שבחרו ללמד טענו שמורה שלהם בילדותם היווה דמות משפיעה על הבחירה שלהם בבגרותם ושהם חשים בצורך לתרום לחברה ולעורר שינוי בתחום החינוך, אך הם גם רואים בהוראה שלב ביניים או מקפצת זינוק לתפקידים ניהוליים בחינוך, תפקידי ייעוץ חינוכי, אבחונים דידקטיים ותחום החינוך המיוחד.

תואר שני בחינוך מיוחד – פותח דלתות
תחום החינוך המיוחד הוא אחד התחומים המרתקים של החינוך ורבים נרשמים ללימודי תואר ראשון בו ומשתלבים בתפקידים שונים במסגרות החינוך המיוחד ובכיתות טיפוליות בבתי ספר רגילים. אם מעוניינים להמשיך ולהתקדם בתחום, תואר שני בחינוך מספק לכם את האפשרות ללמוד תחומים ספציפיים בחינוך המיוחד. כאן, רוב הסטודנטים בוחרים את תחום העיסוק שלהם בפועל וזאת במטרה להתקדם בו. ללימודים אלו יש תפקיד חשוב מאוד בקידום הקריירה בתחום החינוך המיוחד באותו תחום ספציפי של החינוך המיוחד בו כבר עוסקים או בו יש אפשרות לעסוק. תואר זה ישפר את יפתח את הדלת לתפקידים בכירים יותר ולשיפור בתנאי ההעסקה שלהם.

תואר שני - חשוב לדעת
תנאי הקבלה - חשוב לדעת שתנאי הקבלה לתואר שני בתחום החינוך משתנים בהתאם למוסד אליו מעוניינים להתקבל. באופן כללי ניתן לומר שחובה תואר ראשון (ובדרך כלל גם תעודת הוראה) עם ממוצע של 80 ומעלה. לעיתים נדרש גם ניסיון מוכח בתחום החינוך המיוחד וברוב המכללות והאוניברסיטאות המועמדים מוזמנים לראיון אישי עם ראש החוג.

משך הלימודים - לימודים לתואר שני בחינוך נמשכים בדרך כלל שנתיים, אלא אם מדובר על מסלול מיוחד שמותאם לאנשים עובדים (מתכונת ערב או יום שישי).

ygajkerl-100176358093159.jpg
תחום החינוך כבר מזמן אינו תחום נשי בלבד (צילום: Gualberto107, אתר FreeDigitalPhotos)

עלויות - באוניברסיטאות יש שכר לימוד זהה וחשוב לקחת בחשבון כי השכר של התואר שני יקר יותר מהראשון. אם מדובר על מכללות פרטיות, שכר הלימוד נקבע על ידי המכללה עצמה.

מלגות - יש מלגות רבות לאלו שסיימו את התואר הראשון בציון גבוה וכן לאלו שבחרו להמשיך וללמוד לתואר שני בתחומים חשובים שיכולים לתרום לחברה בישראל, כמו למשל תחום החינוך.

מסלולים - כל אחד צריך לבחור את מסלול ההתמחות שלו בתואר השני. האפשרויות רבות ופעמים רבות כוללות את הייעוץ החינוכי, לקויות למידה, הוראה של שפות, ליקויי תקשורת (שמיעה) ועוד.

לסיכום, תחום החינוך כבר מזמן אינו תחום נשי בלבד, ואנו כנשים צריכות לשמוח על כך. המעורבות הגוברת של גברים בתחום מביאה את החברה שלנו למקום יותר שוויוני, סובלני ופלורליסטי.

תמונת שער באדיבות stockimages, אתר FreeDigitalPhotos


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: