בי וומן » כתבות » 5 טעויות נפוצות בתהליך גירושין

5 טעויות נפוצות בתהליך גירושין 

5 טעויות נפוצות בתהליך גירושין, מדור: אהבה וזוגיות, דיני משפחה
פורסם בתאריך: 07/08/2014

רק לפני מספר שנים רקדתם לצלילי השיר האהוב שבחרתם. זה שמזכיר לכם את הפגישה הראשונה, האהבה והקסם. אז לא האמנתם שזה יכול לקרות. בטח שלא לכם. אבל הרגע הגיע, הקסם פג, הקשר נגמר ואתם מחליטים שוב, לצאת לדרך חדשה רק שהפעם כל אחד בנפרד. אז איך עושים, ממה מתחילים ואיך לא פוגעים בילדים?
מהם חמש הטעיות הנפוצות של זוגות היוצאים לתהליך גירושין? קראו והימנעו:

התייעצות עם כל מי שבדרך: הגעת למסקנה שזה סופי. אתה מספר את זה לחבר הכי טוב שלך והוא מייעץ לך מיד לרוץ ולפתוח תיק ברבנות. יום למחרת אתה מספר את זה לחבר בעבודה, הוא כבר גרוש שנים ומכיר את הנושא מקרוב. הוא דווקא יעץ לך לרוץ קודם לבית המשפט. אז מה נכון? זהו. כל מקרה לגופו. אל תספרו מיד לכל אדם שאתם מכירים בחרו איש מקצוע בעל ניסיון והיוועצו בו ובו בלבד. כך תמנעו מעשרות טעויות מיותרות שיעלו לכם כסף ובמפחי נפש.

נשארים בבית: זוגות רבים לא מצליחים להגיע לפשרה מי נשאר בבית. ההחלטה בנושא זה ראוי שלא תהיה החלטה כלכלית אלא החלטה שמבוססת בלבד על טובת הילדים, משך השהייה שלהם בבית, הישארותם במרחב המוכר ועוד. את כל הסוגיות הכלכליות ניתן להסדיר כך ששני הצדדים יהיו שבעי רצון.

מערבים את הילדים: יש מספר מקרים שבהם זוגות מערבים את הילדים בתהליך, במצבו הרגשי של האב או האם, בנושאים הכלכליים ובתחושתו צד אחד כלפי האחר ולכן:
אל תתפרקו מול הילדים: סיטואציית הגירושין היא לא תמיד קלה. למרות זאת הישארו יציבים עבור ילדיכם. מצב של התמוטטות תגרום לילד לחוש שחל היפוך תפקידים וזו אחריות גדולה מדי שילד לא מסוגל לעמוד בה. אל תערבו את הילדים בנושאי חלוקת הרכוש: כל מעורבות בנושא הכלכלי בתהליך תערער את הביטחון הבסיסי שיש לילד בהוריו. השתדלו להפריד בין תחושות הכעס והאגו שלכם לבין צרכיו של הילד. אל תשתמשו בילדים כנגד בן הזוג: הקפידו לקיים את ההסדרים שנקבעו. לפעמים המעברים בין ההורים יהיו קשים לילדכם אבל אל תסיקו מכך שעדיף לו רק אתכם ובוודאי אל תאמרו דברים שיחזקו זאת.

איסוף ראיות: התייעצות חכמה כבר אמרנו? במקרים רבים מתבקשים בני הזוג לאסוף ראיות האחד כנגד השניה. מצבים אלו עלולים לגרום לכל אחד מהצדדים לנקוט צעדים לא רציונאליים ולעיתים לא חוקיים. אל תעשו הכל כדי להשיג ראיות ובוודאי אל תעשו זאת רק כדי "לנצח" במלחמה מבלי להתחשב בהשלכות של מעשיכם.

agakj-erl100201583409978.jpg
השתדלו להסתכל למציאות בעיניים (צילום: stockimages, אתר FreeDigitalPhotos)

הסלמת הסכסוך: במלחמה כמו במלחמה מאוד קל להקצין. השתדלו לשים בצד את הרגשות, את הכעסים ואת התסכול ולהסתכל למציאות בעיניים. נסו להוציא את המיטב מהמצב – הסלמת הסכסוך רק ייגבה יותר קורבנות במקום להביא לפתרון.

הכותבת היא עו"ד שירי מלכה - בעלת משרד עו"ד העוסק בסכסוכים במשפחות - דיני משפחה, ירושה וגירושין ומחברת הספר – "איך להתגרש מבלי להרוס לילד שלך את החיים?"

תמונת שער באדיבות stockimages, אתר FreeDigitalPhotos


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: