בי וומן » כתבות » פסטיבל שוהם ליוצרים בזמר הישראלי

פסטיבל שוהם  ליוצרים בזמר הישראלי 

פסטיבל שוהם ליוצרים בזמר הישראלי, מדור: אירועים
פורסם בתאריך: 02/10/2014

"שרות חווה אלברשטיין" – מופע בכורה - 16 זמרות ויוצרות בביצועים מקוריים משירי חווה אלברשטיין.
האחים אריאל בביצוע בכורה לשיר חדש של מאיר אריאל בערב משותף עם שולי רנד.
הפקות מקור מיוחדות לפסטיבל – "אזכרה נגינתי בלילה" עם עלמה זוהר ופרופ' חביבה פדיה, "יעלה ויבוא" – מחווה לפסטיבלי הזמר הגדולים עם דוד קריבושה, "שרים משוררים" משיריהם של גדולי משוררי ישראל ומשוררי תור הזהב.
צרויה להב ומיקה שדה במפגש מוסיקלי, להקת טרנזיסטור במחווה לאריק איינשטיין, שלמה גרוניך, שם טוב לוי, קובי אשרת ועוד.
הכניסה ללא תשלום
גן החבל, שוהם, 13-14.10.2014
מופע פתיחה – 12.10.2014, בית התרבות, שוהם


ההצלחות שלנו, האכזבות, רגעי השמחה והפחד, החלומות והתקוות של כולנו – כולם יחד משקפים אותנו כעם, כחברה וכמדינה והם באים לידי ביטוי בשירים שלנו, במיטב היצירות של הזמר העברי לדורותיו. משוררים, פזמונאים, מלחינים וזמרים נטלו חלק בעיצוב תרבותנו מאז ועד היום. פסטיבל "מוזות בשוהם" מתחדש בשנתו ה-14 ומציב במרכז הבמה את היוצרים שמאחורי המוזה, יוצרי הזמר והישראלי, אלה שחתומים על פס הקול של ההוויה הישראלית. הוא הצדעה לכל אותן אבני דרך, ליצירות שמשקפות רגעים בחיינו כעם, לאמנים וליוצרים ותיקים וצעירים ולנכסי ההווי והתרבות של החוויה הקולקטיבית שלנו.

בפסטיבל שוהם ליוצרים בזמר הישראלי מיטב היצירות של גדולי משוררי ארצנו בביצועים מרגשים. רונה קינן, אניה בוקשטיין, יובל דיין, חמי רודנר, אסף אמדורסקי ורבים אחרים שרים את שירי גדולי משוררי ישראל ותור הזהב, דוד קריבושה עם השירים הגדולים של פסטיבלי הזמר, שירי חווה אלברשטיין בעיבודים חדשים, השירים והסיפורים מאחורי הלחנים של קובי אושרת, מופע מחווה לאריק איינשטיין ומופע משירי שמוליק קראוס, האחים שחר ואהוד אריאל עם שולי רנד מבצעים משירי מאיר אריאל, עם ביצוע בכורה לשיר חדש של מאיר אריאל, צרויה להב ומיקה שדה במפגש מוסיקלי, שם טוב לוי שר ומשתף במפגש אמן, שלמה גרוניך בשירים לילדים, ולהקת המג'יקל מיסטרי טור עם שירי הילדים של כל הזמנים ועוד ועוד.

פסטיבל שוהם ליוצרים בזמר הישראלי הפסטיבל יתקיים בחול המועד סוכות תשע"ה בגן החבל שוהם, ימים שני-שלישי 13-14 באוקטובר 2014. מופע פתיחה ב- 12 לאוקטובר 2014 בבית התרבות בשוהם.

בפסטיבל יעלו לראשונה מספר הפקות מקור, בהן:
"נקודת תרבות - שרים משוררים" – מיטב אמני ומרצי סדרת המופעים "נקודת תרבות" שהופקה עבור בית אביחי, לראשונה יחד כולם על במה אחת במופע מחווה לגדולי משוררי ישראל ומשוררי תור הזהב לצד השירים האהובים של המבצעים, עם הנחייתם המעשירה והמרתקת של פרופ' חביבה פדיה ופרופ' ניסים קלדרון. רונה קינן שרה יעקב אורלנד, אניה בוקשטיין שרה לאה גולדברג, אסף אמדורסקי שר יונה וולך, אמיר דדון שר נתן יונתן, יובל דיין שרה יוסי בנאי, עידן חביב שר נתן אלתרמן, ירמי קפלן שר דוד המלך ותהילים, חמי רודנר שר ר' שלמה אבן גבירול, יזהר אשדות שר מיכה שטרית ודנה ברגר שרה ר' יהודה הלוי. הפקה מוסיקלית – חמי רודנר ותזמורת הבית – ירמי קפלן בתופים, עדי רנרט בפסנתר וערן וייץ בגיטרות.

"אזכרה נגינתי בלילה" – עלמה זוהר ופרופ' חביבה פדיה במופע חדש המשלב ממיטב שיריה של עלמה לצד שירים וטקסטים של הרבי נחמן מברסלב – עם ביאורים של פדיה ושיח ביניהן על המשמעויות שבנסתר ובנגלה סביב חוויותיה של עלמה במסע הראשון שלה לאוּמן. המופע עטוף בצלילים ובהומור ותובנות על החיבור בין האמונה למציאות הישראלית החילונית.

"שרות חווה אלברשטיין" – מופע בכורה לפרויקט מחווה נשי לגדולת הזמרות הישראליות, בו שורת זמרות בנות דורנו מצדיעות לאישה שמהווה פס-קול לחיים עבור אומה שלמה. 16 הזמרות המשתתפות בפרוייקט הן: דנה ברגר, יעל דקלבאום, קרני פוסטל, עינב ג'קסון כהן, הדרה לוין ארדי, איילה אינגדשט, שילה פרבר, אביגיל רוז, שני פלג, דניאלה ספקטור, נעם נבו, לי טריפון, איה זהבי פייגלין, מיכל גבע, דיקלה ואפרת בן צור. הזמרות נותנות פרשנות אישית וייחודית ליצירותיה של אלברשטיין, כל אחת בשיר שהיא מבצעת.

האחים אהוד ושחר אריאל מארחים את שולי רנד עם מיטב השירים של אביהם, מאיר אריאל, בביצועים משותפים ומרגשים והשמעה ראשונה של השיר "איך אני עושה שלום" שכתב מאיר אריאל והולחן ע"י אהוד בנו, בעיבודו של שולי רנד.

"יעלה ויבוא" – דוד קריבושה במופע מחווה לשירים הגדולים של פסטיבלי הזמר, בשנים בהן טובי הזמרים התחילו בו את הקריירה המוסיקלית שלהם. מופע ישראלי שמח שמפעיל את בלוטות הנוסטלגיה, כאשר בין הביצועים הסוחפים ללהיטי העבר – בעיבודים חדשים – יספר קריבושה אנקדוטות וסיפורים מאחורי הקלעים.
הפקת מקור נוספת שתעלה במסגרת הפסטיבל היא "במה מקומית", במסגרתה יעלו הרכבים ויוצרים משוהם הפקת מוסיקלית מקורית, ייחודית לפסטיבל, בניהולו המוסיקלי של גיא יעקובוביץ.

מפגשי אמן בפסטיבל
"דרך המשי" – מפגש מוזיקלי של צרויה להב ומיקה שדה. היוצרת צרויה להב מגלה סודות מקצוע ומשוחחת עם הקהל על שיריה. מיקה שדה בביצועים מקסימים לשירי צרויה, עם פירושים חדשים ומפתיעים.
שם טוב לוי בשיחה מהלב, על עצמו השראה והשפעות מוסיקליות, אנקדוטות מתהליך היצירה של שירים שונים – בשילוב ביצועים ואילתורים ספונטניים.

עוד בפסטיבל
"הללויה לעולם" משירי המלחין קובי אושרת ובהשתתפותו, עם הסיפורים המרגשים והמשעשעים שמאחורי נכסי צאן התרבות שלנו.
להקת טרנזיסטור במחווה לאריק איינשטיין בניהולו המוסיקלי של משה לוי.
שרים שמוליק קראוס – אבי בללי, איגי דיין, דודי לוי, טל גורדון ודן תורן מנגנים ושרים משירי שמוליק קראוס.

במה לכל המשפחה
שירים פשוטים לילדים – שלמה גרוניך במופע מוסיקלי קסום וקצבי, גרוניך שר ומגלם את עצמו כילד וכמבוגר, בהומור רב. נואיבה, שירים פשוטים, יש לי סימפטיה, רוזה מרציפן, מחרוזת משירי זהו זה ועוד.
כוורת ישראלית – הרכב נגנים ומבצעים מבית הספר רימון למוסיקה, עם שירים ישראלים מוכרים של שם טוב לוי, יוני רכטר, מתי כספי, יצחק קלפטר, דני רובס, יהודית רביץ ועוד בעיבודים וביצועים חדשים ורעננים.

wjg-akj-t5u9345.jpg
שלמה גרוניך (צילום: אלכס ליפקין)

השירים המשחקים – להקת מג'יקל מיסטרי טור בהצדעה לשירי פסטיבלי הילדים של פעם, עם קטעי קישור משעשעים והפעלות לילדים.
אדון שוקו – להקת התפוזים במופע המורכב משירי הילדים הקלאסיים של אריק איינשטיין, המשולבים אל תוך סיפור המסע של הלהקה ברחבי המדינה.

ערב הפתיחה של הפסטיבל יארח מפגש מוסיקלי מרתק שיעסוק בקשר בין הקולנוע הישראלי לזמר העברי. פרופ' איתן אביצור, מנהל המחלקה למוסיקה באוניברסיטת בר-אילן, ביחד עם ד"ר רונן שפירא, פסנתרן וירטואוז ומלחין, יציגו בשיחה ובמוסיקה את הקשר ההדוק בין הקולנוע הישראלי לזמר העברי, מן השנים הראשונות. במהלך המפגש יוקרנו קטעי ארכיון נדירים.

פסטיבל שוהם ליוצרים בזמר העברי,
מנהלת הפסטיבל – גבי הדר
ניהול אמנותי – מאיה פוגל
גן החבל, שוהם
הכניסה ללא תשלום
חול המועד סוכות, 13-14.10.2014
מופע פתיחה – 12.10.2014
לפרטים: 03-9723001, www.hamesh.co.ilתמונת שער: אדון שוקו. צילום: עדי עובדיה


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: