בי וומן » כתבות » כך תצלמו את התמונה המושלמת

כך תצלמו את התמונה המושלמת 

כך תצלמו את התמונה המושלמת, מדור: בילויים ופנאי
פורסם בתאריך: 28/10/2014

לצאת טוב בתמונה זה דבר בהחלט אפשרי, כדי להשיג זאת יש לתרגל, כמו כל דבר אחר.
אם כל מה שניסיתם עד היום לא עבד, כנראה שיש צורך לשנות את הכללים לפיהם הלכתם. הבינו שהשפעתכם על איך שתיראו בתמונה - גדולה, שתפו פעולה עם המצלמה, תהיו רגועים, תהיו פשוט אתם. ההבדל בין צילום פורטרט חובבני לעומת צילום מקצועי יכול להיות עצום. אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

טיפים שכדאי להכיר לצילום לתמונת פרופיל מוצלחת:
1. פורטרט טוב כולל צילום של החזה ומעלה, כדאי להתקרב עם העדשה למצולם ולצמצם ככל הניתן את הרקע, השטחים הריקים סביב, היזהרו לא לחתוך יותר מידי את המצולם, מומלץ לכלול בתמונה את הראש ואת הצוואר בשלמותם, אלא אם אתם מעדיפים בכוונה להציג את הפנים באופן חלקי.
2. בדקו את הפוקוס של התמונה על ידי הגדלתה על המסך לגודל בו תרצו להשתמש בה, כשצופים בתמונה בקטן, אזורים לעיתים נראים חדים יותר ממה שהם באמת. כוונו את נקודת הפוקוס לעיניים של המצולם והעדיפו שכל הפנים יהיו בפוקוס, במידה והחלקים הרחוקים בפנים אינם בפוקוס, כמו האוזניים למשל, ייתכן ויהיה צורך לסגור מעט את הצמצם.
3. הימנעו מפוקוס יתר על המידה, אמנם חשוב לתת דגש על עיניים חדות, אך לא על פגמים בעור. הימנעו משימוש בצבעים רוויים, אשר ידגישו כל פצעון על הפנים.
4. הימנעו מצללים חדים על הפנים או ברקע של המצולם. אור רך יחמיא יותר למצולם. במידה והצילום בחוץ, בחרו מקום מוצל. שימוש בהבזק ימלא את הצללים באור וייתן דגש למצולם לעומת הרקע.
5. צלמו מגובה מעט גבוה מהפנים של המצולם, כדי להימנע מ"סנטר כפול".

658754537.jpg
שימו לב לכל פרט - קטן כגדול

6. הימנעו מעיניים אדומות על ידי הגדרת ההבזק במצלמה או שימוש בהבזק, שאינו נמצא סמוך לעדשה.
7. השתמשו בעומק שדה רדוד, ככל שהרקע יהיה מטושטש יותר, כך המצולם יקבל את מירב הפוקוס ותשומת הלב.
8. הימנעו מצילום תמונת פורטרט בעדשה רחבה המעוותת את המציאות. העדיפו עדשה ארוכה וצילום ממרחק מה מהמצולם.
9. שימו לב לפרטים הקטנים, בגד מקומט, חוטים בולטים, כתם על החולצה, שיער שאינו מסודר, דבר מה שאינו במקומו, אלו דברים שיכולים להרוס את התמונה, אם הם אינם במכוון.
10. נסו לשנות את נקודת המבט. לדוגמא: אם ניסיתם עד היום להסתכל למקום שונה מהמצלמה, הישירו מבט למצלמה. או הוסיפו אביזר, אפילו יומיומי והסתכלו עליו במקום למצלמה.
11. התמקדו במטרת התמונה ובמה שתרצו לשדר באמצעותה.

לסיכום:
תאהבו את המצלמה, תיהנו מתהליך הצילום, כשזה יקרה ותהיו רגועים מולה, התמונות שלכם יראו טוב! תמונת פרופיל טובה לאתר הכרויות משתלמת לשני הצדדים, לגרום למצולם להרגיש טוב ולאהוב את התמונה של עצמו ועבורי זה סיפוק גדול.

מאת: תמר מלין, צלמת ובעלים של צילום 'לוק בטר'
מבית Jexperts המשמשת כחלק מצוות מומחי JDateתמונת שער באדיבות stockimages/freedigitalphotos


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

הבחירות השלישיות מגיעות
חשוב מאד להצביע- יודעת בוודאות מה לשים בקלפי
אין לי מושג למה אצביע
מתלבטת מאד
התעייפתי-כלל לא מתכוונת להצביע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: