בי וומן » כתבות » מתגרשים? הכירו את דרך הגישור

מתגרשים? הכירו את דרך הגישור 

מתגרשים? הכירו את דרך הגישור, מדור: אהבה וזוגיות, דיני משפחה
פורסם בתאריך: 18/11/2014

החלטת. את רוצה להתגרש. הזוגיות כבר לא מה שהייתה. את החום והקרבה כבר מזמן החליפו רגשות הכעס והשנאה. את כבר לא מסוגלת להמשיך בחיים האלו, אפילו לא למען הילדים שאת כל כך אוהבת, גם הם סובלים מהיחסים ביניכם.
אבל איך עושים את זה? איך מתגרשים? יש לכם ילדים, בית, משכנתא, אוטו. חייבת מישהו שיהיה לצידך. את מקבלת המלצות מחברות וממכרים על עורך דין "תותח", "הכי טוב בתחומו", "ישיג לך את כל מה שאת צריכה" (על חשבונו של בן זוגך כמובן).
קובעת פגישה.

טרם ביררת כמה יעלה לך כל ההליך הזה. את לא יודעת מהו גובה שכר הטרחה אותו גובה עורך הדין, לא יודעת שתיאלצי לשלם אגרת פתיחת תיקים בבית המשפט, לא יודעת כמה זמן בממוצע עד שייקבע לך דיון בתיק וכמה חודשים יעברו עד שתקבלי פסק דין, לא יודעת איך ההליך ישפיע עלייך ועל ילדייך והנעלם הכי משמעותי – את לא יודעת איך הכל יסתיים. האם אחרי הכל תקבלי את מה שאת באמת רוצה?
את מגיעה לפגישה עם עורך הדין. הוא מספר על זכויותייך, ומהי דרך הפעולה שלו. אומר שהוא שם בשבילך, שניתן לסמוך עליו. שוכחת שיש עוד צד שייפנה לעורך דין, שיגיד לו את אותם הדברים בדיוק.
את חוזרת הביתה. מתחילה לברר נתונים. נבהלת מהסכומים שאת צריכה להוציא. ואם אחרי כל הכספים האלו שתוציאי והחודשים הארוכים שתחכי, בכלל לא יקרה מה שייחלת לו?
את מפחדת להתגרש.

id-10075982.jpg
קיצור התהליך עשוי לחסוך רבות גם מהילדים (צילום: David Castillo Dominic/freedigitalphotos)

התסריט הזה עובר על מרבית הנשים שהחליטו לסיים פרק חשוב בחייהן כדי להתחיל משהו חדש וטוב יותר. אבל הפחד הזה מרתיע. ולא בכדי. בהחלט מפחיד לשים את כל הקלפים על שופט אחד, שאינו מכיר אותך, את בן זוגך ואת חייכם כלל וכלל.
אבל קיימת אלטרנטיבה. לפנות לגישור. עולם הגישור שונה מעין כמותו מעולם בית המשפט.
בגישור את מחליטה על חייך, כפי שהחלטת עליהם עד היום. באפשרותך לבחור את המגשר! באפשרותך לפנות למגשר באופן פרטי! אף אחד לא יבחר עבורך, גם לא בית משפט! גישור הוא מהיר וזול ביחס לאלטרנטיבות. גישור ממוצע עומד על 10 שעות, כאשר הליך משפטי, תדעי מתי מתחיל, אך לעולם לא תדעי מתי יסתיים. בגישור את לא מוותרת או מתפשרת על מה שחשוב לך. מגשר טוב יוציא אתכם עם הסכם טוב שיקבל כמובן תוקף משפטי, ואתכם כידידים ולא כשונאים.

"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. אך המשפחות האומללות - אומללות הן כל אחת על פי דרכה". כך פותח טולסטוי את ספרו "אנה קארנינה".
ואכן, כל משפחה שמתפרקת, מתפרקת בדרכה שלה, צריך רק למצוא את דרך המלך.
גישור הוא המקום היחיד שיעזור לכם למצוא את הדרך הזו. בגישור אפשר להפסיק לפחד ולהתחיל לחיות.
הבחירה בידייך- האם לפתוח במלחמה מתישה בה הנפגעים העיקריים יהיו את וילדייך? או האם לבחור בתהליך מהיר ואטרקטיבי ,שיאפשר לך לפתוח בחייך החדשים עם שקט נפשי?!

הכותבת היא נילי דה שליט, מגשרת מטעם הבית לגישור ויישוב סכסוכים

תמונת שער באדיבות: David Castillo Dominici/freedigitalphotos


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: