בי וומן » כתבות » תביעה: האישה רזתה והפכה למחוזרת

תביעה: האישה רזתה והפכה למחוזרת 

תביעה: האישה רזתה והפכה למחוזרת, מדור: אהבה וזוגיות, דיני משפחה
פורסם בתאריך: 09/03/2015

האישה רזתה, הפכה למחוזרת, ונכנסה להיריון. הבעל סירב להכיר בילד, וטען כי הוא פרי בגידה. כעת תובעת האישה לכפות על הגבר בדיקת אבהות.

בני זוג, תושבי מרכז הארץ, הכירו לפני מספר שנים במהלך סדנת הרזייה, אליה פנו לאחר שהגיעו למשקל כבד. לאחר שנישאו, האישה החלה לעבור דיאטת סנדוויצ'ים שגרמה לה לרזות מאד. לפתע הפכה האישה למחוזרת, מה שגרם לבן זוגה, שנותר שמן, לקנא לה ולחשוד במעשיה.

באחד הימים הודיעה האישה לבן זוגה כי היא בהיריון, אך הגבר סירב להאמין שהתינוק שלו, התעקש כי האישה מנהלת רומן מאחורי גבו, ולאחר הלידה - לא היה מוכן להכיר בבנו, ולהתראות עמו.

בצר לה פנתה האישה לעו"ד אמיר זבולון שהגיש בשמה תביעה לבית המשפט למשפחה לכפות על האב בדיקת אבהות.

לדברי עו"ד זבולון, "הגבר הפציר באישה להרות לו כדי לחזק את הקשר ביניהם, אך משהרתה, סירב להכיר בבנם המשותף". לדברי עו"ד זבולון, זכותו של הקטין לדעת מיהו אביו, שחייב לזון אותו.

"השארת המצב על כנו, בו האב לא מכיר בבנו, ולא תורם לגידולו - תגרום לפגיעה בלתי נסבלת בטובת הילד" אומר עו"ד זבולון.

id-100138425.jpg
הגבר סירב להכיר בילד(צילום: marcolm/freedigitalphotos)

בני הזוג הכירו זה את זו בסדנת הרזיה והיכרותם הובילה לקשר זוגי ממושך ורציני, שנפרס על פני מספר שנים. הם לא התגוררו יחד, בעיקר עקב התנגדות עזה לקשר מצד המשפחות של שניהם. לאור התנגדות זו, אמר הגבר מספר פעמים לאישה, כי אם היא תכנס להריון, הדבר יחזק את הקשר ביניהם. אך כאשר סיפרה האישה לגבר כי היא בהריון – הטיח בה כי בגדה בו, וכי פרי בטנה אינו שלו.

לדברי עו"ד זבולון, הגבר חשד בבגידת האישה בו רק מפני שרזתה באופן משמעותי, בעוד שהוא נותר במשקל עודף.

לדברי עו"ד זבולון, לפני מספר חודשים נולד בנם של השניים, אך הגבר סירב להכיר בו, ועד כה ראה אותו רק פעמיים: בפעם הראשונה בבית החולים לאחר הלידה, ובפעם השנייה כחודש לאחר הלידה, לאחר שהאישה הפצירה בו שוב ושוב כי יראה את בנו. לדברי הגבר, הוא לא הרגיש דבר או כל זיקה שהיא לילד, כאשר החזיק אותה בידיו.

לדברי עו"ד זבולון, טובת הפעוט מחייבת שידע את זהות אביה, ובדיקה גנטית לבירור אבהותו של האב היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הנושא. "לחשיבות המשפטית יש להוסיף את ההיבטים החברתיים והפסיכולוגים, הכרוכים בקביעת אבהות, כגון קביעת הזהות והדימוי העצמי, חשיפת השורשים ועוד", אומר עו"ד זבולון. "זכותו של הקטין לדעת מיהו אביו, והשארת המצב על כנו תגרום לו פגיעה בלתי נסבלת".

לאור כל האמור, הגיש עו"ד זבולון לבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב בקשה להורות על מתן צו לקיום בדיקת רקמות לגבי הקטין ואביו. בנוסף, מבקשת האישה להעניק פסק דין, המצהיר כי הגבר הוא אבי הקטין, ולהורות לרשות האוכלוסין לעדכן את פרטי הרישום של הקטין, לרבות רישום שם משפחתו בשמו של אביו.

במקביל הגישה האישה תביעת למזונות, בטענה כי היא מתגוררת עם הקטין אצל הוריה ועל בן זוגה לשעבר ליטול בחלקו בהוצאות גידול הילד. תביעות האישה נידונות בימים אלה בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב.

עו"ד אמיר זבולון http://www.azlaw.co.il עוסק רבות בדיני משפחה, גירושין, חלוקת רכוש, משמורת, צוואות וירושות.

תמונת שער באדיבות David Castillo Dominici/freedigitalphotos


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: