בי וומן » כתבות » הפנינג: להרגיש נגיש

הפנינג: להרגיש נגיש 

הפנינג: להרגיש נגיש, מדור: אירועים
פורסם בתאריך: 16/04/2015

עמותת 'נגישות ישראל' בשיתוף הוועד הפראלימפי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים תקיים את 'להרגיש נגישות' - הפנינג ספורט חוויתי המתקיים זו השנה השישית!

מטרת האירוע החגיגי להגביר את ההזדהות עם אנשים עם מוגבלות, באמצעות מפגש מקרוב עם אנשים עם מוגבלויות שונות והתנסות במגוון פעילויות מהנות ומאתגרות המדמות עד כמה שניתן את תחושת המוגבלות.

האירוע כולל מתחם התנסות לכל המשפחה. מהו טעמה של גלידה מבלי שרואים אותה? כיצד מתגברים על מכשולים כאשר יושבים בכסא גלגלים? ילדים ובוגרים יוכלו ללכת בכיסוי עיניים עם כלבי נחייה, ליצור גרפיטי צבעוני ללא שימוש בידיים, ליצור קעקועים בשפת הסימנים, להיחשף לשקט בעולמם של החירשים ולהנות מפעילויות נוספות.

45564854541.JPG
טעימה עיוורת של גלידה (צילום: קובי אליהו)

לאורך הנמל ישוטו קיאקים בשיתוף 'מרכז דניאל' לחתירה וטיסת מבנה תמריא אל מעל ראשי המבקרים בכל שעה עגולה עליה טייסים וילדים עם מוגבלות שיביטו מלמעלה על ההפנינג ועל הנוף הנפרש לעיניהם, בחסות חברת 'מונאייר'.

ההפנינג הייחודי יכלול משחקי ראווה בספורט נכים, בשילוב שחקנים ונבחרות מוכרות כמו: כדורסל בכיסאות גלגלים בשיתוף נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל, טניס בכיסאות גלגלים בשיתוף בכירי הטניסאים של ישראל בעבר ובהווה, כדור רשת בשיתוף שחקני נבחרת ישראל בכדורגל בעבר ובהווה, אופני 'טנדם' (אופניים בהם השליטה והדיווש נעשים באמצעות הידיים) לעיוורים, רוגבי כסאות גלגלים ועוד הפתעות. במשחקים צפויים להשתתף שלמה שרף, בוני גינצבורג, אסתר רוט-שחמורוב, שרון דרוקר, שלמה גליקשטיין ועוד.

789789865465.JPG
משחקי ספורט נכים (צילום: קובי אליהו)

יובל וגנר, יו"ר 'נגישות ישראל' הסביר: "בישראל יש כ- 1,600,000 אנשים עם מוגבלות על סוגיהם השונים: מוגבלויות פיזיות, ראיה, שמיעה, שכליות ונפשיות. על מנת לקדם את הנגישות והשוויון לאנשים עם מוגבלות מצאנו דרך ייחודית בארץ ובעולם לאפשר לכולם להתנסות במוגבלות כלשהי, גם אם למספר דקות: "להרגיש נגישות – בים, באוויר וביבשה". מטרת האירוע הינה הגברת המודעות לנושא הנגישות, ספורט הנכים, שוויון לאנשים עם מוגבלות בדרך מקורית, מהנה וחווייתית. בחרנו במיוחד את נמל תל אביב כמקום נגיש עם אוירה נפלאה. אנו מזמינים את הקהל הרחב ובעיקר משפחות של הורים וילדים, סבים, סבתות ונכדיהם לחוויית מודעות חינוכית. ע"י השתתפות במגוון התנסויות חווייתיות, ספורטיביות, חושיות, אומנותיות יוכלו המשתתפים להכיר אנשים עם מוגבלות באופן ישיר, יזכו להכיר ביכולות החיוביות, המעצימות והספורטיביות, שלהם ושל הסובבים אותם".

דני בן אבו, יו"ר הוועד הפראלימפי הישראלי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים: "אירוע 'להרגיש נגישות' כבר הפך למסורת ומשנה לשנה הוא מושך יותר ויותר קהל הנחשף לפעילות העמותה ולספורט הפראלימפי. באירוע הייחודי אתם מוזמנים להתנסות בתחנות השונות, לפגוש פנים אל פנים את הספורטאים שלנו ולטעום מעט מהחוויה הפראלימפית".

ההפנינג יתקיים ביום שישי, 01 במאי 2015, בין השעות 9:30 – 15:00 בנמל ת"א. הכניס חופשית. בשעה 12:30 יתקיים טקס חגיגי ומרכזי לציון 16 שנות פעילות של עמותת 'נגישות ישראל' והכרזה על פתיחת המסע לאיתור 'הכוכב הבא של הספורט הפראלימפי' המאגד את הפעילות התחרותית לנכים. זמר אורח – בועז בנאי.

פרטים נוספים באתר נגישות ישראל בכתובת www.aisrael.orgתגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: