בי וומן » כתבות » ככה זה כשיש שתיים

ככה זה כשיש שתיים 

ככה זה כשיש שתיים, מדור: סטיילינג, קריירה
פורסם בתאריך: 18/06/2015

מעיין בובליל ולוטם כהן הן ילידות ותושבות כרמיאל, בנות 27 וכבר עומדות מאחורי מהפכת הקופיקס של שמלות הכלה.

סיפור מהאגדות?
הסיפור שלנו הוא הסיפור שכל שתי חברות הכי טובות בתיכון מפנטזות שיקרה להן, ממש סיפור מהאגדות! שתי חברות שלמדו יחד בבי"ס, שירתו יחד בצבא, הקימו עסק לאחר השחרור כשלפני מספר חודשים הפכנו להיות הבעלים של בית האופנה לכלות מון שרי לשמלות כלה ובכך סימנו "וי" על אבן דרך בהגשמת החלומות העסקיים שלנו. סיפור מהאגדות...

איך הכל התחיל?
תחום האירועים הוא הבית הטבעי שלנו. אנחנו חברות כבר מהתיכון ובצבא החברות התהדקה. מיד אחרי השחרור החלטנו להקים עסק להפקת אירועים. התנסינו בכל סוגי האירועים – עסקיים ופרטיים, צברנו הרבה ניסיון, ואחרי תקופה מסוימת החלטנו להיפרד. בזמן שנפרדנו, הספקנו ללמוד מנהל עסקים ולוטם אף נישאה וכיום היא אמא לשניים. אבל הגורל רצה שוב להפגיש בינינו והגענו לעבוד באותה חברה, שתינו בתפקידי ניהול. המפגש המחודש בינינו החזיר לנו את הג’וק של ההפקות, אבל חיפשנו משהו מיוחד, שיבדיל אותנו משאר העסקים בתחום.
כשבחנו את האפשרויות ועצרנו כדי להסתכל מה קורה סביבנו הרעיון לא אחר להגיע וגם היה ברור שהפעם לעסק יהיה ערך מוסף. והערך המוסף הזה יהיה ערך חברתי - שתינו מייצגות את הדור הצעיר שרוצה להתפתח פה, להצליח בעסקים ולהיות פרודוקטיביים למדינה.

איך הופכים רעיון למציאות?
לפני מספר חודשים הגיע הרעיון המנצח בדמות בית אופנה לכלות “MONSHERI” שנמצא כיום בבעלותנו ואליו נכנסנו בעיניים פקוחות לרווחה: ניתנה לנו הזדמנות לקבל את המקום הזה לניהולנו וזה לגמרי משתלב עם תחום הפקות האירועים. הכלה מגיעה לפגישה ואנחנו יכולות להציע לה עוד מגוון רחב של שירותים ללא עלות נוספת”.

איך נכנס הערך החברתי?
יוקר המחייה הוא עניין כאוב בחברה הישראלית והוא כמובן לא פסח על עולם הכלות. עולם החתונות הוא ברובו עולם פרוץ שבו ניתן לדרוש מחירים מופקעים על שירותים שבסיטואציה אחרת היו עולים פחות. והזוגות שעומדים לפני חתונה הם במקרים רבים "קהל שבוי" של התעשייה הזו. הם רוצים כמו כולם את החוויה כולה, את החלום בשלמותו ופעמים רבות נכנעים למחירים הגבוהים של התעשייה הזו.
לכן, במקרה זה החלטנו לא רק לדבר על...אלא לעשות את... כך נולד בעצם הקופיקס של שמלות הכלה.

1979727_725451997545477_7380222730003865610_n.jpg
מוכנות להרוויח פחות (צילום: עצמי)

קופיקס של שמלות כלה, אפשר הסבר?
בדיוק בגלל המצב שתיארנו, אנחנו מציעות עיצוב של שמלת כלה בתפירה אישית, כולל הינומה ואבזור מלא לחתונה ב –4900 ש”ח. אנחנו לא מתפשרות על חומרי הגלם, הכלות שותפות לאורך כל תהליך עיצוב ותפירת השמלה כולל בחירת הבדים.
יש כאלה שחושבים שיש פה קאטצ'. ואין שום מלכודת, ההבדל הוא שאנחנו מוכנות להרוויח פחות ולהציע לכלות מחירים שפויים.

איך זה מתנהל בפועל?
יש לנו צוות שלם של מעצבות ותופרות שעומדות לרשות הכלות בראשותה של המעצבת הראשית, שושי כהן. השירות שהכלה מקבלת מתחיל בשלב התכנון ומסתיים רק מתחת לחופה. לכל כלה, מגיעה אשת צוות מ MONSHERI לחתונה, לדאוג שהכלה תראה מושלמת ולא פחות מזה. זה השם שלנו! אם מישהי רוצה שמלה שלא תחמיא לה, אנחנו תמיד נגיד את האמת ונציע לה דגם שיחמיא לה יותר.

מה הסוד שלכן?
הסוד שלנו לניהול משותף הוא אמון. אנחנו מאמינות אחת בשנייה, ומגבות זו את זו. "אני נעזרת בבעלי, במשפחה. זה קשה, אבל אני מצליחה להסתדר, ומשתדלת שהערבים שלי יהיו פנויים”. אומרת לוטם ומוסיפה, "כל אחת נותנת לשנייה רוח גבית אדירה".

14584376.jpg
"חיפשנו משהו מיוחד" (מעיין בובליל ולוטם כהן. צילום: נדב בורלא)

עוד לא בנות 30, מישהו מרים גבה?
אנחנו יכולות לומר כי מעולם לא נתקלנו בתגובות שקשורות לגיל. למדנו לנהל ולהתנהל באופן ענייני, בלי קשר לגיל שלנו. אנחנו גם לא רואות את היחסים עם העובדות שלנו כיחסי מעסיקות-עובדות. הן שותפות שלנו. נקודה. ולכן ההתנהלות היא נעימה וחברית. אף פעם לא הרגשנו שאנחנו צעירות מדי, תמיד עבדנו עם אנשי צוות מבוגרים מאתנו”.

מה המסר שלכן לנשים הרוצות להגשים חלומן?
עבורנו קריירה היא לא רק מה אנו עושות מחר בבוקר או בחודש הקרוב. קריירה היא תוכנית ארוכת טווח להצלחה ואנו נמצא את הנתיבים שיובילו אותנו למטרה. בכל פעם שנתקלים במכשול מחפשים נתיב עוקף או נתיב חדש שייקח אותו ליעד.
הגישה הזו מוכיחה את עצמה ואנו מאמינות שכך ניתן להגיע לכל יעד שנציב לעצמינו בין אם זו תהיה דרך ארוכה או דרך קצרה. את המסר הזה אנו רוצות להעביר לנשים צעירות שיש להן חלומות על קריירה, קחו את מה שאתן יודעות לעשות טוב ותמצאו את הדרך להגשים את החלום. כל דבר הוא בהישג יד. האמינו בעצמיכן ולכו עם האמת הפנימית שלכן.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: