בי וומן » כתבות » הבת חשפה את המאהבת באייפד

הבת חשפה את המאהבת באייפד 

הבת חשפה את המאהבת באייפד, מדור: דיני משפחה
פורסם בתאריך: 02/08/2015

ההתקדמות הטכנולוגית ממשיכה להפיל קורבנות. תושב אזור המרכז ניהל תכתובת אהבים עם המאהבת שלו, אך שכח שפרופיל הפייסבוק שלו מסונכרן למכשיר האייפד שנשאר אצל בתו, תלמידת כיתה ב'. הילדה התפעלה מהתמונות היפות ששולח אביה והראתה לאמה, שהזדעזעה מתוכנן. הבעל נראה בהן כשהוא חוגג עם מאהבת צעירה.

לדברי עו"ד אבי גפן, המייצג את האישה, היא נחשפה באחת לכל התכתובת בין בעלה למאהבת – תכתובת ששימשה אותה היטב בתביעת הגירושין אותה הגישה לבית הדין הרבני.

לדברי עו"ד גפן, אסור לעשות שימוש בראיות שהושגו כתוצאה מפריצה למייל או לחשבון פייסבוק פרטי של בן זוג, מפני שהדבר נוגד את חוק הגנת הפרטיות, אך כאשר ההודעות המפלילות מגיעות לתיבת דוא"ל המשותפת לבני הזוג, או כאשר הן נחשפות בתחנת הקצה – כמו למשל במסרונים או הודעות מסנג'ר של הפייסבוק – ניתן לעשות בהן שימוש.
בימים אלה הגיש עו"ד גפן, בשם האישה - תביעה לגירושין ולכתובה לבית הדין הרבני. סכום הכתובה עומד על כ-1.8 מיליון שקלים.

בני הזוג, תושבי אזור המרכז, נשואים שנים רבות. על פי התביעה, הגבר ניהל מאחורי גבה של האישה רומן עם צעירה. לדברי עו"ד גפן, המייצג את האישה, חשדה התעורר לאור התרחקותו של הבעל ממנה ומהילדים, והודעות דיסקרטיות ששלח מהטלפון הנייד.

על פי התביעה, הגבר מרבה להעדר עקב עבודתו הבטחונית, אך החל להיעדר יותר ויותר, לרבות בסופי שבוע. הוא סיפר כי מדובר בנסיעות עבודה, אך בפועל התברר שנפגש עם המאהבת, ואפילו את יום הולדתו, מספרת האישה, העדיף לחגוג עם המאהבת.

לדברי עו"ד גפן, הבגידה נחשפה לאחר שאחת מבנותיה גילתה באייפד המשפחתי תמונות של אביה עם אישה אחרת, כשהוא ללא טבעת נישואין. מתברר שחשבון הפייסבוק של הבעל היה מסונכרן לאייפד, הילדה הראתה את הממצאים לאמה, שהבחינה גם בתכתובת אהבים בין בעלה לבין המאהבת. "אשת חלומותיי" ו-"את האחת", היו בין הדברים ששלח לה. גם המאהבת השיבה לו באותה מטבע.

האישה התעמתה עם בעלה, שהכחיש את הדברים מכל וכל תחילה, אך לבסוף הודה בפרשה, והבטיח לאישה כי ינתק את הקשר עם המאהבת.

"אין דין שיחה מוקלטת כדין מסרון בסלולרי", הוא אומר. "הפסיקה מתייחסת באופן שונה אל צילום מסרון שהגיע, למשל, אל טלפון נייד של הבעל, לעומת הקלטת שיחה באותו מכשיר טלפון, כאשר שני השותפים אינם מודעים לכך שצד שלישי מקליט אותם". לדברי עו"ד גפן, הפסיקה מתייחסת אל מסרונים שהגיעו למכשיר, כאל נקודת קצה. ניתן לצלם את נקודת הקצה – גם אם הצלם איננו בעל המכשיר – והראייה תהיה כשרה לפי דיני הראיות.

8100186450.jpg
הבגידה נחשפה לאחר שאחת מבנותיה גילתה באייפד המשפחתי תמונות של אביה עם אישה אחרת (תמונה באדיבות yingyo/freedigitalphotos)

הפסיקה מתייחסת בצורה מורכבת גם אל ראיות שהושגו מתאי דואר אלקטרוניים ומפרופילים ברשתות חברתיות ואתרי הכרויות. נאסר על גברים ונשים לפרוץ לתיבת הדוא"ל הפרטית של בני זוגם – אך ניתן להיכנס להודעות פרטיות, אם תיבת הדוא"ל פתוחה, ונמצאת על המחשב המשותף של בני המשפחה.

לדברי עו"ד גפן אותו דין נוגע גם לפייסבוק. אסור לפרוץ אל פרופיל הפייסבוק האישי של בן או בת הזוג, אבל אם הבעלים של הפרופיל שכח לצאת ממנו כשהוא עושה שימוש במחשב המשפחתי – אזי, אם יצולמו ההודעות או הפרטים בפרופיל על ידי בת זוגו – לא ייחשב הדבר כחדירה לפרטיות, או כעבירה על חוק האיסור להאזנת-סתר.

לדברי עו"ד גפן, לאחרונה, ארז הגבר את חפציו, ועקר לביתה של המאהבת, וכעת הוא פועל על מנת למכור את הדירה שרשומה על שמו, ולסלק את אשתו ואת ילדיהם לרחוב.
עו"ד גפן הגיש בשם האישה תביעה לגירושין לבית הדין הרבני. האישה דורשת את כתובתה, על סך 1.8 מיליון שקלים, וכן 200 אלף שקלים כפיצוי על הבגידה הקשה והממושכת. "הצדדים חיים ברמת חיים גבוהה וכך הרגילו את ילדיהם, כאשר הבעל הוא זה שמשתכר משכורת גבוהה שאפשרה את רמת החיים הזו", אומר עו"ד גפן.
התביעה נדונה בימים אלה בבית הדין הרבני.

מאת עו"ד אבי גפן מתמחה בדיני משפחה, קביעת משמורת, מזונות, חלוקת רכוש, ניהול עזבונות, ירושות ועוד. משרדו של עו"ד אבי גפן במגדל ב.ס.ר 3 בקומה 17 באזור העסקים החדש בבני ברק. www.avigeffen.com

תמונה שער באדיבות stockimages/freedigitalphotosתגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: