בי וומן » כתבות » אושר הכושר

אושר הכושר 

אושר הכושר, מדור: בילויים ופנאי, נותני שירות
פורסם בתאריך: 15/11/2015

אני אוהבת ספורט אך שונאת כושר. אני יודעת שזה אוקסימורון אך אם תחשבו על כך יש הבדל בין השניים. ספורט כשהוא בא במצב רוח המתאים, עם הפרטנרים המתאימים ועם מזג האוויר המתאים- עושה פלאים לנפש. כושר, כשמו כן הוא, דורש משמעת. עושים אותו בדרך כלל למטרה מסוימת (משקל, חיטוב, שרירים) ואצלי לפחות- אף פעם אי אפשר באמת להתמיד. אני אמנם מנויה למכון כושר קבוע, אך מתאמנת באופן ספורדי דהיינו (פה פילטיס שם בריכה, פעם בחודש ריצה). ואז הגיעה אליי ההצעה להתנסות בחודש אימונים בשיטה חדשה בשם EMS, שמבטיחה אימון בשבוע- במשך עשרים דקות בלבד, שעושה עבודה של 3 או 4 אימונים רגילים. אז כדי להיות הוגנת החלטתי להתמסר ל EMS CLUB במשך חודש באופן טוטאלי. לא הלכתי למכון הכושר ולמעט רכיבה על אופניים בתוך העיר זה היה הכושר היחידי שעשיתי.

odkr2677-400-x-600.jpg
EMS CLUB

התלהבתי מכך בעיקר מכיוון שאין צורך בהכנות מיוחדות. מגיעים עם העקבים והתיק הקטן מהעבודה, מחליפים לבגדים מיוחדים, עשרים דקות, מקלחת קצרה (מקבלים שם מגבת נקייה)ואתן שוב בבית.

לפני שאדבר על התוצאות, הנה קצת על השיטה: רשת שיטת האימון מבוססת על טכנולוגיה חדשנית. השיטה פותחה במקור בנאס"א עבור האסטרונאוטים השוהים בחלל ובמהלכה המתאמן לובש חליפה המחוברת לאלקטרודות שמפעילות פולסים חשמליים לשריר במחזוריות של 4 שניות. כלומר, פולס של 4 שניות לשריר ואז 4 שניות של מנוחה. מאמן אישי פרטי וצמוד מפעיל את המתאמן במשך 20 דקות בלבד בתנועות ממוקדות. המחזוריות המרוכזת של האימון היא שעושה את האימון ב-EMS פי 18 יותר אפקטיבי מאימון כושר רגיל כך שאימון EMS אחד שווה ערך לשלוש שעות עבודה בחדר הכושר.

מבחן התוצאה:
האמת היא שחשבתי שאני באה להתבטל, קצת זלזלתי בקלות הבלתי נתפסת של האימון. אלא שבעשרים הדקות שלא היו פשוטות (ושלאחריהן נתפסו לי השרירים בדיוק כמו באימון רציני), השרירים עשו עבודה כה משובחת. שזה היה מבחינתי החודש המחטב ביותר בהיסטוריה שלי בחדרי כושר ב 38 השנים שאני חיה על כדור הארץ. משבוע לשבוע זה נעשה יותר מאתגר וגם יותר קל (אוקסימורונים כן?) . אבל שמעו, ירדתי בהיקף במידה אחת בתוך ארבעה אימונים בלבד!. אין לי עודפי משקל אך הייתי זקוקה למיצוק וחיטוב אזורים חלשים ורופפים. המדריכים המקסימים בסניף נמל תל אביב הסבירו לי שדרושים לפחות 4-6 שעורים כדי לראות תוצאות. והם צדקו. השרירים חזקים יותר, הגוף מוצק יותר. קלוריות? מי סופר, אחרי האימון מזיעים כהוגן כמעט בלי מאמץ, שזה שוב אוקסימורון אבל עם טכניקות של נאס"א אני לא מתווכחת. אין ספק שזו ההמצאה הכי גדולה של המאה ה 21.

odkr2770-400-x-267.jpg
מכון כושר, שהוא לא מכון. פרטיות. שקט ועשרים דקות שמשנות חיים.

השיטה אגב, מצוינת לאימהות ולאנשים ששונאים מכוני כושר ושממש קצרים בזמן.

חבילת היכרות, 4 אימונים: 390 ₪
מנוי חצי שנתי, 26 אימונים: 139 ₪ לאימון
מנוי שנתי, 52 אימונים: 110 ₪ לאימון
להרשמה: כוכבית 2338

sweatshop-4-400-x-599.jpg
sweatshop מכונת הזעה מהנה

אחרי חודש של חיזוק ושדרוג הפיגורה ב EMS CLUB חשתי שאני חזקה מספיק להגיע לאימון ניסיון שפחדתי ממנו מאוד ב SWEATSHOP. השיטה הייחודית של "Sweatshop" פותחה באופן עצמאי על ידי חנן סבר, בעל תואר אקדמי בספורט וחינוך גופני בהתמחות טיפוח יציבה מטעם מכון וינגייט ובוגר שלל קורסים בנושאי נשים והריון, שעמל על רוטינת אימונים אפקטיבית ונכונה לגוף על מנת להשיב לו את תבניות התנועה החיוניות שאבדו עם הזמן בעקבות אורח החיים המודרני. חנן הסביר לי על שיטת ה"אימון המשולב" מיד כשהגעתי למכון ונבהלתי מאביזרי הקרוספיט, והדינאמיות והכח שהבחורות בשעור שלפניי הפגינו. "אני בחורה של פילאטיס", מיד התגוננתי והוא צחק, ורק הכין אותי לכך שייתכן ואחרי השעור הראשון יכאבו לי מאד השרירים. מה שיפה ב SWEATSHOP הוא שאין חלוקה לקבוצות, וכך ייתכן שבשעור אחד (עד 10 בנות) ישתתפו גם נשים בהריון וגם בנות בדרגות כושר שונות (שיבצעו את אותם תרגילים או לחילופין תרגילים קלים יותר) בהתאמת המדריך ובהדרכתו הצמודה.

sweatshop-7-400-x-267.jpg
sweatshop, פחדתי פחד מוות, אך היה שווה.

מבחן התוצאה:
הזעתי מאד. היה לי קשה. אך שני מדריכים צמודים עזרו לי לבצע את התרגילים בצורה הטובה ביותר והמתאימה למצבי הגופני. באיזה שהוא שלב הפסקתי להסתכל על השעון ובעיקר בהיתי באחת הבחורות שהרימה עשרים קילו של משקולת ביד אחת וקינאתי. הצוות מקסים וכייפי וצעיר והסטודיו נותן הרגשה של מסיבה מדליקה עם ערך מוסף.
ההרשמה מתבצעת על ידי כרטיסיה עם טווח מחירים בהתאם למספר הכניסות שרוכשים. ישנה אפליקציה נוחה בה מזמינים מקום לשיעור מראש.
ניתן לקבוע אימון ניסיון חינם

• סטודיו מונטפיורי- יוסף קארו 19 ת"א.
• סטודיו רמת אביב- אליהו בית צורי 15 ת"א.
• סטודיו פרוג- פרוג 9 ת"א.

בקרוב מבטיחה מדור מיוחד על בגדי כושר. ובנתיים, אחרי חודש מטורף חזרתי לשגרה. פילטיס פה בריכה שם. עד שיבוא מישהו ויתפוס אותי שוב בביציות.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

הבחירות השלישיות מגיעות
חשוב מאד להצביע- יודעת בוודאות מה לשים בקלפי
אין לי מושג למה אצביע
מתלבטת מאד
התעייפתי-כלל לא מתכוונת להצביע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: