בי וומן » כתבות » מומחי מס: במה חשודה בדיוק הדוגמנית המפורסמת?

מומחי מס:  במה חשודה בדיוק הדוגמנית המפורסמת? 

מומחי מס: במה חשודה בדיוק הדוגמנית המפורסמת?, מדור: חוק ומשפט
פורסם בתאריך: 17/12/2015

המדינה סוערת סביב חקירתה של הדוגמנית המפורסמת, אך רבים תוהים, במה בדיוק עלולים רשויות המס להאשים את הדוגמנית?

מפרסומים בתקשורת עולה כי רשויות מס חקרו שעות ארוכות את הדוגמנית על הנחות שונות שקיבלה ברכישת מוצרים ונכסים, כמו גם במתנות שקיבלה ממותגים רבים שניסו לקדם את שמם באמצעותה, בנוהל הידוע בשמו "הנחות סלב".

לדברי עו"ד קרן זרקו זמיר, העוסקת בהגנה על חשודים בהעלמות מס והלבנת הון, תחום המתנות הניתנות למפורסמים שנוי במחלוקת, וההאשמות עשויות להיות מגוונות, בהקשר לדיווחים של אותם מפורסמים לרשויות המס.

"מבלי להתייחס לפרשה הנוכחית, שבה עדיין הרבה מאד פרטים לוטים בערפל, ככלל, הנחת סלב שלא מדווחת עלולה לגרור עמה שורה של עבירות מס– שבבוא היום עלולים אותם מפורסמים לתת עליהן את הדין" אומרת עו"ד זרקו זמיר.

"על כל הנחה משמעותית, או מתנה בסכומים גדולים הניתנים עבור שירותים מצד הרוכש, ואשר מתבטאים בעשרות אלפי שקלים ויותר, יש לדווח לרשויות המס" מסבירה עו"ד זרקו זמיר. לדבריה, במקרים אלה, רשויות המס מבקשות לגבות מסים כדוגמת מס רכישה - על פי שווי שוק הנכסים, ולא על פי מחיר העסקה בפועל – וזאת כמובן, רק כאשר קיימת חריגה משמעותית בין השניים.


id-100116839.jpg
תחום המתנות הניתנות למפורסמים שנוי במחלוקת (תמונה באדיבות anankkml/freedigitalphotos)

לדברי עו"ד זרקו זמיר, הרשעות בעבירות מסים מלוות לא רק בהחזר הפרשי המסים שלא שולמו, אלא גם בקנסות כבדים, ולעיתים גם בעונשי מאסר. "אני ממליצה למפורסמים אשר קיבלו מתנות ו/או הנחות סלב משמעותיות בעבר לפנות לייעוץ משפטי, מפני שיש דרכים לשאת ולתת עם רשויות המס – אפילו בצורה אנונימית, ולערוך גילוי מרצון שעשוי לחסוך לאותם מפורסמים קנסות במאות אלפי שקלים, רישום פלילי והתבזות ציבורית.

"אל תשבו ותחכו שרשויות המסי נקשו בדלת"

לדברי עו"ד זרקו זמיר, חוקי המס מיטיבים מאד עם אנשים אשר חושפים כספים שלא דווחו - מיוזמתם. לדבריה, במסגרת של גילוי מרצון, מבטיחות רשויות המס שלא לפתוח נגד המעלימים הליכים פליליים, לא להטיל עליהם קנסות ולפטור אותם מריביות שונות.
כמו כן, קיים הליך של גילוי מרצון אנונימי, במסגרתו הנישום לא חושף את זהותו, ויכול לקבל מרשויות המס הערכה מדויקת כמה כספים יידרש להחזיר להן, במקרה ויבחר לחשוף את העלמותיו.
"מדובר בהליך מאד בטוח המאפשר לנישומים לבחור האם להמשיך ולחיות בפחד מפני נקישה בדלת של רשויות המס, או להצהיר על הכספים שלא דווחו לשאת בעלויות המס האמתיות שהיו אמורות לעבור לרשויות המס" אומרת עו"ד זרקו זמיר. לדבריה, אין המדובר רק בנכסים ובמתנות שניתנו בישראל, אלא גם בכספים, ובחשבונות בנק לא מדווחים בחו"ל – שניתן להכשיר אותם בדיעבד במסגרת גילוי מרצון.

תמונת שער באדיבות Stuart Miles/freedigitalphotos


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: