בי וומן » כתבות » שלושה דברים שכדאי שהעולם ישמע על נשים

שלושה דברים שכדאי שהעולם ישמע על נשים 

שלושה דברים שכדאי שהעולם ישמע על נשים, מדור: לייפסטייל, תרבות, פמיניזם
פורסם בתאריך: 25/05/2016

העולם המודרני משתנה במהירות ולא כולם מצליחים לעמוד בקצב. את הדוגמא הכי טובה אפשר לראות ביחס לנשים – אז הגיע הזמן לעצור ולהצביע על שלושה דברים שקשורים לנושא

מערכת היחסים בין גברים לנשים היא כמובן אחד מנושאי הדיון העתיקים בהיסטוריה, אם לא העתיק שבהם. יחד עם זאת, נדמה שבשנים האחרונות חלה האצה משמעותית בקצב השינויים. נשים לא מפחדות להשמיע את קולן, הן מעורבות בתהליך קבלת ההחלטות בפוליטיקה ובחברה והן עומדות על שלהן גם בהקשר המגדרי. לכן זה בדיוק הזמן לעצור לרגע ולהצביע על שלושה דברים מעניינים (שלא באמת אמורים להפתיע מישהו):

1. התנהגות נשים בכביש
מבחינה סטטיסטית שקשה וכנראה גם בלתי אפשרי להתווכח עליה, נשים אחראיות לפחות תאונות דרכים בהשוואה לגברים. הטענה הרווחת לפיה "נשים לא יודעות לנהוג" כבר לא מחזיקה מים. זו טענה שאפשר לסתור בקלות בכל פעם שבוחנים את נתוני חברות הביטוח, גופי התחבורה ומשרדי הממשלה בארץ ובעולם.
נשים נוהגות לא פחות טוב מגברים והן עושות הרבה פחות נזקים על ההגה. כמו כן, הן שומרות על נתוני צריכת דלק נמוכה וזאת בשל נהיגה יציבה ולא תזזיתית. במילים אחרות, נשים צריכות להיות עם הידיים על ההגה כי זה הרבה יותר משתלם ובטוח לכולם.

id-100389703.jpg
נשים לא מפחדות להשמיע את קולן (תמונה באדיבות stockimages/freedigitalphotos)

2. הבדלי הכנסה
לא כל התהליכים החיוביים שמתרחשים במערכת היחסים החברתית בין גברים לנשים הגיעו למיצוי. את זה אפשר לראות בהבדלי ההכנסה שעדיין ניכרים בין המינים. נשים מרוויחות פחות מגברים כי הן עובדות פחות שעות, אבל גם כי המערכת עצמה נשלטת על ידי מנגנון פטריארכלי. כל עוד גברים נמצאים בתפקידי הניהול ורק חלק מהמשרות זמינות לנשים בכלל ולאמהות עם ילדים בפרט, המגמה הזו לא צפויה להשתנות.
למרות "ששרי אריסון" היא אסוציאציה אחת מתוך מספר מאוד מצומצם של אנשים ששמם עולה כאשר מזכירים עושר בישראל – 17 מתוך 20 הנשים העשירות בעולם ירשו את הונן מבעליהן או אביהן. זה נתון שצריך לשנות מוקדם ככל האפשר, גם לטובתנו וגם בשביל הדור הבא.

3. מקצוע ההוראה
רק בישראל מחשיבים את מקצוע ההוראה כנחלת נשים. ברוב מערכות החינוך בעולם ובעיקר במדינות המערביות יש תמונה הרבה יותר מאוזנת. למעשה, המילה "מורה" בלשון זכר שגורה הרבה יותר בהקשר של חינוך מאשר בישראל. במערכות החינוך המושקעות מצליחים לשלב את הגברים והנשים בשוק העבודה כדי להעביר מסר נכון לילדים, לדאוג למגוון דעות ולמנוע הבדלי מגדר ומין. גברים ונשים משתפים פעולה במערכות החינוכיות ומקבלים בתמורה סיפוק ואתגר.
כפי שניתן לראות, יש הרבה נושאים שבהם הגיע הזמן לשנות את השיח. נשים צריכות להיות מעורבות בתהליך השינוי ולהשמיע את קולן. תהליכי שינוי אורכים זמן, אבל אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל אותם.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: