בי וומן » כתבות » מדריך לקניית מזוודה: טיפים לקונה החכם

מדריך לקניית מזוודה: טיפים לקונה החכם 

מדריך לקניית מזוודה: טיפים לקונה החכםמאת: מערכת האתר, מדור: לייפסטייל, בילויים ופנאי, צרכנות, מוצרים
פורסם בתאריך: 21/11/2016

עד לפני לא יותר מדי זמן, הבחירה בסוג המזוודה המתאים לנו, הייתה קלה ביותר, שכן ההיגיון היה פשוט: אותה מזוודה ששירתה את הורינו ואת אחינו הגדולים במשך שנים ארוכות, העוברת במשפחה, היא ככל הנראה גם זו שתשרת אותנו. כיום לעומת זאת, מדובר בסיפור שונה לגמרי. נכון לכתיבת שורות אלה ישנו מגוון רחב בצורה בלתי רגילה של סגנונות, גדלים, מחירים וחומרים בתחום המזוודות, כך שהבחירה במזוודה הבאה שלנו, קשה מאי פעם.

אז במיוחד לכבודכם (וכבודתכם כמובן) כתבנו את המדריך הבא הכולל טיפים לקניית מזוודה לצרכן החכם.

הביאו סרט מדידה לחנות
בשנים האחרונות יצרני מזוודות דואגים להצמיד למוצרים שלהם תגיות המעידות על כך שמדובר ב"מזוודות עלייה למטוס". יחד עם זאת, לא זו בלבד שלחברות תעופה שונות ישנם סטנדרטים שונים הנוגעים לכבודת היד, אלא שישנן אף חברות שמחזיקות בכללים נפרדים, הרלוונטיים לכלי הטייס השונים. אי לכך, מומלץ שתבררו מראש מה הן המידות הרלוונטיות אליכם באופן אישי מול חברת התעופה ושתגיעו לחנות מצוידים בסרט מדידה. כך ורק כך תוכלו להיות בטוחים שביום הטיסה, לא תמתין לכם הפתעה לא נעימה בנמל התעופה.
הקפידו למדוד לא רק את גוף המזוודה, אלא את כל החלקים שלה, לרבות הידיות, הגלגלים והכיסים החיצוניים, או במילים פשוטות: אל לכם להשאיר מקום לספק או דבר ליד הגורל.

התעכבו על משקל המזוודה
אם כבר עסקינן בענייני מידות, נשמח להפנות את תשומת הלב שלכם גם למשקל המזוודה. חברות התעופה מספקות הנחיות הנוגעות לא רק לאורך, רוחב ועומק המזוודה שניתן להעלות למטוס, אלא גם למשקל שלה. למעשה ישנן חברות תעופה המגבילות את הטסים בצורה מחמירה ולא מאפשרות להעלות כבודת יד השוקלת יותר מחמישה ק"ג. הואיל והשאיפה היא שהציוד האישי שלכם יתרום את החלק הארי של המשקל הכולל, מומלץ לבחור במזוודה קלה ככול האפשר.

אחזו בידית המזוודה ובחנו אותה בצורה יסודית
בקשו מהמוכר בחנות "להרגיש" את המזוודה: הסתובבו עם המזוודה בחנות, הרימו אותה באמצעות הידית הייעודית, משכו את הידית והחזירו אותה למקומה ונסו לשים לב האם היא יציבה. כמו כן היו ערים לכך שתנועת הידית לאורך המסילות צריכה להיות חלקה וללא הפרעות (הן בדרך למעלה והן בדרך למטה).
בזמן שאתם מסתובבים בחנות או בסביבה הקרובה לחנות, בחנו את תנועת הגלגלים של המזוודה. הגלגלים צריכים להסתובב בצורה חופשית, אך להישאר במקומם מבלי לרעוד. מומלץ גם כן לאחוז את הגלגלים ולבחון האם מעוגנים למקומם היטב ובחוזקה.

בדקו את תנאי ומשך האחריות
אם אתם מעוניינים להשתמש במזוודה החדשה שלכם לאורך זמן רב, תנו עדיפות לזו המגיעה עם תנאי האחריות הטובים ביותר. הקפידו לרכוש אך ורק מזוודות המגיעות עם אחריות מלאה למשך 3 שנים לפחות. בנוסף, קראו את כל האותיות הקטנות בטופס האחריות ותנו דעתכם לרשימת הנזקים שלא נכללים באחריות.

id-10038126.jpg
אל תתפשרו על איכות המזוודה, הקדישו זמן לקנייתה (תמונה באדיבות photostock/freedigitalphotos)

רכישת מזוודה באינטרנט
היצרנים הטובים בעולם מאפשרים ללקוחות שלהם לרכוש מזוודות און-ליין והאמת היא שלא אחת הרכישה ישירות מהאתר עדיפה על רכישת המזוודה בחנות. הסיבות לכך מגוונות: במקרים רבים הרכישה דרך האתר מזכה את הלקוח בהנחה, ניתן להתרשם מהמזוודות בזמן שלכם, לרכוש אותן בלי לצאת מהבית ולקבל אותן עם שליח עד אליכם.
יחד עם זאת, בדיוק כפי שלא תרכשו דרך האינטרנט בושם שטרם הרחתם, כך גם מומלץ שלא לרכוש מזוודה דרך האינטרנט, לפני שהספקתם לבחון אותה מקרוב – אלא אם כן אתם רוכשים מאתר רשמי של מותג מוכר.

תאים פנימיים וחיצוניים
הגודל של התאים הפנימיים, הסידור שלהם ומספרם, מהווים שיקולים חשובים שאין להתעלם מהם. בדגמים חדישים של מזוודות, ניתן למצוא תאים מיוחדים שייתכן שיתאימו לכם במיוחד כמו תא ייעודי למחשב נייד. תא שכזה, יאפשר לכם להשאיר את התיק של המחשב הנייד בבית ויהפוך את הטיסה שלכם להרבה פחות מסורבלת. בנוסף, ישנן מזוודות המאובזרות בתא לאחסון חליפה, המאפשר לכם לשמור על החליפה שלכם במצב מצוין במהלך הטיסה ומייתר את הצורך בנשיאה של תיק נפרד.
היו ערים לכך שבדרך כלל תאים הממוקמים בחלק החיצוני של המזוודה, יגרעו מחלל האחסון הפנימי. כאשר היצרן מציין את המידות החיצונית של המזוודה, הוא מחשב הן את נפח החלל הפנימי והן את נפח התאים החיצוניים. אין משמעות הדבר שיש לתת עדיפות למזוודה ללא תאים או כיסים חיצוניים, שכן תאים חיצוניים יאפשרו לכם למשל לשלוף את הדרכון בזריזות וללא עיכובים, אך חשוב להבין שלרוב ככול שנפח התאים החיצוניים גדול יותר, כך הנפח הפנימי, יהיה צנוע יותר.

אל תשכחו לבדוק את הרוכסן
ישנם רבים הנוטים לזלזל ברוכסן המזוודה, אך קחו בחשבון שכשל של הרוכסן במהלך החופשה, עלול להוביל לכך שתיאלצו להיפטר מהמזוודה ולרכוש חדשה ולכן מומלץ שלא להקל ראש בנושא. תחת זאת יש לבחור תמיד אך ורק במזוודה המאובזרת ברוכסן איכותי. בגדול ישנם שני סוגים של רוכסנים הנמצאים בשימוש בתעשיית המזוודות: רוכסן שרשרת (Chain Zipper) ורוכסן סליל (Coil Zipper). רוכסן שרשרת הוא לרוב רוכסן מתכתי, הנע בין שיני מתכת הננעלות זו על גבי זו. רוכסן סליל לעומת זאת, מיוצר לרוב מפוליאסטר.
מומלץ לתת עדיפות לרוכסנים העשויים ממתכת, הגורמים לנעילת השיניים בחוזקה. רוכסנים המיוצרים מפוליאסטר או ניילון, ניתנים לפריצה בקלות רבה מאוד על ידי שימוש בעט כדורי ובנוסף, ניתן גם לסגור את הרוכסן הלא בטיחותי באותה הקלות שבה ניתן לפרוץ אותו.

קשיחה או רכה?
היצע המזוודות מתחלק למזוודות קשיחות או רכות. השאלה האם לרכוש מזוודה רכה או קשיחה, תלויה בהעדפה אישית של המשתמש, אך ישנם כמה טיפים אשר יכולים לעזור לכם בבחירה.
למזוודות רכות יש לרוב יכולת הרחבה, מה שמאוד מתאים לטיולים בהם מתכננים לערוך קניות. כמו כן, מכיוון שהבד הינו גמיש, ניתן לדחוס יותר פריטים.
מזוודה קשיחה היא עמידה יותר ללחצי משקל והחבטות אותן היא מקבלת בדרך מהמסוע לבטן המטוס. כמו כן, אם המטען האישי שלכם מכיל פריטים שבירים ועדינים כמו בקבוקים, או מחשבים ניידים, מזוודה קשיחה תגן עליהם טוב יותר.
גורם נוסף אשר יש לשקול הוא תדירות השימוש במזוודה במהלך הנסיעה. אם אתם מתכננים טיסה הכוללת עצירות רבות במקומות שונים, מזוודה רכה תתאים לכם יותר. למזוודות אלו חלוקה פנימית וחיצונית אשר מאפשרת לכם לתכנן טוב יותר את האריזה בהתאם לתדירות השימוש בפריטים

לא מתפשרים, לא מתחרטים
לפני פרידה נציין שמזוודה טובה תשרת אתכם נאמנה במשך שנים. לא תמצאו את עצמכם נאבקים בגלגלים שלא מתגלגלים, ברוכסנים שמסרבים להיפתח או להיסגר, או נשארים עם הידית ביד, רגע לפני שאתם צריכים לצלוח גרם מדרגות גבוה. אל תתפשרו על איכות המזוודה, הקדישו זמן לקנייתה – וצאו לטיולים הבאים שלכם בראש שקט.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

מאמינה באסטרולוגיה?
ברור
ממש לא
קוראת את התחזית השבועית
מדי פעם מתעדכנת

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש:
מזוודה, חופשה, טיול, נשים, בילויים, לייפסטייל