בי וומן » כתבות » מסלול החיים

מסלול החיים 

מסלול החיים, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 08/12/2016

כשהייתי ילדה הייתי בטוחה שמסלול חיי די ברור וסלול : נישואים, קריירה ומשפחה ולפיו אנתב במבוכי החיים כשאתבגר ואהיה אדון לגורלי.
החיים כמו שכולנו יודעים טומנים בחובם שינויים, חלקם מרצון וחלקם מכורח המציאות ועימם אנו זורמים או ממשיכים מטבע הדברים.
מסלול חיי התקדם בהתאם לנוסחה שכל הורה פולני או דאגן מתווה לילדיו : סיום מסלול תיכון בהצלחה, שירות צבאי ולאחריו לימודים אקדמאים.
ללימודי התואר נשאבתי (נרשמתי) בטרם יהיה לי זמן עודף למחשבה על טיול אחרי צבא לאיזה יעד שכוח אל או טרק שאחזור ממנו מהורהרת על המשך דרכי והכיוון בו אבחר ללכת.
במהלך לימודי התואר הראשון, באחת מהעבודות המזדמנות בהן עבדתי כסטודנטית הכרתי את בן זוגי ושותפי לחיים.
החתונה בגיל צעיר הייתה צעד רציני שאפילו הוריי השמרנים התלבטו אם לא כדאי לחכות עמו (גיל 22 וחצי).
המחשבה שבן זוגי הוא האחד והיחיד ולכן אין טעם לחכות כיוונה את צעדיי…וכנראה גם הרצון לעצמאות.
בתי הבכורה תגיע לגיל זה בעוד 3 שנים ואיני רואה אותה מתחתנת, אבל אז חשבתי אחרת ולכן הרווחתי את זכותי להיות אם צעירה.
השיקול בבחירת מקצוע ההוראה היה די פרגמטי, הכרתי את תחום החינוך מהבית, אימי הייתה מחנכת וסגנית מנהלת, ערכית ודידקטית בעבודה וגם בבית ומודל לעשייה עם ערך, לתרומה ממשית לילדים הן בבית הספר והן בזמינות לנו, ילדיה הפרטיים בשעות אחר הצהרים.
הכל התנהל על מי מנוחות במשך למעלה מעשור של עשייה חינוכית כמחנכת, מורה מקצועית, רכזת חברתית, מורה למתמטיקה ומדעים ועוד… עד שהתחלתי לחוש געגועים לחלום שהיה לי בסיום לימודי, לעבוד בארגון גדול ומאתגר.
ככל שהקונפליקט האם להישאר במקום עבודה קבוע ומסודר עם שעות עבודה מוגדרות, פנסיה תקציבית וחופש גדול תוך גידול 3 ילדים העמיק, כך החלום לצאת לשוק הפרטי רקם עור וגידים….
הצורך בשינוי היה כה עמוק והכרחי כשהבנתי בסיומו של כל סופ"ש של מנוחה שעצם המחשבה על שבוע עבודה חדשה מדכאה אותי, כשמחשבותיי נדדו למקומות ולמחוזות אחרים, כשהחלומות והאפשרויות לא נתנו לי מנוחה. הבנתי שהשינוי בלתי נמנע...
לשינוי רתמתי את בעלי, שחשוב היה לו שאשתו תהיה מאושרת ומוגשמת. יחד הבנו שיתכן שייקח זמן עד שאמצא את ייעודי אבל בתהליך החיפוש אתמודד, אלמד, אתפתח ואלו שלבים חשובים לאושר האישי שמשפיעים על התא המשפחתי.
תובנה שלקחתי לחיי וממליצה גם לכן מניסיוני : אחת לפרק זמן של 3 שנים לעצור לרגע ולבחון את חיינו : האם השגנו כל מה שרצינו ? כיצד נוכל להגשים עוד חלומות או מטרות שהצבנו לעצמנו ? מי השותפים שנרצה בחיינו ? להעריך את הטוב והנפלא בחיינו ולהוקירו ולפעול להגשמת הדברים שטרם הגשמנו. אושר אישי ומשפחתי הוא בעל ערך בל יתואר. בהצלחה !!


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

הבחירות השלישיות מגיעות
חשוב מאד להצביע- יודעת בוודאות מה לשים בקלפי
אין לי מושג למה אצביע
מתלבטת מאד
התעייפתי-כלל לא מתכוונת להצביע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: