בי וומן » כתבות » מיומנה של אישה שופעת- אני והתחושה שלי

מיומנה של אישה שופעת- אני והתחושה שלי 

מיומנה של אישה שופעת- אני והתחושה שלימאת: שיר זלינגר, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 21/03/2017

מגיל שש אני מתהלכת עם אותה תחושה. אותה תחושה מלווה אותי בכל מקום ובכל שעה. גם כשאני שמחה, גם כשאני עצובה. כשאני לא עושה כלום וגם כשאני עסוקה. כשאני לבד או עם חברות. אותה תחושה תמיד שם. התחושה הזאת שאני שמנה, או על דרך השלילה – לא רזה.
וזו תחושה מעיקה. שנמצאת שם תמיד מאחורי כל המחשבות ולא מפסיקה להציק ולהזכיר לי "את לא רזה." תמיד אהבתי את החיים ואת כל הדברים הטובים שיש להם להציע, לא הבנתי שקיבלתי גנטיקה לא משו ושאוכל יכול גם להזיק...לגרום להשמנה לא רצויה...להביא למצב של תסכול... הרי מדובר באוכל סך הכל לא? אחת מהתענוגות הגדולות (והטעימות) של החיים אז מה הביג דיל??
בגיל ארבע עשרה בפעם הראשונה התאהבתי בבחור עד עמקי נשמתי. פתאום קיבלתי כוח להתמודד עם התחושה הזו, מהסיבה שהתאהבתי גם בתחושה של מחמאות וחיזור, רציתי לשמוע "כמה את יפה ומושכת". הרצון הזה לא הגיע פתאום. הוא הי שם תמיד, אחרי שנים של הטרדות ובריונים, שנים שההורים מנסים לעזור לי לרזות ולוקחים אותי לדיאטניות, שנים שכל מה שאני מבינה מהסביבה הוא שאני לא מספיק טובה כי אני שמנה, החלטתי באמת לעשות דיאטה! אבל בגיל הטיפש-עשרה אנחנו תמיד לוקחים את הכל באופן הקיצוני ביותר- אז התחלתי לאכול ארוחה ביום, לפעמים רק מוצר אחד ביום. והפלא ופלא ירדתי 20 קילו בחודשיים וחצי ! והיתי כל כך שמחה וגאה- "יאייי שיר לא שמנה יותר! לא משנה שהבטן שלי אכלה אותי מבפנים, כאבים של רעב... זה לא משנה כי להיות רזה הרי חשוב מהכל. לא?
כמה שנים הצלחתי לשמור על המשקל ואפילו התחלתי כבר להאמין שאולי אוכל להיות שיר הרזה אך הגיעו בגרויות י"ב בתיכון ואיתן ההשמנה צורך ורצון לאכול שלא יכלתי לשלוט בו או להילחם בו ובן רגע אני שוב אני שמנה ומגעילה מה יהיה?? ואז שוב דיאטה... הפעם אני מנסה לרדת בצורה קצת יותר מסודרת ומנסה את הדיאטה של שומרי משקל ואני מצליחה ואפילו יורדת ומרוצה. ואז נגמר הצבא ומתחילים הלימודים ב"בית צבי", שוב משמינה הרי שלימודים הם כמו הריונות, כל מסגרת לימודית משאירה את חותמה על המשקל שלי. ושוב עושה דיאטה והפעם עם תרסיס כזה שאמור להעלים לך את התיאבון. חודש וחצי ואני רזה. עברו שנתיים והנה אני שוב עולה והפעם בלי הפסקה. עולה ועולה וזה בלתי נשלט, עושה ספורט ארבע פעמים בשבוע נהיית טבעונית, כלום. נתקע.
אז החלטתי, אני מספיק טובה! אני מנהלת אורח חיים בריא ומטפחת את המראה החיצוני שלי, אני נראית נהדר! ככה איך שאני! הרי אם אין אני לי מי לי!? וחיים רק פעם אחת וזה! אני יודעת שהתחושה הזו, שמלווה אותי מגיל שש לא תיעלם לגמרי אך הזמן עובר ונמאס לי לבזבז אותו על שטויות כמו דיאטות. אז הנה. התחלתי להשתמש בחיים שניתנו לי בחכמה ולחיות.


שיר זלינגר בת 28
זמרת ושחקנית בוגרת "בית צבי" ביה"ס למשחק ואמנויות הבמה, בימים אלה משחקת במחזות זמר שונים ברחבי הארץ.
בנוסף, שיר בוגרת "ירין שחף" בית הספר למקצועות היופי, בעלים ב - Fermosa - איפור ועיצוב תסרוקות.
תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

מאמינה באסטרולוגיה?
ברור
ממש לא
קוראת את התחזית השבועית
מדי פעם מתעדכנת

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש:
נשים, יופי, אופנה, סטייל, זוגיות