בי וומן » כתבות » פסח 2017 בחבל מודיעין

פסח 2017 בחבל מודיעין 

פסח 2017 בחבל מודיעין, מדור: אירועים
פורסם בתאריך: 03/04/2017

חג הפסח הוא הזדמנות נהדרת לצאת אל הטבע, לטייל בנופים ירוקים, ליהנות ממזג האוויר החמים המגיע עם בוא האביב וכמובן להשתתף במגוון פעילויות באתרי חבל מודיעין, במרחב הכפרי של יערות בן שמן.

בין שלל הפעילויות במרכז הארץ יתקיימו חגיגה אפריקאית בניצוחה של להקת אפריקנה בפארק הקופים, "יריד המושב" במבוא מודיעים – יום חווייתי עם מוסיקה יהודית, אומנות וטיפול ייחודיים, בתל חדיד תתקיים חגיגה אקטיבית לכל המשפחה עם אומגה, בנג'י מגלשת ענק ועוד פעילויות אקסטרים ובכפר חשמונאי ילמדו כישורים הכרחיים לכל בני ישראל כמו כתיבה בקולמוס, ירי בחץ וקשת ועוד.
בנוסף, בפארק נאות קדומים יצאו למסע מרתק לחוות איך נראו החיים בישראל לאחר שתמו 40 השנים במדבר, אצל סבא מוטי יתקיימו סדנאות מיוחדות ליצירת בובות העץ המפורסמות שלו, יחד עם המבקרים, בחוות אלאדין יאכילו את תרנגולות החופש, ישתלו בעציצים ויכינו פיתות מקמח מצה וביער בן שמן יתקיים ניווט מהנה, המתאים לכל המשפחה.

לפרטים נוספים על כל הפעילויות ורכישת כרטיסים בהנחה: www.thm.org.il

משחזרים את המסע לארץ המובטחת בכפר חשמונאי, שילת
בכפר משחזרים את המסע הארוך של בני ישראל בדרכם לארץ המובטחת. מדריכי הכפר יסבירו כיצד בני ישראל העמיסו צידה לדרך וביחד עם המבקרים ייצרו כלי חימר ושקיות צמחי מרפא.
בנוסף, בימים שבהם נדיר לראות אדם מחזיק עט, וכתיבה מתבצעת על ידי הקשת אצבע על מסך זכוכית בכפר חשמונאי ילמדו דווקא את אומנות הכתיבה בקולמוס בכתב עברי עתיק, הדגמת טביעת מטבעות והאכלת התרנגולות והעיזים בפינת החי. אחרי סדנאות היצירה ייפתח מטווח יריית חץ בקשת למורת רוחם של דמויות הקרטון ותפוחי העץ הטריים. הורים עם חוש לדרמה יוכלו להיות חלק חי ופעיל בסיפור היציאה ממצרים, בהצגה "שלח את עמי".
מתי: במהלך ימי חול המועד פסח. בתאום מראש. תחילת פעילות כל יום בשעה 10.30.
מחיר: 35 ₪ ל למשתתף.
לפרטים ותיאום: 054-4480463 / kfarhash@012.net.il

פסח בפארק נאות קדומים
"מתוצרת הארץ" – החיים לאחר הנדודים במדבר
את סיפור יציאת מצרים וארבעים השנים בהן נדדו בני ישראל במדבר כולם מכירים, אך איך נראו החיים בישראל לאחר תום הנדודים?
את התשובה לכך יהיה ניתן לחוות במהלך חול המועד פסח, בפארק נאות קדומים. המבקרים בפארק יגיעו אל אזור התעשייה החקלאי של הכפר הקדום "חרמשית", בו יפגשו מגוון כלים חקלאיים קדומים ודמויות שישתפו חוויות מחייהם ה"חדשים", ויספרו כיצד הפכו עם כניסתם לארץ, מרועי צאן לעובדי אדמה.
בנוסף, תתקיים ההצגה "מעשה בשני אחים" והמופע המוסיקלי "הקשה בבקשה".
מתי: 12-14 באפריל, ט"ז-י"ח בניסן. ימים ד'-ה' 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב- 15:00), יום ו' 9:00-13:00 (כניסה אחרונה ב- 11:00).

noatkdomim11.JPG
פסח בנאות קדומים (צילום חסן עליאן)

"הניווט לכנען" - חווית ניווט משפחתית לאור ירח
עם שקיעת השמש ורדת החשיכה, הופך פארק נאות קודמים למקום מסתורי וקסום, אידיאלי לניווט שטח לאור הכוכבים.
לאורך מסלול הניווט, שיתפרש על פני 2 קילומטרים, יחכו למשתתפים בתחנות הניווט שאלות וקושיות הקשורות לחג הפסח.
על מנת להתחמם לקראת הניווט, יתקיימו לפני היציאה 'ניווט חימום' קצר וסיור מרתק בין מתקנים חקלאיים. כל משפחה תקבל, לפני היציאה לניווט, תדרוך מפורט ומפת ניווט של הפארק.
יש להגיע עם נעלי הליכה נוחות ופנס, מומלץ להביא מצפן. סוף הניווט יוגש כיבוד קל, ותתקיים הגרלת הפרסים.
מתי: יום רביעי, 12.4, ט"ז בניסן, בין השעות 18:30-22:00. מחיר: 40 ₪ למשתתף מגיל 3.

מחיר: 40 ₪ למשתתף מגיל 3 (תשלום נפרד לפעילות ולסיור)
לפרטים מלאים על כל פעילויות פסח בנאות קדומים: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

מרכז הצלה וחינוך פארק הקופים, יער בן שמן

לכבוד פסח תתקיים במרכז הצלה וחינוך פארק הקופים חגיגה אפריקאית אותנטית ומרגשת, פרי היוצר של להקת אפריקנה, אשר תלהיב את הצופים במגוון שירים, ריקודים וסיפורים. בנוסף יתקיימו מפגש עם קופים מכל העולם, ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי לילדים, סדנאות יצירה ברחבי הפארק והפתעות נוספות.
מתי: א-ה ,שבת - 10:00-16:00יום ו, 10:00-14:00 אפשר לשהות במקום שעתיים לאחר הסגירה.
מחיר: 48 ₪
לפרטים: 08-9285888 / www.monkeypark.co.il

'יריד המושב' - היריד הכפרי במבוא מודיעים
תושבי מבוא מודיעים, המייצגים דוגמא לעשייה יהודית בתחומי המוסיקה, האמנות והטיפול, מזמינים ליום חוויתי שיכלול הופעות בכל שעה עגולה עם ניגוני הרב קרליבך, מוסיקה חסידית שמחה ומוסיקה יהודית אלטרנטיבית. במקביל להופעות, יתקיימו מגוון סדנאות והפעלות לילדים, מבחר דוכני אמנות יוצגו ברחבי המושב, יתקיימו סדנאות יוגה וריפוי הוליסטי ועוד.
מתי: 13.4, י"ז בניסן, בשעות 12:00-21:00.
מחיר כניסה כתרומה: 50 ₪ מבוגר/ 25 ₪ לילד (עד גיל 18). משפחה (5 נפשות ומעלה): 150 ₪.
לפרטים: 052-3240789 / www.mammesh.com

"אקסטרים ביער", פעילות מיוחדת בתל חדיד
חגיגה אקטיבית לכל המשפחה עם מגוון עצום ומרגש של הפעלות אתגריות ומגבשות למגוון גילאים: באנג'י, אומגה, רכיבה על סוסי פוני, גשר חבלים והדובדבן שבקצפת – מגלשת ענק לחוויה של פעם בחיים.
בנוסף, מתקני ריחוף יקנו את האפשרות הנדירה לחזות במתרחש ממעוף ציפור, וקירות טיפוס יחודיים יתנו את האפשרות לטפס גבוה אל על. הפעילויות ילוו על ידי צוות אתגרים המנוסה, שידריך בין התחנות. אפשרות להשכרת אופניים לטיול בשבילי יער בן שמן.
מתי: 12-18 לאפריל (מלבד החג ושבת) שעות: 09:30 – 18:00 בימי חול, שישי: 09:00 – 15:00
מחיר: 78 ₪ לכרטיס, מחיר משפחתי 4 כרטיסים – 276 ₪. האומגה והבנג'י בתוספת של 3 ₪ לפעילות. קופון 50% הנחה באתר עמותת תיירות חבל מודיעין.
לפרטים: 03-9072710 / http://etgarim1.co.il/

חוות הזיתים אלאדין, כפר רות
בסיורים לפסח בחוות אלאדין מאכילים את תרנגולי החופש (חג החרות), שותלים בעציץ שמקבלים הביתה (חג אביב), מכינים פיתה מקמח מצה (חג המצות) ושומעים על החי והצומח בחווה.
מתי: בכל חופשת פסח בתאום מראש
מחיר: 35 ש"ח לאדם
לפרטים ותיאום: 054-3141822/4

aladin11.jpg
חוות אלאדין (צילום רימון ארצי)

הבובות של סבא מוטי, גינתון
להוציא חיוך מעץ - סבא מוטי פותח בחג הפסח את סדנת האומן והגלריה שבביתו, במושב גינתון לתצוגת בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה. הבובות שובות לב ומרתקות ילדים ומבוגרים כאחד. לילדים הנאה מרובה ולמבוגרים קצת נוסטלגיה ולכולם ביחד קצת יותר חיוך.
בתצוגה: בובות מורכבות מ-20 עד-30 חלקים, כאשר החיבור המיוחד שלהם מאפשר גמישות רבה החל מפעילות ספורטיבית וכלה בריקוד בלט. בובות עץ/חבל של דמויות אדם וחיות, בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק.
במהלך החג יקיים סבא מוטי גם פעילות יצירתית לילדים שבמהלכה יוסבר על תהליך העבודה ובהמשך, יחד עם המשתתפים, יבנה סבא מוטי בובת עץ/חבל על פי בחירתם וטעמם. הילדים בוחרים גוף, גפיים (כדורים) חבלים וכובע וסבא מוטי ילווה אותם בתהליך ההרכבה בתום ההרכבה הבובה תסע איתם הביתה. מתאים לילדים ומבוגרים כאחד
מתי: 12-13/4 בשעות 10:00-16:00, 14/4 10:00-14:00. מומלץ להגיע כ-15 דקות לפני תחילת הפעילות. זמן פעילות משוער: 60-90 דקות. ברישום מוקדם בלבד
מחיר: התצוגה ללא תשלום. הפעילות במחיר 55 ₪ (מתוך זה עלות הבובה 50 ₪).
הפעילות מותנית במזג אויר נאה, במקרה של ספק נא להתעדכן
ליצירת קשר: 050-6688680 motishvartz@walla.co.il www.motispuppets.co.il

טיול ניווט בטבע לכל המשפחה ביער בן שמן – פסח 2017
ניווט משפחות סוחף, המתאים לכל המשפחה, מקטן ועד גדול.
מגיעים לנקודת המפגש בפינת פיקניקים נסתרת ביער בן שמן (מיקום מדויק יישלח לנרשמים), מתכבדים בקפה ומאפה, מקבלים הדרכה על המפה ועל האזור ויוצאים לדרך.
כל משפחה מקבלת מפת ניווט של האזור עם נקודות ציון המסומנות עליה, אשר נמצאות בשטח. מסלול הניווט הוא גמיש, מעגלי, ומתוכנן באופן כזה המאפשר לבחור את הנתיב ונקודות הציון אשר מתאימים למנווטים.
הניווט כולל חידון בנושא החג, הטבע והאזור בו מנווטים. אורך המסלול נע בין שני ק"מ לחמישה ק"מ, על פי בחירת המנווטים, על שבילים נוחים ובטוחים.
בסיום הפעילות מקבלים תעודות נווטות ונווטים מוסמכים ולאחר מכן כולם מוזמנים להישאר לעשות פיקניק במקום, וכדי שההורים יוכלו להתאושש, לילדים מתקיימת פעילות יצירה.
מתי: חוה"מ פסח, ימים רביעי וחמישי 12-13 באפריל. ט"ז – י"ז בניסן.
מחיר: משפחה המונה 3-7 נפשות מעל גיל 5: 200 ₪ משפחה המונה 8 נפשות ומעלה מעל גיל 5: 300 ₪ ואם מגיעים רק שני בני משפחה: 140 ₪
להרשמה ופרטים נוספים: עמי גור 052-3516818 http://www.amikoshernivut.com/
ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: