בי וומן » כתבות » נזיד עדשים עם יעקב אבינו וחידות עם שלמה המלך

נזיד עדשים עם יעקב אבינו וחידות עם שלמה המלך 

נזיד עדשים עם יעקב אבינו וחידות עם שלמה המלךמאת: מערכת האתר, מדור: אירועים
פורסם בתאריך: 23/06/2017

סיורי ערבי קיץ בכל יום חמישי, בעקבות כמה מהכוכבים הגדולים של סיפורי התנ"ך. מבשלים נזיד עדשים כמו יעקב אבינו, יורדים בסולם אל בור מים אפל בעקבות יוסף, מכירים את סיפורן של שתיים מן הנשים החזקות בתנ"ך – דבורה ויעל, חדים חידות על שלמה המלך החכם באדם ועוד

כל יום חמישי ביולי ואוגוסט בשעה 17:00 בפארק נאות קדומים

אין מקום מתאים יותר מהפארק התנ"כי נאות קדומים לעורר לחיים כמה מגיבורי התנ"ך.
בערבי הקיץ הנעימים, יתקיימו סיורי משפחות חוויותיים, העוקבים אחרי חייהם של כמה מן הדמויות הבולטות והמרתקות בסיפורי התנ"ך.
בכל שבוע יתמקדו הסיורים בדמות אחרת. במהלך הסיור ישמעו את סיפורם המיוחדים, יכירו מקרוב את אורח חייהם ואפילו יכינו מאכל מקראי טעים במיוחד.

סיור אחד יתמקד ביעקב אבינו, הילד של אמא, שקנה את בכורתו בנזיד המעולה שבישל לאחיו והפך להיות אחד מהרועים הגדולים של הזמן הקדום. בסיור מכירים מקרוב את עדר הצאן וחיי הרועים, דולים מים מבור המים, מבשלים נזיד עדשים סמיך ועשיר ושומעים על סיפור התאהבותו של יעקב ברחל.

במפגש השני פוגשים את יוסף, ומכירים את סיפור חייו הסוער של האח יוצא הדופן שאהב לחלום ולפתור חלומות, מהשלכתו לבור ומכירתו לעבד ועד הפיכתו למשנה לפרעה מלך מצרים. בסיור יורדים בעזרת סולם אל בור מים ריק ואפל, בונים מלבני בוץ דגם של מחסן תבואה מצרי קדום ולקינוח אופים פיתות על הטאבון.

neat23.JPG
קיץ בנאות קדומים (צילום איתי בלסון)

הסיור בשבוע השלישי מתמקד בשתי נשים חזקות – דבורה הנביאה ויעל הגיבורה, שבדרך פעולתן השפיעו רבות על תקופה שלמה. נשים חזקות ומשפיעות שגברים התמוטטו לרגליהן. במהלך הסיור שוזרים צמידים מחוטי צמר צבעוני כאותו שלל שנלקח במלחמה, חובצים חמאה משמנת ומכינים גבינה מחלב, כמו שהכינה יעל באוהלה, את החמאה והגבינה מתבלים במעט דבש תמרים.

המפגש הרביעי יהיה על שלמה המלך. תקופתו של המלך שלמה זכורה כתקופת שפע חקלאי ושלום אזורי, שלמה החכם באדם כתב משלים רבים על הצומח הרב שהכיר ועל יופיו של הטבע.

בסיור חדים חידות, מכירים את צמחי הארז והאזוב שאליהם ידע לדבר שלמה, כותשים את האזוב למזכרת קטנה וטעימה, מבקרים בבריכת 'שלמה' שבפארק בה מפעילים את מתקני המים המיוחדים,. מסיימים במנה מלכותית מיוחדת וטעימה.

הסיורים יתקיימו בימי חמישי, בחודשים יולי ואוגוסט, בשעות 17:00-19:30
מחיר: 40 ₪ למשתתף (מעל גיל 3)

לפרטים ומידע נוסף: 08-9770770


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

פסח בשבילי?
זמן איכות עם הילדים/ המשפחה/ בן הזוג
ארוך מידי... רק לחזור לשגרה
הוצאות בלתי נגמרות
צריך לפחות פעמיים בשנה

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש:
ילדים, משפחה, בילויים, נאות קדומים, קיץ, חופש