בי וומן » כתבות » טאצ\' של מומחה: 10 דרכים מעניינות לעדכון חלל הבית

טאצ' של מומחה: 10 דרכים מעניינות לעדכון חלל הבית 

טאצ' של מומחה: 10 דרכים מעניינות לעדכון חלל הבית, מדור: לייפסטייל, עיצוב הבית
פורסם בתאריך: 07/07/2017

תהליך עיצוב הבית הוא יותר אומנות ממדע מדויק, והוא מאופיין בסובייקטיביות עצמית. עם זאת, ישנן דרכים מוכחות לשפר את המראה העיצובי בבית באופן מקצועי.

מה מתאים עם מה? איזו ספה כדאי לקנות? אילו חומרי גלם יתאימו לסגנון העיצובי שלי? ממש לפני הקיץ התקופה בה כולם מחדשים בו את הבית, אנשי המקצוע עושים לכם סדר וממליצים על הדרכים הנכונות והמאפיינים שכדאי לשים לב לגביהם בדרך לעדכון חלל ביתכם.

אל תזרקו את השטיח של סבתא: נוסטלגיה היא כלי מאוד חזק כמחולל רגשות, אך גם כהעצמת מראה עיצובי. "אביזרים נוסטלגיים חוזרים השנה בגדול כפריטי עיצוב . מתנורים ומוצרי חשמל ועד לשילוב של פריטי עיצוב עתיקים בעלי הילה קלאסית שנראו כאילו נלקחו מטירה בימי הביניים כדוגמת מפת עולם ישנה, שטיח עתיק בעבודת יד או אביזר טכנולוגיה קדום, יש להם את הכוח לתת ייחוד לחלל ולסגנן אותו קצת אחרת". מסביר אסי ארביב מקבוצת קלינטון סחר יבואנית TEKA.

תהיו אמתיים לעצמכם: מקצוע עיצוב הפנים הוא נרחב באותה מידה שהוא מסובך ומשתנה ללא הרף. בעקבות זאת כדאי לשמוע עצות של מומחים שחיים את המקצוע בכדי שיעזרו להבין מה כדאי. אולם, בסופו של דבר חשוב לזכור מי שיעשה שימוש בבית הוא אתם, ולא אף אחד אחר. "כשמגיעים לעצב את הבית, חשוב לבדוק מה מתאים לכם באופן אישי ולא רק מה יפה או נחשב. אין רק דרך אחת להגיע לבית שאתם תאהבו להיכנס אליו ואין צורך לקבל מוסכמות עיצוביות ותכנוניות כתורה משמיים. למשל חדר ארונות אינו הכרח, וכך גם שירותי אורחים או חדר לכל ילד. אין צורך לקבל את מה שאומרת השכנה ממול או את מה שהיא אומרת "שאמור" להיות, רק את מה מתאים ועובד בשבילכם" מסבירה האדריכלית רוני אביצור .

המראה הטבעי: אל תפחדו לחזור למקורות. השימוש בעולם שלם של חומרים טבעיים כגון בטון, קש, חבלים, רטן, טרקוטה, אבן טבעית וברזל חשוף, היה נחשב למוזנח, לא מושקע ומיושן. אך בשנים האחרונות החלו מעצבים לחזור למקורות ולהשתמש במכלול השלם של חומרים טבעיים אלו. "בשנים האחרונות ישנה מגמה ירוקה חזקה בעיצוב הפנים לעשות שימוש בחומרים טבעיים, ממוחזרים או ידידותיים לסביבה. חלק מכך נובע מהגברת המודעות לשמירה על הסביבה טבעיים בעלי מראה אותנטי אך הסיבה המרכזית היא שיכולת העיבוד של חומרים אלו יוצרת מגוון רחב של פריטי עיצוב ורהיטים מרשימים שניתן לשלב בכל בית. הכנסת חומרים טבעיים בעלי גימור מחוספס מוסיפים עניין וייחוד לחלל העיצובי של כל חדר". מסבירה מילי עשור, מבעלי רשת האוס אין.

תערבבו בלי פחד: אקלקטיות היא תכונה מאוד ישראלית במיוחד בגלל העובדה שיש פה איחוד של המון תרבויות שמתנגשות אחת עם השנייה באופן יומיומי. הסיבה השנייה היא שפשוט לא היה פה מספיק מבחר בשביל להרכיב עיצוב בית תחת סגנון אחד. " סגנון זה מתחזק מאוד בשנים האחרונות והוא צפוי להיות מאוד פופולרי. הטריק האמיתי בסגנון זה תמיד היה כיצד לבצע את השילוב של אביזרי עיצוב מסגנונות שונים בצורה חלקה ונעימה לעין תוך שמירה על חוט מקשר בין כל האלמנטים, לדוגמא עם בחרנו את העץ כחומר הדומיננטי והמקשר בחלל חשוב לשלב אותו במספר נקודות ברחבי החלל, ברהיטים שונים, ובכך ליצר בסיס אחיד שיכול לקבל אליו מגוון של אלמנטים נוספים" מסבירה מעצבת הפנים בר אילטוביץ.

אל תפחדו מצבעים חזקים: חיזוי טרנדים היא משימה לא פשוטה, אך אם ישנה חברה אחת שניתן לסמוך עליה בכל התחום של חיזוי הצבעים של העונה הבאה, היא חברת פאנטון. "על פי חברת הצבעים האמריקאית, הצבע הרשמי של לשנה 2017 שנקבע הוא ירוק טבעי, בתחילה הורמו גבות אך ניכר כי החשיבות בהכנסת טבע לבית תרמה לשילובו . אל חשש מצבעים חזקים. הם רק יעניקו משמעות כל חלל ",מסבירה שרית קריית גולדשטיין מגולדשטיין גלרי טפט.

gold61.jpg
אל תפחדו מצבעים חזקים, גולדשטיין גלרי טפט (צילום יחצ)

אל תפחדו לגבות : בשנים האחרונות התרגלנו לכך שהמיטה שלנו בנויה עם ראש מיטה שעשוי מעץ או מתכת חשופים, ולרוב הוא היה חסר כל ייחוד או הבלטה, אולם כל זה משתנה לאחרונה. "אם המיטה היא גולת הכותרת והמרכז של חדר השינה, אין כל סיבה שלא להשקיע ברקע שלה כך שיעצים וידגיש את ייחודיות המיטה. לכן, לאחרונה תופס תאוצה הטרנד של הגדלת ראש המיטה והכנסת ריפוד אלגנטי שיוסיף תחכום והעצמה לכלל המיטה. כך שגם עם אתם עדיין אוהבים את המיטה הישנה שלכם, בהשקעה לא גבוה תוכלו להעניק לחדר כולו מראה וחדש ומרענן". מסבירה אדריכלית הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ.

העתיד נראה שחור: שחור הוא צבע מאוד פופולרי בעיצוב בגדים, בעיקר בגלל שהוא נחשב לצבע מרזה, אך בעיצוב הפנים הוא היה נחשב בעיני רבים לכמעט טאבו. בשנים האחרונות בכל השתנה היחס בעולם עיצוב הפנים בכל הקשור לצבע השחור בתוך הבית. הוא הפך ממילה גסה, לדבר החם של התחום. "אין ספק שהשחור עבר שינוי קונספטואלי. פתאום רואים אותו כצבע חיוני כשחושבים על עיצוב הבית: אם זה בקירות, בנגרות או באקססוריז וטקסטיל. שחור הופך היום לצבע ניטרלי. אם אנחנו לובשים שחור לאירועים הכי רשמיים, אז למה לא להלביש גם את הבית שלנו בשחור?" מסבירה הילית פרויד חרש מבעלי רשת חרש.

להפריח פרחים בבית: דרך טובה וקלה להעניק פרץ קטן של רעננות ואף קמצוץ של שובבות, היא על ידי הוספת אלמנט עיצובי של הדפסים פרחוניים. "עד לא מזמן היה מקובל שהמראה של הדפסים פרחוניים הוא מיושן ונמצא רק בבתים של סבתות, אולם חומרים וטכנולוגיות חדישים ועיצובים מודרניים הפכו אותו למראה חדש , משופר ומלא עניין שעומד להופיע בהרבה בתים בשנה הקרובה. הדפסים אלו נראים נהדר על חיפוי קיר, כורסאות יחיד, שטיחים, ספות, סדינים, ואף על וילונות לנועזים יותר. פריט אחד או קיר שיובלט יעניק לחלל משב רעננות לחלל העיצובי" מסבירה שרית קרייתי גולדשטיין מ-גולדשטיין גלרי טפט.

gold62.jpg
עידן הברונזה. אריאלה עזריה ברקוביץ (צילום אלעד גזית)

עידן הברונזה: ברונזה היא לא מתכת חדשה, והיא למעשה נמצאת בשימוש בני אדם כבר למעלה מ-5,000 שנה, אך לאחרונה החלו מעצבים לעשות בה שימוש תכוף יותר בתוך הבית, בעיקר בגלל גווניה המיוחדים. " "גוונו הייחודי והלא אחיד של הברונזה שמשלב ברק עם מעט חספוס, מקנה לו הרבה שיק ומשתלב מצוין עם סגנון העיצוב המודרני. מכיוון שברונזה בבסיסה היא סגסוגת לא הומוגנית, היא משלבת בתוכה מספר גוונים. בעקבות זאת, מציגה המתכת גוונים שונים בשעות שונות ביום, דבר שמעניק לו ייחודיות ועניין. שילוב של פריט עיצוב בודד שעשוי מברונזה יספיק בשביל להכניס עניין לחדר מסוים, זה יכול להיות כלי קישוט או ידית של דלת, אך גם משהו גדול כמו חיפוי קיר שלם בצבע ברונזה,". מסבירה אדריכלית הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ.

תחשוב פונקציונלי: מעבר ליופי ולנראות החלל, ישנה קודם כל חשיבות לנוחות בעלי הבית. מטרתו של עיצוב פונקציונלי הוא לשפר את הייעול בחלל כך שהוא לא רק יראה יפה ומעוצב, אלא ירגיש גדול יותר, מרווח יותר ונעים לשימוש. "מכיוון שכיום יותר ויותר אנשים בוחרים מסיבותיהם לגור במרכזי ערים,, נוצר הצורך לאמץ סגנון עיצוב שיודע כיצד לעבד חדרים קטנים יותר לכדי חללים מעוצבים שמשרתים ביעילות את הפונקציות שלשמם הם יועדו. אחת הדרכים לעשות זאת היא להפסיק לספור בית על פי סך החדרים שלו, אלא על פי חללים ייעודיים והצרכים בפועל" מסביר האדריכל עופר רוסמן – סטודיו XS


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: