בי וומן » כתבות » לחיות ללא הטייס האוטומטי של חיינו

לחיות ללא הטייס האוטומטי של חיינו 

לחיות ללא הטייס האוטומטי של חיינומאת: מערכת האתר, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 14/09/2017

רובנו הולכים במסלול שהתוותה לנו התרבות, החברה, הציפיות של משפחתנו, החינוך או הנסיבות. דפוסי החשיבה, ההתנהגות והשפעת הסביבה מניעים אותנו ומייצרים מצבים, אירועים, בחירות וקשיים בעלי מאפיינים דומים לאורך חיינו. התוצאה היא שנוצרת תחושה של תסכול, תקיעות וחוסר אונים ואובדן אפשרות לשינוי המצב הקיים.

שיטת "השער להגשמה" דנה באופן שבו אנו מושכים לחיינו בכל זמן נתון אנשים, מצבים ואירועים בהתאם למה שמתרחש בתוכנו. שינוי המציאות החיצונית מחייב קודם כל שינוי שנובע מהתת-מודע שלנו. תת המודע מגדיר את העולם הפנימי שלנו-המורכב מאמונות, דפוסי חשיבה והרגלים הנמצאים בתת מודע ופועלים "על טייס אוטומטי" שמנהל אותנו ומפעיל אותנו בחיים.

התחלתי ללמוד התפתחות ומודעות עצמית כדי לסייע לעצמי לקבל כלים להתמודד עם קשיים ומשברים : גידול הילדים לצד התפתחות קריירת ניהול, ונטל של פרנסת בית ועוד. הכלים שלמדתי סייעו לי לקדם את חיי ולפתור את המשברים שחוותי. במקביל החלו לפנות אלי אנשים בבקשת לעזרה ומצאתי את עצמי מייעצת. מאמנת ומסייעת להם דרך דמיון מודרך בשילוב כלים מעולם המדע, המחקר והתנ"ך.

העקרונות של שיטת "שער להגשמה" וטיפים ליישום :
1. מודעות עצמית "דע את עצמך" (סוקרטס) –אנשים החיים חיים שלמים עם אותם אמונות והרגלים מתפלאים כיצד אינם מצליחים להתקדם ואיך הם מושכים לחייהם את אותם מצבי חיים ואירועים- הבעיה טמונה בפעולת ההרגל הנקראת "אוטומט".
לימדו להכיר היטב את עצמכם : החוזקות, הכישורים והיכולות שלכם לצד החסרונות וכל מה שהנכם צריכים לשפר. אהבו את עצמכם עם כל המכלול הזה. כי רק ממקום של קבלה ואהבה אפשר לשפר. גם כשאתם מרגישים רע או חוסר מצב רוח התמקדו בטוב שיש בחייכם.

2. מחשבה בוראת מציאות- כולנו יוצרים בכל יום ורגע את מציאות חיינו במודע וגם לא במודע. היכולת להשתמש בכוח המחשבה הוא כוח עצום, להבין איך המוח שלנו עובד ולהשתמש בידע הזה לטובתנו ליצירת מציאות רצויה עבורנו. תוך שימוש בעקרונות ההגשמה, חיזוק כוח הרצון, מיקוד ובהירות, חיזוק האמונה. חיזוק הביטחון, שימוש נכון בכוח הדימיון, ציפייה נכונה, תוכנית עבודה, פעולה ועשייה מדויקת.
שימו לב למחשבות שלכם, לשיח הפנימי שמתחולל בתוככם, למילים בהם אתם משתמשים ביומיום. בכל רגע ורגע אתם יוצרים את מציאות חייכם.

3. פיתוח הערכה עצמית ודימוי עצמי – מחקרים מוכיחים שאנשים בעלי דימוי עצמי גבוה מאושרים, שבעי רצון ומצליחים להגשים את עצמם.. הערכה עצמית היא המפתח להצלחה לכן חשוב לאהוב את עצמנו עם כל המכלול שבנו ואז יאהבו אותנו חזרה.
כתבו על דף את כל ההישגים שלכם, היתרונות, הכישורים, היכולות וההצלחות שהיו לכם עד כה. קראו את זה כל בוקר וערב במשך 40 יום לפחות וכך תשתפר ההערכה העצמית שלכם. לימדו מהם הכישורים והייחודיות שלכם והשתמשו בהם בחייכם.

4. למדו לפתח אסרטיביות – השתדלו להצליח אך לא על חשבון רמיסת אחרים בדרך.
טיפ : למדו לבקש את שמגיע לכם בצורה אסרטיבית שלא משתמעת לשני פנים. לומר לא כשהדבר אינו מתאים לכם מבלי להרגיש רגשי אשם.
פרגנו לאחרים ותיהנו כשמפרגנים לכם, למדו לומר תודה כשמחמיאים לכם.

5. קשיים ומשברים – קושי וכישלון הם חלק מה- DNA של הצלחה. "יש אנשים הרואים בכל קושי הזדמנות ויש הרואים בכל הזדמנות קושי". פיתוח מודעות שקושי הוא זמן של ישועה וכל האנשים שהגיעו לגדולה והטביעו חותם באנושות צמחו ממשברים וקשיים.
כשאתם נתקלים בקושי הבינו שזהו ניסיון שמטרתו להעלות אתכם על נס ההצלחה. הפנימו שבכל קושי יש הזדמנות להצלחה.

6. התרחקו מאנשים מרעילים – התרחקו והרחיקו מעליכם אנשים שלא מפרגנים לכם, או שאינם מאמינים בכם או שנותנים לכם להרגיש לא נוח לידם.
חשוב לשהות בסביבת אנשים אופטימיים, מפרגנים ומצליחים. אנשים מנצחים נמצאים בסביבה מנצחת.

7. הודיה כדרך חיים - למדו להודות על מה שיש.
מדי בוקר עם הקימה תודו על 5 דברים שקרו לכם במשך היום .למדו להודות גם על הדברים הקשים שלא מסתדרים לכם בחיים, כשאנו מתיידדים עם הבלתי נמנע הקושי הופך לטוב ואנו חווים ישועה.
תודו על מה שעדיין לא קבלתם. כשאנו מודים על מה שעדיין לא קבלנו , זה מקדם את ההצלחה.

8. מטרות כדרך חיים – "אדם שלא מציב לעצמו מטרות, יעבוד לעולם עבור אנשים שהציבו לעצמם מטרות".
הציבו לעצמכם מטרות באופן קבוע, קבעו סדרי עדיפויות, כתבו אותם על דף, הכינו תוכנית פעולה, פתחו נחישות, עקביות והתמדה.

9. כוח הרצון – פתחו את כוח הרצון "אין דבר העומד בפני הרצון".
כתבו על דף מה מהם הרצונות שלכם, בדקו כל רצון אם הוא רצון אמיתי, רצון שבא ממקום אמיתי ולא ממקום של ריצוי הזולת. בדקו האם הרצונות שלכם מתואמים עם הערכים הפנימיים שלכם.

10. חזון ודימיון - הכינו לוח חזון עם תמונות ומשפטים שמייצגים את כל החלומות שלכם. המוח שלנו חושב בתמונות, ראו בעיני רוחכם את החלומות שלכם מתגשמים.
השתמשו בכוח הדימיון להגשמת יעדיכן, ראו תוצאה סופית רצויה במשך 40 יום בוקר וערב. הוסיפו רגש וציפייה. צפו שהמציאות תתגשם.

11. דאגה בלב איש ישיחנה – למדו לשחרר באופן קבוע דאגות, כעסים, טינות.
כתבו על דף מה שמציק לכם, שוחחו עם אדם שהנכם סומכים עליו, הוציאו מלבכם בכל דרך אפשרית.

12. רגשי אשמה – כתבו על דף את כל הדברים שיש לכם בחיים שאתם מרגישים כלפיהם רגשי אשם. שחררו זאת מליבכם, כל מה שקרה הוא הדבר המדויק ביותר עבורכם גם אם זה לא נראה לכם כעת.

13. פחדים – למדו לזהות את הפחדים שלכם. הבינו שהפחד נמצא בדמיון.
תתיידדו עם הפחד. תעשו את מה שהנכם פוחדים ממנו ותצליחו.

14. אינטואיציה
– תפילה היא הדרך בה אנו מדברים עם אלוהים ובה אלוהים לוחש לנו באוזן. פתחו את חוש האינטואיציה,הקשיבו לליבכם ועקבו אחר התחושות שלכם. נהלו יומן מעקב לתחושות הבטן. למדו לפעול לפי תחושות בטן ולראות מתי מצליח ומתי לא.

15. רוגע שלווה ושחרור מתחים – למדו לפתח דרכים לשחרר לחצים ומתחים כדרך חיים : נשימות עמוקות, מדיטציות, דימיון מודרך, ספורט, ריצה והליכה ותזונה בריאה.

אהובה ונה, בעלת תואר שני בתנך, מאמנת אישית וקהילתית ,מנחה בדמיון מודרך, טטה הילינג, יוגה ומדיטציות. מגיעה מעולם החינוך בו עסקה בתפקידי ניהול בתי ספר והנחייה. מרצה מזה 10 שנים לקהלים שונים בנושאי מודעות עצמית וקבלת כלים להתמודדות עם משברים וקשיים בכל התחומים. המשותף לכל הקהלים הינו הרצון לקדם את חייהם למקום טוב יותר, להתמודד עם קשיים ומשברים, למצוא זוגיות ופרנסה.


הכותב/ת: אהובה ונה
אהובה ונה
אהובה ונה, בעלת תואר שני בתנך, מאמנת אישית וקהילתית ,מנחה בדמיון מודרך, טטה הילינג, יוגה ומדיטציות. מגיעה מעולם החינוך בו עסקה בתפקידי ניהול בתי ספר והנחייה. מרצה מזה 10 שנים לקהלים שונים בנושאי מודעות עצמית וקבלת כלים להתמודדות עם משברים וקשיים בכל התחומים. המשותף לכל הקהלים הינו הרצון לקדם את חייהם למקום טוב יותר, להתמודד עם קשיים ומשברים, למצוא זוגיות ופרנסה.
תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

מאמינה באסטרולוגיה?
ברור
ממש לא
קוראת את התחזית השבועית
מדי פעם מתעדכנת

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: