בי וומן » כתבות » 7 השאלות שצריך לשאול את הרופא לפני זריקת המילוי הראשונה

7 השאלות שצריך לשאול את הרופא לפני זריקת המילוי הראשונה 

7 השאלות שצריך לשאול את הרופא לפני זריקת המילוי הראשונה, מדור: אופנה ויופי, קוסמטיקה, בריאות, רפואה, טיפוח הגוף
פורסם בתאריך: 14/12/2017

הגעת לגיל הקמטוטים? בחרת להזריק לפנים?
ד"ר רויטל בראלי , נוירוכירורגית ומומחית ברפואה אסתטית, מציגה את השאלות שכדאי לשאול את הרופא המטפל בך לפני זריקת מילוי הפנים הראשונה:


מהו החומר המוזרק? – בתחום ההזרקות קיימים מספר סוגים של מזרקי מילוי, בהם מוזרקת חומצה היאלורונית (חומר המילוי). אולם רק חברות בודדות קיבלו את אישור ה- FDA, לאחר שעברו בהצלחה מחקרי בטיחות ויעילות. החומרים המוזרקים בהם יקרים יותר, אבל מחיר ההתפשרות כבד. חומר לא איכותי יכול לגרום לתוצאה לא אסתטית כדוגמת היווצרות גושים באזור ההזרקה עקב פיזור לא אחיד של החומר או ספיגה מהירה אשר תיתן תוצאה לטווח קצר בלבד למרות הבטחות הרופאים כי התוצאה נשמרת עד שנה.

מהי סמיכות החומר המוזרק? – החומרים מגיעים בדרגות סמיכות שונות, המיועדות לטפל באזורים נבדלים בפנים. כך למשל, סמיכות החומר להזרקה מתחת וסביב העיניים חייבת להיות נמוכה (נפח של 1 סמ"ק). יש לבדוק כי הרופא מסביר באילו מזרקים הוא משתמש ולאיזה איזור בפנים. חשוב לדעת כי יתכן והרופא יחליט להשתמש באותו הטיפול בשני מזרקים שונים בעלי סמיכות שונה לקבלת התוצאה הטובה והאיכותית ביותר. אי התאמת ריכוז החומצה היאלורינית לאיזור המטופל עלולה להוביל לנזקים רפואיים ואסתטיים כאחד, נפיחות באיזור העיניים, חסימת הניקוז הלימפטי באיזור המוזרק ותוצאה איתה לא נרצה לצאת מהבית.

איך מזריקים? – כיום קיימות 2 טכניקות הזרקה: האחת הטובה והמוכרת ע"י מחט והשנייה ע"י קאנולה, מחט קטומה בקצה. יתרונה של הקאנולה טמון ביכולתה להימנע מפגיעה בכלי דם באזור ההזרקה. כך מפחיתים ומונעים היווצרות שטפי דם או חלילה הזרקת החומר לתוך כלי דם וחסימתו, אשר יכולה להביא לנמק בפנים. טכניקת הזרקה בקאנולה הוטמעה בתחום האסתטיקה הקלה בשנים האחרונות והיא תופסת תאוצה אצל מרבית הרופאים המוכרים בתחום.

האם יש לך הילורונידאז? – ילורונידאז הוא אנזים המצוי בגוף האדם ויודע לפרק את החומצה ההיאלורונית הטבעית. כל רופא העוסק ברפואה אסתטית חייב לאחסן במרפאתו את החומר היאלורונידז . למעט תיקון הזרקה כושלת תפקידו העיקרי לסתור ולפרק את החומצה היאלורונית המוזרקת במידה והוזרקה לתוך כלי דם ולמנוע נמק.

bareli11.jpg
דר רויטל בראלי מפרומד מרפאת המומחים מבצעת הזרקות

מתי לא כדאי להזריק? - מאחר והרפואה האסתטית אינה מטפלת באנשים חולים אלא באנשים שכל מטרתם הינה לשמר ולשפר את חזותם החיצונית רצוי לדעת מתי לא לרוץ לרופא:
הריון - אמנם לא בוצעו מחקרים בנושא אבל כיום לנשים בהריון קיימת התווית נגד, הרפס, זיהומים עוריים פעילים מלווים בחום, שימוש בתרופות מסוימות כמו מדללי דם – האם כדאי להפסיק את השימוש בהן ועוד.

החלטנו כבר - עכשיו לאיזה רופא פונים? –כל רופא בעל רשיון לעסוק ברפואה בישראל יכול באופן עקרוני לבצע הזרקות אסתטיות, אך לא בהכרח יהיה כשיר לכך. יש לדאוג כי הרופא הינו בעל ההכשרה המתאימה והספציפית לעסוק ברפואה אסתטית, בעל ידע ניכר באנטומיית הפנים והצוואר ובעל נסיון כירורגי מוכח. בשטח פועלים רופאים מ-5 פרקטיקות שונות: רופאי משפחה, רופאי שיניים, כירורגים/כירורג פלסטי, רופאי עור ונוירולוגים. כל אחד מהרופאים הללו מביא יתרונות וחסרונות לתחום. ישנם רופאים שהכשרתם אינה מקיפה מספיק את תחום האנטומיה של הפנים והצוואר, או כאלה שלא ביצעו כלל הכשרה ברפואה אסתטית. שאלו את הרופא להתמחותו וניסיונו ואל תתביישו-אם יש ספק אין ספק, יש זכות מלאה לראות תעודות הכשרה.

מתי לקבוע את התור? – לכל טיפול עשויות להיות תופעות לוואי, אמנם בתחום הרפואה האסתטית תופעות הלוואי הינן פעוטות ואינן שכיחות אך איננו רוצים שתופעה אחת שכזאת, גם אם סיכוייה להופיע נמוכים תשפיע על המראה הכללי. התופעות האלה אמנם זמניות אבל כל אחד עלול להגיב לטיפול אחרת ואין לדעת מתי נחזור לשגרה . ולכן מומלץ לא לקבוע את הטיפול לפני האירוע החשוב לנו, אלא לקחת זמן סביר מן האירוע

הכותבת היא נוירוכירורגית מבצעת טיפולי אסתטיקה ופיסול פנים במרכז המומחים פרומד אסתטיקס


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: