בי וומן » כתבות » הדלתות המסתובבות של החיים

הדלתות המסתובבות של החיים 

הדלתות המסתובבות של החיים, מדור: טורים אישיים
פורסם בתאריך: 22/02/2018

זוכרות את הסרט דלתות מסתובבות? סרט בריטי משנת 1998, שבו מתפצל גורלה של הדמות הראשית – הלן (גווינת' פאלטרו) לשתי עלילות מקבילות שסופן זהה.
הלן שפוטרה מעבודתה במשרד ליחסי ציבור ממהרת לתפוס את הרכבת התחתית. בעולם אחד היא מספיקה ובעולם השני לא. בעולם הראשון, הלן מגיעה הביתה מוקדם מן הצפוי ותופסת את החבר שלה (לינץ') בוגד בה עם האקסית שלו. הלן עוזבת אותו ועוברת לגור אצל חברתה. בהמשך הלן מתאהבת בבחור שפגשה על הרכבת (האנה) והם מתארסים. בנוסף, היא מחליטה על שינוי תדמית ואף פותחת משרד יחסי ציבור. בעולם השני, הלן מגיעה הביתה באיחור ולא מספיקה לתפוס את החבר שלה עם המאהבת שלו. לאורך העלילה היא עובדת בעבודות שונות וממשיכה לסבול ממערכת היחסים עם בן זוגה, שממשיך לבגוד בה ולחיות על חשבונה.

אני חוזרת לדלתות המסתובבות של החיים
בעולם הראשון א.ע בת 30, אמא לשני ילדים בני 3 ו 5 .עובדת במשרד מאד משמעותי, עם כיווני התקדמות מובטחים. מאד חברותית, אוהבת את החיים, נהנית מכל רגע. אבל פתאום, באמצע החיים, היא מבינה שחיי הנשואים שלה עלו על שרטון – סלע ממש. היא מוצאת את עצמה בחיפוש אחרי אנשי מקצוע. שואלת את כל המכרים/חברים על איזה עו"ד הם ממליצים, על איזה פסיכולוג, מאמן, לה ולילדים, טיפול נפשי, טיפול אלטרנטיבי. משהו ש"יציל" אותה.

א.ע מתחילה את התהליך. תהליך לא פשוט. הולכת לעו"ד ראשון, לא עזר לה, ממשיכה לשני לשלישי ורק עם העו"ד הרביעי ה"תותח" וזה שאומרים עליו שהוא יקרן, הצליחה לקבל את הגט המיוחל. במקביל פנתה לטיפולים פסיכולוגים לילדים ולה. אני כבר לא מדברת על הכספים שהיא שילמה. היתה לה מטרה אחת- לצאת לחופש מהחיים! זה לקח כ 20 שנה, עד שמצאה את העבודה שרוצה, את בן-הזוג החדש, את עצמה!

בעולם השני א.ע בת 30, אמא לשני ילדים בני 3 ו 5 .עובדת במשרד מאד משמעותי, עם כיווני התקדמות מובטחים. מאד חברותית, אוהבת את החיים, נהנית מכל רגע. פתאום, באמצע החיים, היא מבינה שחיי הנשואים שלה עלו על שרטון – סלע ממש. א.ע עוברת תהליך של שינוי במשך כחצי שנה. היא מצאה את העבודה שרוצה, את בן-הזוג החדש, את עצמה!

האם אפשרי לבחור את הדלת המסתובבת של חיינו?
יוצרי הסרט השתמשו בדלת המסתובבת כדימוי לחיים הנסובים סביב ציר מרכזי אחד, אבל החיים שלנו לא נסובים רק בציר אחד. יש לנו השפעה כלשהי על המציאות שבה אנחנו חיות! הבחירות שאנו עושות אכן קובעות את מהלך החיים בכללותם ומשפיעות גם על חיינו בטווח הקצר . איך אנחנו יכולות להשפיע על דלתות חיינו?

השלב הראשון - להקשיב לעצמנו: קחי לך מחברת שהיא רק שלך. שבי 10 דקות כל יום במשך שבוע ותרשמי: מה הם הערכים והאהבות שלך, מה את רוצה לעשות (בלי תירוצים).
חלקי את הדף ל 5 עמודות : אני – אמא – רעיה – חברה - עבודה. אחרי שבוע תסמני את כל הערכים המשותפים שמצאת בכל תחומי החיים שלך.

השלב השני – לקיים סיעור מוחות עצמי: קחי את המחברת שלך , זוכרת? עשי עם עצמך סיעור מוחות, במשך שבוע לפחות 10 דקות ביום. רשמי בה את כל האפשרויות הקיימות כדי לעשות מה שאת רוצה: קורסים, קורס אינטרנטי, לימודים, חוגים, שיחה עם חברות, בדיקה באינטרנט. תכתבי את כל הדברים שאת רוצה לעשות בתחומים: אישי – חברתי – מקצועי, ואיך את רוצה לעשות זאת. תרשמי כל מה שנראה לך מתאים. אל תתייחסי אם אפשרי או לא, פשוט תתמקדי במה את רוצה.

השלב השלישי – תחילתו של שינוי: שינוי בהגדרתו הוא תהליך שבו עוברים ממצב מסוים למצב אחר. אנחנו יודעות שאם זה היה כל כך פשוט, היה קל מאוד לבצע את השינוי, אבל מאחורי כל שינוי יש פחד. פחד מהלא נודע, מהלא מוכר, מהאומץ, מחוסר בטחון בהחלטה.

נסי להיזכר בשינוים בחייך. כל שינוי שקרה לך- תיכון, צבא, נישואין , עבודה. תחשבי מה היה השינוי? האם בחרת בשינוי? כמה בחירה היתה לך? איזה חלק בשינוי היה מבחירה אישית? האם היו לך כמה אפשרויות? אם יכולת לבחור אחרת מה היית עושה שונה?

השלב הרביעי – לקחת אחריות: "אם נעשה מה שתמיד עשינו, נגיע תמיד רק לאן שהגענו". כדי לעשות שינוי עליך לקחת אחריות. להתעמק בדברים שחשובים לך! כך תוכלי לסובב את הדלת ולשנות את מציאות חייך.

אני היא א.ע והדלת הראשונה של חיי לימדה אותי שעלינו לעשות במשך החיים או בצומת משמעותית בחיינו "בדיוק אותו הדבר רק להפך". הבחירות שלנו משרתות אותנו בנקודת זמן מסויימת. אם נחליט ללכת בדרך מסויימת ולא נגיע למחוז חפצנו, סביר שאם נעשה בדיוק אותו הדבר-נרצה שינוי, נרצה צמיחה, נכוון גבוה, אבל נעשה זאת עם עיניים מורמות, פקוחות, עם הפנים לצד השני…תאמינו לי, שנגיע בדיוק למקום שנרצה ובאושר.

*עטליה אוברמן, מייסדת ומנכ"ל "אניתיאה" המרכז שאיתך בשביל החיים ויוזמת הכנס "אז מה את אומרת?"

מידע נוסף:
עטליה (60) נפלה בפעם הראשונה לתוך תהום חייה בגיל 30 עם 2 ילדים קטנים, אך הצליחה לחולל את חייה שוב ושוב מחדש בכל נקודת שבר ונפילה שחוותה. את מרכז אניתיאה (אני אלה) הקימה בשנת 2007 לאחר משבר נוסף שחוותה בחיי בעקבות מלחמת לבנון השניה.
אניתיאה מספקת מרחב לנשים, טכניקה לבניית מפת דרכים, וביצועה. במרכז פועלים אנשי מקצוע בשיתוף פעולה אשר מספקים מענה לכל הצרכים - פיננסי, אישי, אימוני, משפטי וכעוד. בנוסף, אניתיאה מקיימת כנסים, הרצאות והדרכות. אניתיאה, מרחב המאפשר לכל אשה להיות בעוצמתה גם כשהיא "חלשה". לפרטים נוספים: http://www.anitea.co.il/


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

יוצאים לחופשה הקיץ?
רק בארץ!
ברור שלחו"ל
הכי טוב בבית
עדיין לא החלטנו

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: