בי וומן » כתבות » נשים במזרח הרחוק

נשים במזרח הרחוק 

נשים במזרח הרחוק, מדור: בילויים ופנאי, תרבות, מדור שיווקי
פורסם בתאריך: 04/09/2018

המזרח הרחוק מתאפיין בתרבות שונה לחלוטין מזו שמוכרת לנו מאירופה ומארצות הברית. זה בא לידי ביטוי כמעט בכל היבט, אך מעניין לבחון את ההבדל בזירה הספציפית של יחס לנשים. למעשה, רבים טוענים שהיחס לנשים במזרח הרחוק מהווה אינדיקציה לשינויים שעוברים על התרבות המקומית וכגורם שעשוי לנבא כיצד ייראו בעתיד מדינות דומיננטיות כגון סין ויפן.

ראשית, חשוב להבין שגם בתוך המזרח הרחוק עצמו יש הבדל בין התרבויות: טיולים מאורגנים לסין מראים את ההבדלים האלה בצורה ברורה ולא צריך להיות מומחה למזרח הרחוק כדי לדעת שתושבי קוריאה הדרומית לא חולקים את אותה תפיסת עולם כמו במונגוליה, הונג קונג או טאיוון. מצד שני, אפשר להשתמש בסין ויפן כדוגמאות מייצגות ולשים עליהן את הדגש בשביל להבין טוב יותר את מעמד הנשים באזור.

יפן: ארץ השמש העולה והיורדת
מעמדה של האישה היפנית מורכב ומושפע משורה ארוכה של שינויים היסטוריים מהעת העתיקה ועד לימינו. בתקופה הקדומה של יפן נהנו הנשים מעדנה ועד המאה ה-8 נשלטה המדינה על ידי נשים-קיסריות. החגיגה הסתיימה בשערורייה שבה הייתה מעורבת הקיסרית שוטוקו ומאז הקיסרים הזכרים תופסים את ההובלה.

מסוף המאה ה-12 עלו לשלטון הסמוראים ומעמדה של האישה היפנית התהפך ב-180 מעלות. הנשים נחשבו לנחותות כי לא השתתפו בלחימה, נשארו לרוב בביתן ולא נטלו חלק בשלטון. בתחילת המאה ה-17 החליט השלטון להפריד את הלוחמים הסמוראים מנשותיהם, בעוד מאמצע המאה ה-19 החלה יפן להיפתח למערב והופיעו בפני הנשים הזדמנויות חדשות. כיום יפן מתאפיינת במתירנות מינית ואף מקובל שגברים בעלי אמצעים מחזיקים בפילגש.

סין: החברה המסורתית עוד כאן
סין מייצגת חברה מסורתית יותר בהשוואה ליפן. לפי המסורת, כל אישה צריכה להינשא באמצעות שידוך, לצאת מהבית בגיל צעיר ולהפוך להיות הרכוש של בעלה ומשפחתו לרבות נטילת אחריות מלאה על גידול הילדים וניהול משק הבית.
בנוסף, אזרחי סין ממשיכים לאמץ אץ המסורת הקונפוציאנית ולכן מעמדה של האישה מושפע מהגברים שבחייה. זה אומר שעד גיל 13 לערך מתייחסים אליה לפי המעמד של אביה, לאחר מכן בעלה ולבסוף בנה.

כמובן שמצב הנשים בסין וגם ביפן מורכב יותר מהמתואר לעיל, בין היתר כי הן ממשיכות להתפתח ובגלל שיש הבדלים בין המעמדות והתושבים עצמם. בסופו של דבר, נשים במזרח הרחוק ככל הנראה ימשיכו למשוך את תשומת ליבנו ותמיד מעניין לראות איך אנשים חיים במדינות אחרות. זה תירוץ מספיק טוב לבקר באזור ולהכיר טוב יותר את התרבות היפנית, הסינית וכל מה שביניהן.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: