בי וומן » כתבות » כך תתכוננו לתינוקת החדשה - המדריך לאחר לידה

כך תתכוננו לתינוקת החדשה - המדריך לאחר לידה 

כך תתכוננו לתינוקת החדשה - המדריך לאחר לידה, מדור: בריאות, לאמא ולתינוק, להיות אמא, לפני ההיריון, הריון, לידה
פורסם בתאריך: 18/10/2018

הריון הוא תהליך ארוך שמגיע לשיאו ביום הלידה. עם זאת, גם את ההריון עצמו אפשר לחלק לשלבים ואין מה להשוות בין התקופה שבה עוד לא יודעים את מין היילוד לבין זו שמגיעה אחריה.

למעשה, מהרגע שבו תדעו שאתם מצפים לתינוקת תעטוף אתכם התרגשות רבה וייחסכו מכם דאגות מסוימות. מצד שני, זה גם הרגע שיתעוררו דילמות חדשות.

איך קוראים לתינוקת ומי אוסף את הציוד מהחנות?

בשביל להתכונן לתינוקת החדשה שתצטרף לתא המשפחתי תצטרכו קודם כל להחליט איך לקרוא לה. בחירת שמות לבנות עשויה להיות משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר אם אין לכם כיוון כללי שממנו תרצו להתחיל. הקדישו את הימים הקרובים שאחרי הלידה לסינון בין אפשרויות, חלקו את השמות לקטגוריות והסתכלו לתינוקת בעיניים כדי להתמקד רק באלה שנראים לכם הכי מתאימים עבורה.
במקביל, תרצו בוודאי לעצב את החדר או לפחות להביא מהחנות את כל הציוד שקניתם. הרכישה בפועל מתבצעת בדרך כלל כמה שבועות לפני הלידה, אך רוב ההורים מעדיפים להמתין עד לשחרור מבית החולים. במידה וזה גם המצב שלכם, רק תצטרכו ליצור קשר עם נציגי החנות ולתאם הובלה או איסוף. כדאי גם להטיל את האחריות על אחד מבני המשפחה ולדאוג שהדברים מגיעים ליעדם בשלום.
כיצד מעצבים את החדר והאם כדאי להניק?
גם הנושא של עיצוב החדר עשוי לתעתע בהורים טריים. מחד, אתם ככל הנראה תקבלו את ההחלטות החשובות לגבי המיקום של המיטה, הארון ושידת ההחתלה הרבה לפני שתתבשרו על ירידת מים רשמית. מאידך, שום דבר לא יקרה עד שלא תגיעו הבית ותראו במו עיניכם כיצד התינוקת משתלבת בחדר החדש שלה.
הסוד הוא לבחור את סגנון העיצוב לפי מה שמתאים לכם כהורים. הציבו את הפונקציונאליות בראש סדר העדיפויות וותרו על אלמנטים דקורטיביים מסוימים אם הם מגבילים אתכם. נסו לשאוב השראה מקטלוג דוגמאות של עיצוב חדרי תינוקות, אל תתביישו להתייעץ עם חברים ובני משפחה וזכרו שתמיד אפשר לעשות עוד קצת שינויים בעתיד – מה גם שזה די מהנה.
אין ספק שאחת ההחלטות החשובות שמתקבלות על ידי אימהות היא האם להניק. הדעות בנושא חלוקות, אך ישנה הסכמה גורפת לגבי העובדה שכל אימא צריכה לעשות מה שטוב לה: זה בדיוק הרגע להתעלם ממיתוסים ולהציב את טובת המשפחה מעל הכל. כמו כן, תוכלי להחליט לגבי ההנקה רק אחרי הלידה ובתום כמה ימים בבית החולים. המתיני להתאוששות מלאה כדי לקבל החלטות כאלה ואל תעשי שום דבר בלחץ.
yyyy.png


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: