בי וומן » כתבות » תעשו טובה לכיס שלכם: מוצרי המטבח שישתלמו לכם

תעשו טובה לכיס שלכם: מוצרי המטבח שישתלמו לכם 

תעשו טובה לכיס שלכם: מוצרי המטבח שישתלמו לכם, מדור: עיצוב הבית, צרכנות
פורסם בתאריך: 31/10/2018

כולנו שמענו את המשפט "כסף לא גדל העצים" ועם כמה שהוא נדוש ושחוק – הוא נכון. בשנים האחרונות הפכנו להיות חברה בזבזנית, שמפזרת הון תועפות על מותרות ולאו דווקא עושה בחירות חכמות כשזה נוגע לניהול הפיננסי. רגע לפני שאתם רוכשים באימפולסיביות עוד מוצר שאתם לא בהכרח צריכים, כדאי שתכירו את מוצרי החובה למטבח שיחסכו לכם הרבה מאוד כסף בטווח הרחוק


המקרר שמחמם את הלב
ברור לכולם שהלב של המטבח הוא למעשה המקרר – המכשיר ששומר על הטריות של המזון ודואג שהאוכל יהיה תמיד במרחק נגיעה. כפועל יוצא מכך, הוא גם המכשיר היחידי שמופעל 24/7 ללא מצבי המתנה. אחד המקררים היותר חסכוניים שקיימים בשוק, הוא של דגם ה-LTCS20220S של מותג LG – המקרר מגיע בגימור נירוסטה, מכיל מכונה להכנת קרח, אך חשוב מכך – עלות צריכה החשמל השנתית שלו עומדת על 61$ (פחות מ-230 ₪).


התנור שמתנקה בפחות זמן, ובפחות כסף

רוב התנורים הקיימים בשוק, משתמשים בתוכנית ניקוי אוטומטית שנקראת "פירוליטית", שבמהלכה התנור מחמם את עצמו לטמפרטורה של 500 מעלות, כדי לשרוף את השומן והגריז, לגרום לו להפוך לאפר ובכך להפוך את פעולת הניקוי להיות קלה הרבה יותר. התוצאה אמנם יעילה, אך רחוקה מלהיות משתלמת עבור הצרכנים, שיאלצו לשלם הרבה מאוד כסף עבור צריכת החשמל הגבוהה שנובעת מעוצמת הטמפרטורה הנדרשת לניקוי.
jo1.jpg
גם יפה וגם אופה_תנור hydroclean של Teka_(קרדיט צילום ג'ו לידס)


המותג הבינלאומי Teka פיתח שיטת ניקוי מיוחדת וחסכונית המשלבת בתנוריה בין התוכנית הפירוליטית לבין תוכנית בשם Hydro Clean. בשונה מתנורים אחרים, כאן כל מה שדרוש בשביל ניקוי יעיל של המשטח הם בסך-הכול אדי מים מכוס אחת ומעט נוזל כלים. התוצאה המתקבלת היא ניקוי שחסכוני ב-98% יותר ועל הדרך גם מהיר יותר, כשהזמן הנדרש לניקוי עומד על 24 דקות בלבד.

מדוושים ושוטפים

כשזה מגיע לשטיפת כלים ידנית – יש שני סוגים של אנשים. אלה שמסבנים את כל הצלחות, הכוסות והסכו"ם תחילה ורק אחר-כך מעבירים את כולם שטיפה, ואלה שמסבנים ושוטפים כל אחד מהם בנפרד. כך או כך, הרבה מים יוצאים מהברז בתהליך הזה, וחלק גדול מהזמן – לחינם (למשל, בין הנחה של כלי אחד והמעבר לאחר). פתרון פשוט אך גאוני לכך, הוא דוושת רגל, שבאמצעותה אתם בוחרים מתי המים יצאו מהברז, בזמן שהידיים שלכם פנויות לחלוטין לשטיפת הכלים.

הקופסה המשמרת
חברת Rubbermaid פיתחה קופסאות מיוחדות שעוזרות לשמור על טריות האוכל ב-80% יותר מהקופסאות הרגילות. איך? בעזרת טכנולוגיה מיוחדת בשם FreshWorksשמסדירה את זרימת החמצן ואת דו תחמוצת הפחמן לכלי. נוסף על כך, היא עוזרת להרחיק לחות מהקופסא ובכך לשמור על טריותו. פחות אוכל מקולקל שווה לחיסכון גדול יותר, גם כספי וגם סביבתי.


מדיח הכלים שמתאים את עצמו אליכם
אנחנו קונים מדיח כלים כדי לחסוך לנו זמן, אבל בשימוש לא נכון הוא יכול לעלות לנו ביוקר. רוב המדיחים משתלמים לשימוש רק כאשר מפעילים מדיח מלא, כיוון שכמות המים הנדרשת לצורך הניקוי היא מעטה יותר מזו ביחס לשטיפה ידנית. הבעיה היא, שכאשר מפעילים מדיח חלקי, המדיחים עושים שימוש באותה כמות מים בדיוק. Teka פיתחה מדיחים חכמים אשר מתאימים את כמות המים לכמות הכלים במדיח, כדי שהצרכנים לא יצטרכו לחשוב פעמיים אם להפעיל אותו או לא. הפיתוח כולל חיישנים השולטים על כמות המים וחומר הניקוי הנכנסים, בהתאם לכמות הלכלוך הנמצאת בו.jo.jpg
Teka_מדיח חסכוני עם חיישן לזיהוי עכירות במים_(קרדיט צילום ג'ו לידס)


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: