בי וומן » כתבות » לקראת הלידה הקרבה - כל מה שצריך לדעת ולהכין

לקראת הלידה הקרבה - כל מה שצריך לדעת ולהכין 

לקראת הלידה הקרבה - כל מה שצריך לדעת ולהכין, מדור: לאמא ולתינוק, להיות אמא, הריון, לידה
פורסם בתאריך: 01/11/2018

תקופת ההריון היא מופלאה. החיים החדשים שנוצרים בתוכך ממלאים אותך באושר והתרגשות. ככל שמתקרב מועד הלידה, מתגברת תחושת הציפייה ועמה גם תחושות של חוסר וודאות, חששות ורצון להגיע ליום הלידה מוכנה ככל האפשר.

הכנה מוקדמת ונכונה לקראת מועד הלידה תסייע לך להתמודד בקלות ובהצלחה עם הצטרפותו של תינוק חדש למשפחה. על מנת שתהיי בטוחה שהכנת את עצמך ואת סביבתך ללידה הקרובה, אספנו מספר עצות שיסייעו לך להיכנס לעולם ההורות בצורה הטובה ביותר.

בחרי את בית החולים בו את רוצה ללדת ועשי סיור מקדים בחדרי היולדות
לבחירת בית החולים חשיבות רבה.

זהו המקום בו תעברי את התהליך המשמעותי ביותר בחייך וחשוב שתרגישי בו בטוחה ונינוחה. בררי בסביבתך הקרובה ושאלי יולדות אחרות לגבי בית החולים בו הן ילדו. בקשי המלצות ובררי מה היו נקודות החוזק והחולשה של מחלקת היולדות, התענייני לגבי הצוות הרפואי - מיילדות, אחיות, רופאים והתענייני לגבי התינוקייה. בכל בית חולים ישנם סיורים מאורגנים במחלקת יולדות וחדרי הלידה. כדאי לתאם סיור זה בבית החולים בו את מתכננת להרשם ללידה. מעבר לכך שסיור זה יציג בפניך את המקום, הוא יפחית את תחושת חוסר הוודאות והחששות שלך. כמו כן, הוא יסייע גם לבן זוגך להתכונן ללידה הצפויה ולהגיע עם ביטחון רב יותר לתמוך בך.

רכשי מבעוד מועד את הציוד לתינוקך
מומלץ לערוך רשימה של כל הדברים אשר עליך לרכוש עבור תינוקך, בקרי בחנויות המתמחות בנושא. כך תוכלי לבחור בנחת את המוצרים להם תזדקקי ותוכלי להזמין מראש את כל המוצרים שאת רוצה, כך שמיד לאחר הלידה כל שיישאר הוא ללכת ולאסוף את אותם.

הכיני תיק ללידה
כאשר יגיע הרגע המיוחל ותגיעי לבית החולים, תזדקקי לחפצים שונים עבורך ועבור תינוקך. מומלץ להכין את תיק הלידה מבעוד מועד, כך לא תצטרכי להתמודד עם אריזה בתוך הבלבול והלחץ שבזמן הצירים. כדאי לארוז בתיק בגדים נוחים להחלפה, כלי רחצה, תחבושות הגייניות עבות, בגדים עבור תינוקך, מוצץ, מצלמה, מטען לטלפון הנייד ודברים נוספים שאת חושבת שלהם תזדקקי. ההערכות מראש תסייע לך רבות בשעות הראשונות שלאחר הלידה.

פנקי את עצמך
את נמצאת על סף השינוי הגדול של חייך. את מתוחה, נרגשת ועסוקה במחשבות. אל תשכחי את עצמך בדרך ללידה. מומלץ לנוח הרבה ואף להתפנק בעיסוי מיוחד המיועד לנשים בהריון, טיפול פנים, מניקור ופדיקור ועוד. כדאי אף לצאת לחופשה מפנקת טרם הלידה. אחר כך יהיה קשה למצוא את הזמן ששייך רק לך, לכן נצלי אותו בטרם הלידה.
בחרו שם לתינוק
במהלך ההריון ובמיוחד לאחר היוודע מין היילוד מתחילה התלבטות לגבי השם שייבחר לתינוקכם החדש. התקופה שלפני הלידה היא זמן מצוין לבחור מספר שמות האהובים עליך ועל בן זוגך, להתייעץ לגביהם ולהחליט על השמות המוצלחים ביותר בעיניכם, כך תקלו על ההתלבטות לאחר הלידה.
דאגי למזון במקפיא
במהלך השבועיים הראשונים שלאחר הלידה לא יהיה לך זמן או כוח לדאוג לארוחות, לכן מומלץ להכין מראש מאכלים אותם את אוהבת אשר ניתן להקפיא, בבוא העת תוכלי לשלוף ארוחה אהובה, לחמם מספר דקות ולאכול.

בררי לגבי רופא ילדים, טיפת חלב ומוהל
מספר ימים לאחר הלידה עליך להגיע לסניף טיפת החלב הקרוב על מנת לערוך בדיקת משקל וכן עליך לתאם לתינוקך בדיקת רופא ראשונה. כדאי לברר עוד בטרם הלידה היכן נמצא סניף טיפת חלב הקרוב אליך ולהתעניין לגבי רופא ילדים טוב. במידה ואת צפויה ללדת בן מומלץ לברר לגבי מוהל טוב אשר שמו ונסיונו הולכים לפניו.

שתפו את האחים הגדולים
במידה וזהו אינו הריון ראשון, כדאי לשתף את האחים הגדולים יותר שההריון מתקרב לסיום ובקרוב תחזרו הביתה עם אח או אחות קטנים. הדבר יסייע לאחים הגדולים יותר להתמודד עם שהותך בבית היולדות כמה ימים וכן עם הגעתו של התינוק החדש. נסו להקדיש להם כמה שיותר זמן בטרם הלידה, הקשיבו להם ונסו עד כמה שניתן להפיג חששות במידה וקיימים כאלה.

לסיכום, לידה מביאה עמה חיים חדשים, גם לתינוקך וגם לך ולמשפחתך וככל שתגיעי אל החוויה הזו מוכנה יותר, כך היא תהיה קלה יותר עבורך ועבור משפחתך. בהצלחה!תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

בהלת הקורנה
ביטול הלימודים ו המשק מוצדקים- אין ברירה
הגזימו עם הפניקה - בסך הכל וירוס
הזדמנות נהדרת לפסק זמן וחישוב מסלול מחדש
פחד אלוהים- סוף העולם הגיע

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: