בי וומן » כתבות » הרכב נתקע - מה עושים?

הרכב נתקע - מה עושים? 

הרכב נתקע - מה עושים?, מדור: כסף והשקעות, נותני שירות
פורסם בתאריך: 05/11/2018

פוליסת ביטוח-רכב מגנה על נהגים מפני תביעות ומבטיחה פיצוי במקרה של תאונות ונזקים. עם זאת, העובדה שיש לנהג ביטוח חובה או מקיף לא מבטלת את האחריות האישית שלו. כל נהג צריך לדעת מה לעשות עם רכב תקוע ולהציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. במקביל, הוא יכול כמובן להפעיל את חברת הביטוח ולהמתין לטיפול בבעיה.


הדבר הראשון שיש לעשות במקרה של רכב תקוע הוא לנסות להסיט אותו אל השוליים. עצירה באמצע הכביש מסוכנת בשבילים ובדרך עירונית, על אחת כמה וכמה אם מדובר בדרך מהירה ובינעירונית. הדרך להסיט את הרכב אל השוליים תלויה בסוג הבעיה אך לרוב ניתן לעשות זאת באמצעות העברת ההילוך לניוטרל, דרדור או שליטה בבלמים ובדוושת הגז.

האם יש לכם ברכב אפוד זוהר?
אחרי שהרכב בשוליים כבר אפשר לצאת ממנו ולדאוג לסביבה בטיחותית. קודם כל, צריך להציב משולש אזהרה ולהדליק את נורות האזהרה של הרכב עצמו. את משולש האזהרה מומלץ להציב כ-5 מטרים מאחורי החלק האחורי של הרכב לכל אורך שעות ביום ובעיקר בלילה. אורות האזהרה של הרכב נדלקים באמצעות לחיצה על כפתור בצורת משולש, שנמצא בדרך כלל באמצע הדשבורד.
במקביל, נהגים שנתקעו עם הרכב מחויבים על פי חוק ללבוש אפוד זוהר. זה בדיוק הרגע לבדוק אם יש לכם אפוד כזה ברכב ולוודא שהוא תקין. מלבד העובדה שאפוד זוהר יעזור לנהגים אחרים לראות אתכם ואולי גם יציל חיים, הוא יחסוך עבורם קנסות מצד משטרת התנועה.

כך תעבירו את הזמן
ההכנות לעיל אמורות לספק לכם את הסביבה הבטוחה לנסות לפתור את הבעיה באופן עצמאי. אם לדוגמא מדובר בתקר בגלגל, תוכלו להחליף אותו בצמיג הספייר שיש לכם בתא המטען. בכל מקרה אחר או אם אין לכם את הכלים המתאימים להחלפת גלגל, לא תהיה ברירה אלא להפעיל את שירותי החילוץ של חברת הביטוח.
קחו בחשבון זמן המתנה של 3-4 שעות לפחות עד שהגרר יואיל בטובו להגיע. אם נתקעתם עם הרכב באזור פחות נגיש, יכול להיות שזמן ההמתנה יהיה אפילו ארוך יותר. מאותו רגע שהזמנתם את החילוץ ועד שתגיעו ליעדכם בשלום אין לכם יותר מדי מה לעשות, למעט לנסות להעביר את הזמן.

בזמן ההמתנה תוכלו לעדכן חברים, קרובים ובני משפחה לגבי הסיטואציה שבה אתם נמצאים. יכול להיות שאחד הקרובים שלכם נמצא בקרבת מקום ויכול לתת לכם טרמפ, אך במצב כזה תצטרכו לתאם מול נהג הגרר איפה להשאיר את המפתח. לחילופין, אתם יכולים לבחור להמשיך להמתין לגרר ולהגיע יחד איתו למוסך.
car-stuck.jpg
(https://www.pexels.com/photo/adult-automotive-blur-car-13861/)


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

אירוויזיון תל אביב 2019
יש לנו אחלה שיר- מינימום בחמישיה הראשונה
השנה , נשארים הרחק מאחור
מי צריך בכלל נצחון שנה אחרי שנה. העיקר שישי תיירים ושמח
אירוע חשוב לישראל בלי קשר לתחרות.

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: