בי וומן » כתבות » טיפים לעיצוב מחמם בחורף

טיפים לעיצוב מחמם בחורף 

טיפים לעיצוב מחמם בחורף, מדור: עיצוב הבית
פורסם בתאריך: 07/11/2018

כולנו רוצים אוירה אינטימית וחמימה בבית, במיוחד בימי החורף הקרים בהם מחשיך מוקדם יותר, קר בחוץ ואנו נוהגים לבלות זמן רב יותר בבית. ימי הסתיו הם הזמן האידיאלי להכין את הבית לחורף וליצור אוירה ביתית ומפנקת שתשרה תחושה של שמחה ...

לדברי המעצבת ענת אגסי מנהלת תחום אדריכלים בחברת אלוני: "באופן כללי עונה חדשה מביאה איתה תמיד רצון לשינוי. כשמדובר בחורף, אנשים נוטים להתכנס, לחפש אלמנטים שיחזקו את הביתיות והחמימות המשפחתית. זה בא לידי ביטוי בפלטת הגוונים, בחומריות ובאבזור המשלים".

אגסי מנדבת טיפים לעיצוב מחמם לחורף:

*שלבו את אלמנט האש:

האש מחממת ולכן גם אם מדובר בבית מודרניסטי בעל מראה כללי מאוורר, חשוב לשלב בו אלמנטים המתקשרים לאש. זה יכול להיות קמין מעוצב, מקבץ של נרות על מגש ודומים נוספים. האש, מעצם המראה שיוצרת, מעניקה תחושה של חום בחלל.


esh.jpg
אלוני- עיצוב מחמם לחורף- הכניסו את אלמנט האש - (צילום יחצ חול)

*השקיעו בקיר כח:

לפעמים כדי ליצור אווירה מספיק בקיר אחד או אפילו חלק ממנו שיחופה באלמנטים המעניקים תחושה חמימה. כדי ליצור עניין עיצובי כדאי לשלב בין צורות וגוונים, כך המראה לא יהיה מונוטוני, ויצור חלל בעל אופי ייחודי.


koah.jpg
אלוני- עיצוב מחמם לחורף- השקיעו בקיר כוח - צילום יחצ חול
*צרו קונטרסט בין חם לקר:

כמו קורט מלח בעוגה המדגיש את הטעם המתוק שלה, גם כשמדובר בצבעוניות, המפגש בין חם לקר, בין בהיר לכהה, מדגיש את הגוונים ומחדד אותם. המפגש המנוגד יעשה עבודה מצוינת וישמור על כך שהחלל המטופל לא יהפוך חם יתר על המידה, אלא ישמור על האיזון הנדרש ויהיה נעים לעין.


ham.jpg
אלוני- עיצוב מחמם לחורף- צרו קונטרסט בין חם לקר - (צילום יחצ חול)
*שלבו שטיחים:

שטיח הוא אלמנט שמעשיר את הנראות וקרנו עולה בעיקר בתקופת החורף. השטיח יכול להיות שטיח טקסטיל או מרבד אריחים מרהיב המשלב דוגמאות וגוונים תואמי עונה.


shatiach.jpg
אלוני- עיצוב מחמם לחורף- שלבו שטיחים - (צילום יחצ חול)


*שלבו אביזרים משלימים לחימום האווירה:

החורף הוא סוג של תקופת קינון. אנחנו מאוד ביתיים בעונה הזו, נמצאים הרבה יותר זמן בין כתלי הבית ובאופן טבעי מחפשים ליצור פינות חדשות ומעניינות שיהיה נעים לשהות במחיצתן. פינת קריאה או שילוב ספרים כאלמנט דקורטיבי על קיר מעוצב יכניסו חמימות ביתית ונימה אינטלקטואלית.


avizar.jpg
אלוני- עיצוב מחמם לחורף- שלבו אביזרים מתאימים לחימום האוירה - (צילום יחצ חול)


*צרו איזונים:

איזונים היא תורה שלמה. עלינו לייצר אותם כל הזמן כדי לשאוף להרמוניה בחלל. אם הקיר מחופה באריחים אפורים מעט גסים, העדינות תבוא מחוטי החשמל המעדנים המתחברים לנורת הליבון. הגוון האפור, הקודר, מקבל איזון מחמם מצד פריט העץ והטקסטיל הירוק. (בקיץ לדוגמא, יתחלף הטקסטיל מירוק לגוונים מאווררים יותר כמו לבן או לילך).


izun.jpg
אלוני- עיצוב מחמם לחורף- צרו איזונים (צילום יחצ חול)


הקפידו על טקסטורות עשירות:

השימוש בטקסטורות הוא שימוש יוצר עניין גם אם לא נעשה שימוש בצבעוניות עזה. אריחים אפורים, מחורצים בדוגמאות שונות הם אריחים שיוצרים יחדיו משטח מחופה בעל עניין רב ועומק. הגוון האפור הוא גוון נייטרלי ומאוד חשוב בעיצוב החלל. כשמדובר בעונה הקרה, יהיה נכון לחמם אותו עם אלמנטים משלימים.


text.jpg
אלוני- עיצוב מחמם לחורף- הקפידו על טקסטורות עשירות - (צילום יחצ חול)


*השקיעו במבואת כניסה מאורגנת:

מבואת הכניסה היא מקור לבלגן בחורף. באי הבית תולים את המעילים בכניסה ובתוך זמן קצר הופכת המבואה למתחם מבולגן. סטודיו מג'נטה הישראלי יצר דוגמא מקסימה של מערכת קולבים הבנויה מחוטים אדומים המשתלשלים מקוביית עץ שצמודה לתקרה ובסופם ווים דקורטיביים עליהם ניתן לתלות מספר רב של מעילים. חוץ מהעובדה שהמבואה תהיה מסודרת, היא תיעטף בשיק רב של הקולבים הדקורטיביים.

*אל תשכחו את כלי הקרמיקה:

כלי אוכל לא פחות חשובים מפריטי הריהוט. יש אמנים ישראליים שיוצרים בקרמיקה וההיצע היום רב ומרשים מאוד. אפשר לבחור כלים בגוונים חמים. אין כמו לאכול מרק מהביל או תבשיל נימוח בקעריות בגווני אדמה.

*השתמשו בתאורה נכונה:

גופי תאורה יתנו את הטאץ' האחרון. אור חמים שבוקע מגוף תאורה דקורטיבי עוטף את החלל במעטה חמים ונעים. החורף מקבל בברכה צבעוניות שיוצרת אשליה של חום. כדאי לבחור בנורות פחם או נורות ליבון אחרות שמייצרות אור חם. גופי תאורה עומדים הם גופים שמאוד קל לשאת אותם ולהעביר ממקום למקום. הם לא דורשים חשמאלי ויכולים לייצר את השינוי בן רגע.


תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

אירוויזיון תל אביב 2019
יש לנו אחלה שיר- מינימום בחמישיה הראשונה
השנה , נשארים הרחק מאחור
מי צריך בכלל נצחון שנה אחרי שנה. העיקר שישי תיירים ושמח
אירוע חשוב לישראל בלי קשר לתחרות.

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש: