בי וומן » כתבות » מגוון פתרונות לבכי תינוקות בנסיעות!

מגוון פתרונות לבכי תינוקות בנסיעות! 

מגוון פתרונות לבכי תינוקות בנסיעות!מאת: מערכת האתר, מדור: טורים אישיים, לאמא ולתינוק, להיות אמא, צעדים ראשונים, תינוק בבית
פורסם בתאריך: 08/11/2018

ישנם תינוקות שנסיעה ברכב היא הפעילות האהובה עליהם ועוד לפני שיצאנו מהשכונה הם נרדמים בנינוחות. אם זאת, יש הורים רבים הנמנעים מנסיעות בכלל ונסיעות ארוכות בפרט בגלל הבכי ההיסטרי של הקטנטנים. נסיעה עם תינוק בוכה ברכב היא אחד הדברים קשים שיש, שהרי הדרך נראית ארוכה ומרגישה כלא נגמרת.

בתאוריה, הכל נשמע מאוד פשוט:
נכנס לרכב, נחגור את התינוק והוא ירדם. לפעמים יירדם אחרי מספר דקות אבל יירדם. בפועל עם תינוקות שבוכים בנסיעות יש מציאות אחרת. נכנסנו לרכב אחרי שבדקנו חיתול, התינוק שבע, נראה שכל צרכיו מסופקים אבל כ- 2 דקות לערך לאחר הכניסה לרכב התינוק מתחיל לבכות. במהירות הבכי של התינוק מתגבר וההורים נכנסים במהירות למצוקה בהתאם. בלי שנרגיש פעמים רבות נסיעות של חצי שעה הופכות לשעה וחצי ויותר. לעיתים, הנסיעה עלולה לכלול עצירות מסוכנות בצדי הדרך ונהיגה עם יד אחת כאשר השנייה נמצאת על התינוק.


meymi.jpg
מימיית חטיפים מבית המותג Nuby, 35 שח, להשיג ברשתות השיווק המובחרות, (צלם יחצ חול)


אם כן, מהן הסיבות בגינן תינוקות בוכים בנסיעה?

1תנוחת הישיבה לא נוחה לתינוק
2.כיוון הנסיעה – ישנם תינוקות שנסיעה בכיוון ההפוך לכיוון הנסיעה גורמת להם לתחושה לא נעימה ובחילה (בדיוק כמו אצל מבוגרים)
3.הסלקל/ כיסא הבטיחות לא נוחים לתינוק
4.חם/קר לתינוק
5.חרדת נטישה – התינוק לבד...

אז מה עושים?

1. היכנסו לרכב 10 דקות לפני תחילת הנסיעה כדי להפעיל קירור או חימום וכדי לתת לתינוק שלכם זמן הסתגלות למצב הנסיעה.
2. דברו עם התינוק – (או כמו שאני תמיד אומרת – תחפרו) לפני הנסיעה ספרו לו לאן נוסעים ומה משך הנסיעה, הניחו עליו ידיים כשאתם מדברים איתו כדי שירגיש שאתם שם בשבילו. חכו מספר דקות ואז התחילו בנסיעה.
3. כיסוי הכיסא – נסיעה היא חוויה עמוסת גירויים: נופים משתנים, רעש הכביש, צפירות, תזוזת הרכב, עצירות פתאומיות וכו. אני ממליצה לכסות את הכיסא או החלון בחיתול טטרא נושם בצבע אחיד כדי לחסום גירויים חזותיים.
4. שירו לתינוק במהלך הנסיעה – אין דבר נעים יותר לתינוק מקולם של הוריו (גם אם הם זייפנים מקצועיים)
5. מוזיקה – במידה והתינוק נכנס לבכי היסטרי ואין אפשרות לעצור בצד ולהרגיע אותו ננסה לעזור לתינוק להגיע לארגון מחדש ולקשב. נפעיל מוזיקה בעוצמה גבוהה לכמה שניות ונסגור אותה בפתאומיות, נחזור על הפעולה מספר פעמים עד שהתינוק יכנס לקשב והבכי יפסיק. ניתן להשוות את התהליך לדפיקה בדלת באמצע סיטואציה – ההפסקה והקשב גורמים לנו להתארגן מחדש.
6. ערכת נסיעה – מוצץ נוסף, בקבוק מים (במידה והתינוק התחיל טעימות), צעצוע אהוב ושירים כיפיים שניתן לשים במהלך הנסיעה ברכב
7. חלון פתוח – רעש לבן ידוע כמרגיע תינוקות רכים משום שמדמה את קולות הרחם – השאירו פתח צר לכניסת אויר באחד מחלונות הרכב.
8. עצרו בצד הדרך – רק במידה ואינכם נוסעים בכבישים ראשיים וישנה אפשרות לעצור בבטחה בצד הדרך או בחניה מסודרת.


motzez.jpg
מוצץ פרימה מבית המותג Nuby, 40 שח, להשיג ברשתות השיווק המובחרות, (צלם יחצ חול)


שימו לב
האכלה במהלך נסיעה מסוכנת לתינוק, עצירת פתע או פליטה עלולים לגרום לסכנת חנק.


ערסול קטן שינוי גדול - פתרון קסום לנסיעות
9. הפתרון שתמיד (!) עובד הוא ערסול התינוק בכיסא. ערסול היא התנוחה הרחמית של התינוק. מרבית התינוקות ירגישו בטוחים בתנוחה הערסול. היתרון הגדול בערסול הוא שבית החזה רפוי ומשוחרר ולכן גם הבטן תהיה משוחררת. הכוונה היא ששרירי הבטן יהיו רפויים והתינוק יהיה בתנוחה מוכרת שאינה דורשת החזקה שרירית. בתנוחה זו ישנו סיכוי טוב שתינוק לא יסבול מלחץ כתוצאה של גרפס כלוא בבית החזה או מגזים במהלך הנסיעה.

כיצד נערסל את התינוק?
בשלב הראשון נושיב את התינוק בכיסא הבטחות או הסלקל כשהוא חגור לפי הוראות הבטיחות. בשלב השני, נשים מתחת לרגליו של התינוק נשים חיתול או שמיכה מגולגלים. נשתדל לשים את החיתול/שמיכה מתחת לאזור הברכיים כדי שהאגן יהיה מעט מעוגל והבטן רפויה. בשלב השלישי ננסה לגרום לפלג הגוף העליון של התינוק להיות רפוי. במידה והתינוק עד גיל חודשיים ניקח חיתול נוסף נגלגל אותו ונניח לאורך בית החזה, ניצור מקצוות החיתול סוג של כדור ונניח מתחת לכתפיים כך שהם יטו מעט פנימה ובית החזה יהיה רפוי. אחרי גיל חודשיים כאשר התינוק מתחיל להיות מוטורי יותר ויש סיכוי שהוא ימשוך את החיתול החוצה, נשתמש בזוג גרביים, אחד מתחת לכל כתף כדי לגרום לכתפיים להיות מוטות מעט קדימה על מנת שבית החזה יהיה רפוי.

sheli.jpg
שלי לביא- יועצת להתפתחות תינוקות, (צלמת מרב רביץ מושל)


הכותב/ת: שלי לביא
יועצת להתפתחות תינוקות
תגובות גולשים:

הירשמי לניוזלטר

הסקר

- איפה את בטירוף הקניות של נובמבר
מחכה כל השנה...SHOPING IL, יום הרווקים הסינים, בלאק פריידי, ס
שטיפת מוח מיותרת. הכל ניתן לקנות כל השנה
קובעת תקציב ומאתרת מציאות
למי יש כח להתעסק עם זה?!

הצג תוצאות

התכנים הנצפים

 

מילות חיפוש:
תינוקות, צעדים ראשונים,ינקות,